Çavuş
23 Nisan 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 76 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Vatana millete hayırlı olmasını dilerim .

Asgari Ücret 2021

Asgari Ücret 2021 Yasal Kesintileri

(01.01.2021 - 31.12.2021)

Brüt Ücret3.577,50 TL

Sigorta Primi İşçi Payı500,85 TL

İşsizlik Sigortası Primi İşçi Payı35,78 TL

Gelir Vergisi Matrahı3.040,88 TL

Gelir Vergisi456,13 TL

Damga Vergisi27,15 TL

Kesintiler Toplamı1.019,91 TL

Asgari Geçim İndirimi (Bekâr ve Çocuksuz)268,31 TL

NET ÜCRET (Asgari Ücret + AGİ Dahil)2.825,90 TL

işveren maliyeti

İşverene Maliyeti 2021

Asgari Ücret3.577,50 TL

SGK Primi % 15,5 (İşveren Payı)554,51 TL

İşveren İşsizlik Sigorta Fonu71,55 TL

İşverene Toplam Maliyeti4.203,56 TL

AGİ TUTARLARI

Asgari Geçim İndirimi (AGİ) 2021 Hesaplama

(01.01.2021 - 31.12.2021)

Medeni DurumAylık Tutar

Bekar268,31 TL

Evli eşi çalışmayan321,98 TL

Evli eşi çalışmayan 1 çocuklu362,22 TL

Evli eşi çalışmayan 2 çocuklu402,47 TL

Evli eşi çalışmayan 3 çocuklu456,13 TL

Evli eşi çalışmayan 4 çocuklu456,13 TL

Evli eşi çalışmayan 5 çocuklu456,13 TL

Evli eşi çalışan268,31 TL

Evli eşi çalışan 1 çocuklu308,56 TL

Evli eşi çalışan 2 çocuklu348,81 TL

Evli eşi çalışan 3 çocuklu402,47 TL

Evli eşi çalışan 4 çocuklu429,30 TL

Evli eşi çalışan 5 çocuklu456,13 TL

Merhabalar ,

Elimde önceden bulunan sony marka müzik setimi bilgisayarıma hoparlör yapmak istiyorum

hangi kablolar lazım olacak bana bilenler yardımcı olursa çok sevinirim hiç anlamadığım bir konu bu gün gerekli kabloları alacağım şimdiden teşekkürler müzik setinin giriş çıkışları aşağıdaki gibidir

Merhaba 2-3 aydan beri kendime idare eder bir pc dizmek için uğraş veriyordum çoğu parçasını aldım ekran kartı olayında kararsız kaldım yardımlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

ALDIĞIM PARÇALAR :

İŞLEMCI RYZEN 2600X
ANAKART MSİ TOMAHAWK B450
RAMLER G SKİLL 3200 2X8 RAM
KASA CORSAİR 275R
PSU GAMETECH 700WATT 80 PLUS GOLD 14CM FAN
MONİTÖR 27G2U/BK 144Hz 1ms FreeSync FullHD DPport HDMI Pivot IPS Oyuncu Monitörü

EKRAN KARTI

SIFIR OLACAK ALABİLECEĞİM

ZOTAC 6gb RTX2060 Gaming ZT-T20600H-10M GDDR6 192bit HDMI 3x Dis 2400 CİVARINA GELİYOR FATURALI GARANTİLİ N11

MSI 5700XT MECH OC 8 GB Ürün 20.09.2019 tarihinden Vatan Bilgisayardan alınmıştır. Kutulu ve faturalıdır. (2.EL)FORUMDONANIM 2650 TL

ASUS STRIX GTX 1080 OC (O8G) 8GB 256Bit 11Gbps GDDR5XEbrar Bilgisayar'dan 20.01.2018 faturalı ve Asus Türkiye garantili 3 YIL 2.EL(FORUMDONANIM) 2300 TL

...
merhabalar uzun süredir kendime yetecek kadar bir pc yapma peşindeyim yavaş yavaş parçalarını topluyorum fakat kullanırken bir sıkıntı yaşar mıyım yada ileride bir sıkıntı olur mu bütçe kısıtlı olduğu için kendimce bir şeyler yapmaya çalıştım tavsiyelerinizi beklerim.

