Binbaşı
08 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Beşiktaş, büyük umutlarla transfer ettiği dünyaca ünlü yıldız Allen Iverson'dan gelen haberle sarsıldı...


Beşiktaş'ın dünyaca yıldızı Allen Iverson, siyah-Beyazlı takımdan ayrıldığını açıkladı.

Allen Iverson siyah-beyazlı takımdan ayrıldığını açıkladı... Beşiktaş'ın kendisine gösterdiği ilgiden dolayı minnettar olduğunu belirten Iverson, "Gerekli açıklamayı önümüzdeki günlerde yapacağım. Bu bir zorunlu ayrılık. Detayları önümüzdeki günlerde açıklayacağım. Kalbim her zaman Beşiktaş'ın başarısı için atacak. Beşiktaş taraftarını çok özleyeceğim" dedi.

Kaynak: Kartalhaber


Kötü olmuş nedir problemi acaba ?...
Beşiktaş'ın mabedi İnönü Stadı Portekiz'de günün konusu...


Beşiktaş'taki üç Portekizli futbolcu Quaresma, Almeida ve Fernandes, başarılı futbollarının karşılığını milli takıma davet edilerek aldı. Bucaspor maçını izleyen Antrenör Leonel Pontes'in olumlu raporu sayesinde üç siyah-beyazlı da Arjantin ile oynanacak hazırlık maçı için 7 Şubat'ta başlayacak kampa çağırıldı. Simao ise Dünya Kupası'nın ardından milli takıma veda ettiğini açıklamıştı.

Bucaspor maçı sonrası ülkesine dönen Pontes’in, Portekiz Milli Takım Teknik Direktörü Paulo Bento ile, Beşiktaş’taki Portekizliler’den çok, İnönü Stadı hakkında konuştuğu öğrenildi. Pontes, maç öncesi ve sonrasında stadın her tarafını gezdiğini, koridorlarına kadar dolaştığını bildirirken, bu izlenimlerini Bento’ya anlattığı vurgulandı. Özellikle tribünlere hayran kaldığını söyleyen Pontes, “İnanılmaz bir ambians vardı. Taraftar futbolcuları çok seviyor. Herkesi tek tek tribünlere çağırıyorlar ve özellikle Portekizliler’e büyük ilgi gösteriyorlar. Dünyada birçok stat gördüm ama İnönü Stadı’nın atmosferi çok farklı geldi bana” diye konuştuğu öğrenildi.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde Portekizli futbolcuları takip eden Pontes’in, Beşiktaş’taki Portekizliler hakkında ise olumlu rapor verirken, Fernandes, Quaresma ve Almeida’nın kazanma isteklerine hayran kaldığı bildirildi.

Kaynak: Milliyet


Walla gitsinlerde oralarda sakatlanıp gelmesinler yoksa zararını biz çekeriz sonra hatta keşke seçilmeselerdi dicem ama bir futbolcu için milli takım büyük onurdur...
İngiltere'de 13. lige denk gelen Cornwall's Mining League'de mücadele eden FC Madron, sergilediği performansla 'Gezegenin en kötü futbol takımı' olduğunu kanıtladı.


Barcelona'nın El Clasico'da ezeli rakibi Real Madrid'in müthiş bir oyunla 5-0 yenmesinin yankıları sürerken ve futbolseverler Katalan ekibinin oynadığı güzel futbolu halen akıllarından çıkarabilmiş değilken İngiltere'den ilginç haberler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Illogan RBL Reserves takımına 55-0 yenilerek tarihi bir hezimet alan İngiltere Cornwall's Mining League ekiplerinden FC Madron, bu sezonki performansıyla 'Gezegenin en kötü futbol takımı' olduğunu kanıtladı.

Zira, Ada kulübünün bu sezon oynadığı 11 maçta tam 227 gol yerken, maç başına gol yeme ortalaması da 20,6 oldu. FC Madron son oynadığı maçta rakibine 22-0 yenildi.55-0 gibi bir skor 1.5 dakikada 1 gol gibi bir ortalama söz konusu diğer maçtada 22-0 bitmiş ve 11 maçta 227 gol yemiş ilginç istatistikler yani...
İngiltere'de Arthur Langran adlı savaş gazisi 300 bin sigara, 900 şişe viskiyle 100 yaşına bastı!Uzun yaşamasını ise, insanların 'yapma' dedikleri şeyleri yapmasına bağlıyor.

