Yüzbaşı
18 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 50 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba bir arkadaşım bu sınava girdi kazandı onda sıkıntı yok ama Ankarada oturmama rağmen çok koşturduk yerini zor bulduk belki bundan 1 sene sonra falan girmek bilgi almak isteyen olur diye bir kaç bilgi vermek istedim,

-Biz metroyla kızılaydan beytepeye gittik meğer yanlışmış sonra geri dönüp söğütözüne oradan aştiye oradan dolmuşa binemeyip taksiyle sınava ucu ucuna yetiştik

>Öncelikle şehir dışından gelenler pazartesi günleri AŞTİ'nin önünden binmek sıkıntılı polis dolmuşları durdurtmuyor onlarda basıp gidiyor o yüzden operaya gitmeniz daha mantıklı olur,

>AŞTİ önünden incek dolmuşlarına binebilirseniz güzel olur ama hiç riske atmayın doğrudan operaya gidip 193 yada 195 e binin tam jandarma eğitim komutanlığı okullarının önünden geçiyor.

>Yanınızda gelen veliniz yada arkadaşınız mutlaka yiyecek bişeyler alsın bozkırın ortası bakkal çakkal bulmak zor

>Sınavda 9 barfiks, 40 mekik ve belli bir mesafe koşan tam puan alıyor zamanlı mı bilmiyorum ama koşu pisti 400 m demişti arkadaşım

>Sözlü mülakat için güvenparktan sonraki durakta inip sağınızdaki caddeden dosdoğru gidin ve ileride birilerine sorun yolu gösterirler namık kemal parkının karşısında mülakat binası giderken mutlaka resmi giyinin ve yine bekleyniniz varsa söyleyin 6-7 saat sonra gelsin orada da işler çok yavaş ilerliyor

>Sonrasında sağlık raporu mevzusu var 3 iş günü içinde belirli askeri hastanelerden sağlık raporu almanız lazım belli bir boy kilo oranı var ona mutlaka dikkat edin sonrasında 2 aylık eğitim ve selamet var hadi yolunuz açık olsun
Arkadaşlar Aerocool ds cube kasalı bir sistem yaptım eksisi artısı olmuşu olmamışı var mı önerilerinize açığım amacım yer kaplamasın ama performans canavarı olsun belki ekran kartını 980 alabilirim

cpu fanı klasik hyper 212 almayı düşünüyorum? ama emin değilim

+http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/aerocool-ds-cube-750w-80-bronze-2xusb3-0-2xusb2-0-ssd-ready-micro-atx-kup-kasa.html

+ wd 1tb black + samsung 850 evo 250 gb

bunların bazılarını amazondan alıcam yani trde 4000 civarı birşeye mal oluyor amazondan kaça gelir bilmem ama sistemin uyumluluğu hakkında yardımınıza ihtiyacım var
Arkadaşlar merhaba başlıktaki bu sistemli kasayı geçen sene kardeşime toplamıştım

Başından beri olan ve bugün dikkat ettiğim birşey var işlemci 35-45 arası sıcaklığı oynarken ekran kartı 70-80 dereceleri görüyor hatta shadow of mordor, ryse son of rome gibi oyunlarda belli bir süre sonra "high ayarlarda" doku atlaması oluyor mesela çimenler siyah görünüyor yada duvardaki desenler siyah oluyor bunun ısıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum yada darboğazdan,

Kasa içinde hyper evo 212 ve dahili 3 fandan hariç 4 adet sickle flow var tüm kabloları kenarlara yada kapağın arkasına sakladım ortada hava akışını engellyecek birşey yok hatta ve hatta lazer termometre ile çalışırken farklı noktalardan ısı değerlerini ölçtüm özellikle havanın geçtiği bölümlerde 25-35 lı değerleri gördüm sizce ekran kartı darboğaz mı yapıyor yoksa normal çalışma sıcaklığı bu mu?
http://www.ibtimes.com/xiaomi-mi-note-pro-release-date-preorders-begin-may-6-after-three-month-wait-1885353

http://kariyer.pazarlamasyon.com/pazarlama-kariyer/xiaomi-technology-business-development-manager-4/

belki ben yanlış anladım ama bu haberler yeni ayrıca alttaki linkten görüldüğü gibi aracısız gelmişler trye haydi hayırlısı hepimizn gözü aydın
Arkadaşlar merhaba geçen sene Ocak ayından itibaren bu telefonu orjinal spigen ile birlikte kullanıyorum ekranda da ismini hatırlamadığım kaliteli bir markanın koruyucusu mevcut, telefonu hiç düşürmedim hiç oyun oynamam son 3 4 gündür ısınmaya başladı dün hiç açılmadı lg logosundan sonra logo soluklaşıyordu ve geri başlıyordu bende telefona lg pc suite kurtarma hatalarını gider yaptım yine açılmadı hard reset en sonunda sorunsuz bir şekilde açıldı yalnız ekranın sağında boylamasına siyah çizgiler mevcut kullanım ve işlevsel açısından hiç bir sorun teşkil etmiyor.

Hikaye kısmı bu şekilde asıl anlatmak istediğim ise ben bu telefonu deltaya vermeli miyim yani ne kadar 3kağıtçı bir firma olduğunu siz arkadaşların deneyimlerini okuyarak öğrenmiş oldum ama ben cihazıma güveniyorum ilk günkü koruyucu bantlar hala üzerinde darbe çizik kırık hiç bir şey yok orjinal stock rom dahil herşeyi tastamam servise vermeden önce o günün Gazetesinin üzerinde fotoğraf çeksem telefonun yada servis yapıyorsa incelemesini gözümün önünde yaptırıp rapor kağıdını alsam işe yarar mı? Sorunsuz telefonu yere atıp düşmüş bu demelerinden korkuyorum ne önerirsiniz, nasıl bir yol izleyim?