T-Force Night Hawk Rgb 3200MHzCL16/ 620 pc heveslisi (forumdonanım) sıfır
AMD RYZEN 5 3600 sıfır, Türkiye ürünü garantili 1199 pc heveslisi (forumdonanım) sıfır

Gigabyte B450M S2H AMD B450 Soket AM4 DDR4 421 ince hesap daha uyguna alınabilir sıfır

ASUS STRIX GTX 1080 Advanced(A8G) 8gb 256Bit 11Gbps GDDR5X 2200 baholi (forumdonanım) 19.03.2018 garantili ikinci el

Acer XF270H - 1 ms - 144 Mhz - 27 inc 1250 redghost (forumdonanım) ikinci el aynı şehir
corsair 550 vs 250 letgo ikinci el
ssd 240 gb 150 n11 (sıfır) çek ile
mouse logitech g300s 150 n11 (sıfır) keyfime göre
klavye philips spk8614 290 n11 (sıfır) keyfime göre

corsair 275 r 300 axxiel (forumdonanım) ikinci el alındı
1 tb hard disk blue bilmem ne 50 elden reel de alındı.
3 adet fan aliexpress alınma aşağıdaki gibi geldi 70 alındı. ( bağlama nasıl olacak daha bilmiyorum)

Merhabalar

eşime kibar ve uygun bir kulak üstü kablosuz kulaklık aramaktayım arayışlarım sonucunda baseus d02 modeli aklıma yattı ama satan mağazalarda hep beyaz renk bulunmakta ve fiyat farkı aşırı derecede değişkenlik göstermekte

baseus d02 e alternatif modeller aramaktayım bu gün alınacaktır yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

AHA DA LİNK :
https://www.haberturk.com/ceza-kapida-suruculere-81-ilde-sigara-uyarisi-2525307

Biz nasıl bu kadar saçma işler oluyor kafayı yemek üzereyim ... baskı baskı baskı evde de içilmeyecek dese içemeyeceğiz.

insanların ayarıyla en fazla bu kadar oynanabilir . Allah şu ülkeden hayırlısı ile gitmeyi nasip etsin.

Resmen aklımızla oynanıyor
Padişah, Vezir'e sormuş:
"Eğitim mi önemli, Cibilliyet (Soy-Sop, Nesep) mi ?"
Vezir hiç düşünmeden cevap vermiş: "Cibilliyet Padişahım".
Vezirin bu yanıtından hoşlanmayan Padişah, aklından geçen bir deneyi yaptırarak kendi tezinin haklılığını ispatlamak istemiş. Bu amaçla bir duyuru hazırlatmış ve tüm ülkeye duyurulmasını istemiş. Padişah böylece memleketin her yerinden tellallar çağırtmış ve duyurusunun en küçük birimlere kadar ilan edilmesini emretmiş.
Tellallar memleketlerine dağılıp, çağrıyı halka iletmişler: "Duyduk duymadık demeyin, Padişah en iyi hayvan terbiyecisine 100 kese altın verecek" Sonunda en iyi hayvan terbiyecisi bulunarak Padişah'ın huzuruna çıkarılmış.
Padişah hayvan terbiyecisine sormuş: "Bir kediye tepsiyle servis yapmayı ne kadar zamanda öğretebilirsin?"
Terbiyeci cevaplamış: "6 ayda öğretirim Hünkârım".
Hayvan terbiyecisi arzu ettiği koşullar hazırlanınca çalışmaya başlamış.
6 ay dolmuş, terbiyeci huzura alınmış.
Padişah sormuş: "Öğrettin mi ?"
Terbiyeci: "Öğrettim Hünkârım" Saray erkânı toplanmış. Kedi elinde tepsi, servis yapmaya başlamış.
Tam da vezirin önünde durmuş ki, bu sırada Padişah, Vezirine dönerek ve gülen gözlerle sormuş:
-"Eğitim mi önemli, cibilliyet mi ?"
Vezir, Padişah'ın sorusuna cevap vermeden önce cebinde hazır tuttuğu fareyi ortalığa salmış. Kedi tepsiyi fırlattığı gibi farenin peşinden koşmaya başlamış. Tabii, aldığı tüm eğitim anında yok olmuş! Vezir, haklı olduğunun kanıtlanmasının rahatlığı ile cevap vermiş:
"Cibilliyet Padişahım".
Önüne bir fare düştüğünde yani eline bir fırsat geçtiğinde, çıkarları için vatanını satmaktan, milletini harcamaktan tereddüt etmeyecek cibilliyetli lacivert kostümlü nice kedilerden Allah bu memleketi, bu milleti muhafaza etsin!Hatta bir zamanlar muhalefet kanadında olan bir partinin genel başkanı ki, şimdiler de hayli üst makamlara gelmiştir, ne buyurmuştu; “Harun olmak iddiası ile gelmişlerdi, şimdi ise Karun oldular!
Merhabalar herkese