İki çocuk babası Arthur, sigara içmeye 20 yaşında başlamış ve o zamandan beri günde en az 10 tane içiyor. Bu da toplamda 292 bin sigaraya denk oluyor. Buna 80 yıl boyunca her gün içtiği bir bardak viski, yani toplam 900 şişe viski de ekleniyor.
Arthur, "Daima işin sırrının yapma denileni yapmak olduğunu söylerim. 20 yaşından beri sigara içiyorum ve hala bundan keyif alıyorum" diyor.
Bir barda 100. yaş gününü bira içerek kutlayan Arthur'un 62 yaşındaki oğlu Peter, "Doktor ona sigarayı bıraktırmanın bir anlamı olmayacağını söyledi. Zorlu bir yaşamı oldu. Bir yetimdi, zor şartlarda yaşadı, 14 yaşında Kanada'da ırgat olarak çalıştı. İkinci Dünya Savaşı'nda orduya katılmak için 1940'de İngiltere'ye döndü ve Nazilerle savaştı. Savaşta bir el bombasından sağ kurtuldu, şarapnel parçalarının bazıları hala derisinin altında" diyor.

Yine de, Arthur'un uzun yaşamasının sırrının genetiğiyle ilgili olmasının kuvvetle muhtemel olduğu akıldan çıkarılmamalı...
Bu canlı bilim adamlarını şaşkına çevirdi. Bu kurbağa havaların soğuması ile birlikte kendini öldürüyor.


Karlar eridikten, yani yaklaşık 6 ay sonra yeniden diriliyor. İç organlarını tek tek soğutarak ölüm uykusuna yatan bu kurbağa aradan 6 ay geçtikten sonra önce iç organlarını birer birer ısıtmaya başlıyor.

İç organları iyice ısındıktan sonra mevcut ısısını derisine vererek yeniden hayata dönüyor. Ancak, kurbağa bu işlemi yaparken gerçek ölümü de her şeyden daha fazla yakın duruyor. Bilim insanları bu canlının yeteneklerinin çözülmesi halinde insanoğlu, yaşam sırrının çok önemli bir anahtarını elde etmiş olacak..!! İşte, size bilim insanlarının şaşkına çeviren öldükten sonra tekrar canlanan kurbağanın sırrı.


Bu tür canlılar vasıtası ile insanlarada aynı şekilde uygulamanın gelecekte yapıldığını bir düşünsenize...
Youtube da gezinirken gözüme bu çarptı ve oldukça ilginç-komik geldi izleyin bakalım siz nasıl bulacaksınız.
Pes te bu şekilde bir hareket varmı bilmiyom (pes i senelerdir oynarım varsada bulamadım) yada oyundaki bug tan kaynaklanıyor anlamadım ama gerçekten ilginç ve komik geldi bana...


Selamlar

Yakın bir akrabamın oğlu bundan 6.5 sene önce gencallar mağazasından bir ürün almış ve ürünün 3/1 lik kısmını ürünü alırken nakit vermiş gerisinide senet yapmışlar.
Neyse sonrasında bizimki bu zaman zarfı boyunca gencallar mağazısına hiçbir ödeme yapmamış ve bugün itibarı ile eline bir kağıt göndermişler avukatlık bürosundan ve ana para ile masrafların ödenmesi gerektiğini açıklayan bir kağıt gönderilmiş ve bizimki kağıdı sonrasında scan yapıp mail attı bana.

Bana telde anlattı durumu bende kendisine normal şartlarda 5 sene geçmiş ve bu dosya her şekilde zaman aşımına uğramış olması gerekiyor dedim.Ayrıca kağıdın alt kısmında son satırlarda bir yazı dikkatimi çekti

Verilen bu haktan yararlanmanız sizin menfaatinize olacaktır.Saygılarımızla

Gibisinden bir yazı yazılmış.

Neden bu kadar zaman (6.5 sene) boyunca bu işin peşine düşülmedi gerçi meblağ büğük değil ve sonrasında bu şekilde bir yaptırım oldu.Bu yazıdan anladığım bu adamlar bu dosya gerçekten zaman aşımına uğradığı için bu şekilde bir yazı yazmışlar yani bir uyarıcı yada göz korkutma mektubuda diyebilirmiyiz bunun için ? Ve birde borcunuzu ödemeniz durumunda tahakkuk edilen faizin tamamına indirimi yapılacaktır yazmışlar yani ne koparırsak kardır gibilerinden.Ayrıca icra takipleri UYAP sisteminde takip ediliyor falan yazmışlar.