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Edit:Çizgilerin yerini yanlış yazmışım.
evet deneyen varsa izlenimlerini paylaşabilir mi bildiğiniz üzere cloudyg3 e göre oldukça yeni bir rom
http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-8gb-2x4gb-ripjawsx-ddr3-1866mhz-cl9-15v-dual-kit-ram.html

ve

http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-8gb-2x4gb-sniper-ddr3-1866mhz-cl9-15v-dual-kit-ram.html

Arasındaki farkı söyleyebilecek olan var mı normalde rjx i kullanacaktım ama snp yi görünce kafam karıştı , ramleri 8320, powcol r9 280x, 970a-ud3p ile kullanacağım ne diyorsunuz?? Kararsız kaldım bilgisi olan lütfen yardım etsin
Merhaba arkadaşlar aşağıda gödüğünüz sistemi kardeşim için alıcam ama bir de forumdaşlarımın fikrini alayım dedim ne dersiniz olmuş mu olmamış mı hangisini değiştireyim hangisini yükselteyim yada düşüreyim ve kasa seçimini hangisinden yana kullanmalıyım, ekran kartı ideal mi yoksa değiştireyim mi. deneyimlerinizi fikirlerinizi bekliyorum

kasa için:

http://www.vatanbilgisayar.com/asgard-382-pure-black-edition-600w-midt-atx-siyah-kasa.html {bunu düşünüyorum}

ama bunu da alabilirim:

http://www.vatanbilgisayar.com/if-233-700w-midt-atx-siyah-kasa.html#genel-bakis

HD bunla değiştirebilirim ne dersiniz:

http://www.vatanbilgisayar.com/35-1tb-caviar-green-intellipower-sata-30-64mb-cache-harddisk-4324.html#genel-bakis

ve son olarak ekran için de öneri istiyorum, vatandan alıcam parçaları ama bildiğiniz güvendiğiniz başka biryerden de alabilirim
Başlıkta da yazdığım gibi adınını sanını duymadığım bir site kartımdan para yürütmeye kalkıştı ama neyseki bankam dolandırıcılıktan şüphelenip direk aktarımı durdurmuş sonra gün boyu yaptığım araştırmalar sonucu tek olmadığımı öğrendim ilk 1 2 dolarla başlayıp banka uyanıncaya kadar çekime devam ediyorlarmış kaynak(http://www.whatsthatcharge.com/Jti-Twitchtv-Sub-Srvcs-888-8003173-Us ) 1000 dolara kadar kaptıran var. Yalnız adamlar oldukça zeki parayı direk kendi hesaplarına göndermiyorlar facebook, wordpress ve twitch.tv gibi türlü sitelerle bağış jeton vs yollarla dolaylı olarak kendilerine aktarıyorlar.

Bu yüzden diyeceğim o ki ya kartınızı yurtdışı alımlara kapatın yada bankayla görüşüp oluyorsa tüm alımlarda 3d imza kullanmyı talep edin böylece benim başıma gelen bu olay gibilerinden kurtulmuş olursunuz.

Son olarak bu kartım online alışverişlerde nerdeyse hiç kullanmadım son zamanlarda metro ve efe turdan netten bilet aldım kendi sitelerinden yaklaşık 1 yıl öncesinde de sinerji.gen.tr ve sadecenotebook.comdan 2 bilgisayar ve bir cep telefonu aldım zaten iki sitede aynı yere ait hani o siteler sağlamdır bilen bilir muhtemelen metro yada efe turda bilgilerimi çaldılar aman dikkat edin benden söylemesi.
Merhaba,

Şuan piyasanın kralları tabikide HTC one, Lg G2 gibi cihazlar ama pazarlama şekilleri hoşuma gitmiyor %53 gibi bir vergiyle o kadar para veriyorsunuz ve sonuçta insan içine müzik resim film mutlaka dolduracak bir şeyler bulur ayrıca istediğiniz kadar son teknoloji olsun batarya mutlaka aşınacaktır 1 yılın sonunda %30 performans düşümü oluyor genelde kul yapısı bu, samsung da bildiğiniz üzre yerli markası oldu yurdum insanında 5 kişiden 2 sinde mevcuttur o yüzden mide bulantısı yapıyor bende neyse diyeceğim o ki hangi telefon alınır hangisi alınmaz özellikle broşürden okuyup söylemeyin hani sahibi olduğunuz telefonlardan bahsederseniz daha güzel olacaktır. Aklımdaki modelleri en yakın ihtimalden en uzağa sıralıyorum:

Lg optimus g pro

Xperia z1(ama bataryasıkıntı)

Lg g2(batarya ve hafıza)

Htc one(sanki biraz fazla pahalı ama kasası yüzünden olmalı ayrıca hafıza ve batarya sıkıntı)

Samsung s4 (çaresiz kalırsam)

Note 3 (tam aklımdaki cihaz ama fiyat düşündürüyor belki neo alırım bilmiyorum)

.....

Kedi canını yediğim dostlar yorumlarınızı bekliyorum...
Hakkında
Meslek: Aircraft Maintenance Engineer®
İlgi Alanları: Hemen hemen herşey
Forum İmzası:
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Asus
İşlemci
AMD
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.158
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 29.412 (Bu ay: 321)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 245 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.