Bundan 2 ay önce almış olduğum arzum ar063 model vantilatörüm perte ayrıldı sanırım

Dün düzgün çalışırken bir anda durdu anlam veremedim önce sonra internetteki bilgilere bakınca motordan ses geldiğini çalıştığını yani (vınnnnnnnn diye bir ses) milinin dönmediğini zor döndüğünü anladım kapaklarını açara milin kenarlarını falan yağladım ve elimde alıştırdım 1 saat kadar sonra tekrar bağlantıları yaparak çalıştırdım ama direk 1. seviyede çalışmadı 2. seviyede de zorlandı 3. seviyede el yardımı ile ittirerek performans almayı başardım ve çalışır halde bıraktım daha fazla çalışırsa zor dönmesini çözerim diye

sabah baktığımda durmuştu gene dedim heralde olmadı gene akşam yaparım ama bu sefer bir sorun vardı vantilatörden artık ses de gelmez olmuştu bu akşam içini iyice açıp bir inceleme yapacağım önereceğiniz bir şey varmıdır boşu boşuna 80-100 tl vermek istemiyorum yetkili servisi aradığımda parça problemi olabilir dedi gelmesi 10 gün sürebilirmiş hatay gibi bir yerde gerçekten kafayı yersiniz yardımlarınızı bekliyorum.
Arkadaşlar Merhaba bir konuda yardımınıza ihtiyacım var

Türkiye'de 1,5 milyon ülseratif kolit hastası bulunmakta. bu ilacın Türkiye'ye girişi 10.000 adet SGK bu ilacın üretici firması ile aralarındaki 10 EURO luk reçete anlaşmazlığı nedeniyle Türkiye'ye getirtmemektedir ya da az getirmektedir. Bu ilacın FİTİL LAĞMAN VE GRANÜL olarak 3 çeşidi vardır. piysada SALOFALK isimli ilacın UCUZ muadili olduğundan dolayı 1 ekimde çıkan torba yasada SALOFALK isimli ilaç için 74 tl. katkı payı istenmektedir. İster emekli ol ister raporlu farketmiyor. Bu nedenle asıl kullanılması gereken SALOFALK ilacının yerine ucuz muadilini alan hastalar hayati tehlike taşımakta ve hastalıkları ilerlemektedir. Bu ilaca bizim de ihtiyacımız var büyük şehirlerdeki ecza depolarını hep aradık ama sonuca erdiremedik

sizden ricam ilacı bulmama yardım etmeniz aradağım ilacın tam adı

salofalk 500 mg enterik tablet kaç kutu varsa alabiliriz.

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar “Öne Çıkar” butonuna tıklamayı unutmayalım lütfen. Ne kadar çok kişi görürse o kadar iyi.
Hakkında
Meslek: İNSAN KAYNAKLARI
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Xiaomi
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 440
İkinci El Bölümü Mesajları: 141
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 434)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 617 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El - Ödüllü Anket
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.