Yani uzun lafın kısası bu adamlar ne koparırsak kardır vs vs yazılı bir mektup göndermişler gibi geldi bana yoksa aradan 6.5 sene geçiyor ve bizimki bunların babasının oğlumuda faizi almıyacaklarını yazıda bildiriyorlar normalde gözünün yaşına bile bakmazlar bunlar adamın.

Bu yazıya varsa avukat arkadaşlardan yada bu işleri iyi bilen arkadaşlardan bir açıklama bekliyorum sonrasındada ben bizimkine sallama yada git hemen öde diyeceğim...
Cep telefonu üreticilerinin özellikleri en üst düzeyde ve boyutları küçük değerde tutmaya çalışırken ortaya çıkardığı ilginç buluşlardan birisi bugünkü haberimiz. Motorola bugün ekranı katlanabilir bir cep telefonu tasarımıyla mobil arenada adından bahsettirmeye çalışıyor. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ekran hem katlanabiliyor hem de yuvarlanıp rulo haline gelebiliyor.Aynı zamanda tuş takımlarına da uygulanılması düşünülen bu fikrin ismi ise "Kullanıcı Arayüzü Sistemi". Buluşun olumsuz yanı ise rüzgarlı havalarda ekranı kullanmanızın oldukça zorlaşması.Kaynak: symbian-freak.com
Geçtiğimiz seneyi 49 milyon $ zararla kapatan Motorola mobil sektörde kaybettiği saygınlığı yeniden kazanma çabasında. Motorola bunun için Mobil bölümü bünyesinden ayırıp bağımsız bir şirket haline getirmeyi planlıyor.

Mobil bölümü bağımsızlaştırarak yenilikleri daha iyi takip etme ve büyüme oranlarını arttırma fırsatını yakalayacaklarını düşünen yetkililer yeni dönemde Qualcomm çipsetlerini kullanacaklarını açıkladılar. Böylece Motorola'da yapılandırma yeniden gözden geçirilecek.
Geleneksel cep telefonlarında boyut sorununa çözüm bulmaya çalışan Sony-Ericsson mühendisleri cep telefonu ekranını çıkarılabilir hale getirebilmeyi amaçlayan bir projeye imza attı. Böylece cep telefonun ekranına veriler kablo yoluyla değil radyo dalgalarıyla ulaştırılıyor böylece cep telefonunuzu 2 parça halinde kullanabiliyorsunuz;

Projenin bir diğer amacı ise ekranı farklı şekillerde cep telefonu gövdesine yerleştirebilmek, yani ekran ters-düz veya ön-arka farketmeksizin cep telefonun gövdesine tutturulabiliyor.

Kaynak: unwiredview.com
Hakkında
Konum: İstanbul,Kartal
Meslek: Java - Android App Developer
İlgi Alanları: Otomobil - Elektronik - internet - doğa ve fotoğraf
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
Hakkımda:
Dell Vostro 3300(custom) - HP 8740W - Sony PlayStation 3 - XBOX 360 - Playstation 4 - PS Vita - N3DSXL - XBOX - PS2 - LG 50" Plazma LED - Samsung T260 HD - Philips 5.1 Home Cinema - LG 3D BlueRay Home theater - Apple ipad air - Asus Transformer TF701T - Sony Xperia Tablet P
Hayatı Oyna!!
DH PS Vita Kulübü
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Honda
Mobil cihaz
Samsung
Mobil cihaz
LG
Mobil cihaz
HTC
Mobil cihaz
Nokia
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Vodafone
Operatör
Türk Telekom
ISS
Vodafone
Oyun Platformu
PS4
Oyun Platformu
Nintendo 3DS
Oyun Platformu
PSVITA
Oyun Platformu
PS3
Oyun Platformu
Xbox
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
TV
Sony
TV
LG
TV
Samsung
Klima
Panasonic
Ses Sistemi
Logitech
Ses Sistemi
Creative
Tablet
Apple
Tablet
Sony
Tablet
Asus
Tablet
samsung
Notebook
HP
Notebook
Dell
Notebook
Samsung
GPS, Navigasyon
Tomtom
GPS, Navigasyon
Mio
Fotoğraf Ekipmanları
Sony
Dünyadan Futbol
Arsenal FC
Dünyadan Futbol
Olympiakos FC
Dünyadan Futbol
FC Bayern Munchen
Kulaklık - Amfi
Sony
Kulaklık - Amfi
Sennheiser
İşlemci
AMD
Anakart
Gigabyte
Sabit Disk
Samsung
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 1.980
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 8.512
İkinci El Bölümü Mesajları: 6.184
Konularının görüntülenme sayısı: 96.749 (Bu ay: 374)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 73 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El - Ödüllü Anket
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.