Yüzbaşı
25 Nisan 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 211 (Bu ay: 0)
Gönderileri

valla bence adam iyi dayanıyor . Gazi yakınıyım diyen adamın aktroll çıkmasından sonra bugünde bu çıktı.

https://mobile.twitter.com/ibbhaberleri/status/1372901958068101121

konu açılmış silinebilir.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/son-dakika-erdogan-bay-kemalin-o-donemini-z-kusagi-bilmiyor-6230706/

Bir RTE klasiği daha .

Yok yani uğraşacak şeyleri kalmadı . Geçmişin çöplerinde yaşıyorlar artık. sene olmuş 2021 bunu kabul etmek istemiyorlar.

Hala Kılıçdaroğlu hala SSK muhabbetleri.

Birde üstüne Z kuşağı bunları bilmez diyor! ne yani Z kuşağının okuma yazması yokmu sevgili Reis?

Z kuşağının gelişen teknolojide , Teknolojiye ulaşmada sıkıntı yaşaması, Teknolojinin çok pahalı olması, İşsizlik, gelecek kaygısı, eğitim kaygısı, sağlık kaygısı aklınıza gelebilecek bir çok şeyde kaygı yaşaması umurlarında değil.

Bırak allah aşkına sevgili reis ! Ben Y kuşağıyım 83 doğumluyum . ben bıktım sizleri dinlemekten . senden ayrıca bıktım, fena bıktım, Siyasal islamınızdan bıktım !!! Bahçeliden de bıktım . Hepinizden bıktım . ADamlar bu kadar pahalı , hak ,hukuk ve adaletten yoksun bir ülkeye senin döneminde giriş yaptılar hala bahaneni Kılıçdaroğlunda arıyorsun .

Hala geçmişte yaşayanlardan bıkanları buraya alalım !!!

Edit: Ben Z kuşağını destekliyorum çünkü bu ülkede ilk defa takım tutar gibi parti tutmayan kuşak olacak kendileri. bazılarınız saygısız bulabilir. tembel bulabilir, kişisel görüşlerinizdir ancak ilk seçimde Türk siyasetine iyi yön verecekleri kesin  

Evet forumda bir çok kez bahsetmişimdir.

Kardeşim güvenlik görevlisi. Kendisi çalıştığı kurumda asgari ücret alıyor. Yanı işte eş ve tek çocuk agi ile 2400tl. Ancak 3 aydır maaşından 120tl gelir vergisi alınıyor.

Ben anlamıyorum arkadaş! Zaten 2320 tl olan asgari ücretten niye vergi alırsın be vicdan yoksunları ??? Yüceler yücesi reis bir vakit asgari ücretli den gelir vergisi alınmayacak dememismiydi ?

Asgari ücret görüşmeleri yapılırken. Gelir vergisi kesintisi hesap ediliyor mu acaba çok merak ediyorum . Bu nasıl mantık yahu . Gelir vergisini belirli bir miktarlarda para kazanan atıyorum yıllık geliri 50.000tl ve üzeri olana uygularsın. Asgari ücret alıpta yıllık geliri 28.000tl olan adama değil.

Yazık ya eskiden olsa bu tip konularda halk yasal protesto hakkını kullanırdı. Gaz yeme korkusuna insanlar gıkını çıkaramıyor.

Ülkeyi komple araplara verelim kurtulalım

https://www.borsatek.com/borsa-istanbulun-yuzde-10u-katarlilara-satildi-58171h.htm

AKtroller in gelemeyeceği konulardan biri daha.

Konu malum AKtroller olmadan ne forumlarda , ne sözlüklerde, nede sosyal medyada varlık gösterimiyorlar.

Foruma bakıyorsun sürekli takılan aktroll sayısı parmakla sayılacak kadar az.

Ekşi sözlükte para gelmeden varlık gösteremiyorlar. Twitter da aynı şekilde para ne zaman gelirse fake hesaplar ortaya çıkmaya başlıyor.

Kısacası hiç bukadar azalmamışlardı diyorum. Buda AKP nin ciddi anlamda maddi sıkıntı yaşadığı ve eskisi kadar organize olamadıklarını gösteriyor. Şu an olası bir erken seçimde çok hazırlıksızlar.

http://www.egedesonsoz.com/haber/ak-partili-surekli-den-korona-raporu-iste-izmir-deki-vaka-sayisi/1036375

Evet artık bir AKP klasiği haline geldi. Yani reis çıkar ulusa sesleniş adı altında bunu yaparsa İl başkanları da çıkar o şehrin verilerini açıklar birde üstüne Parti propagandası yapar.

En başta merak ettiğim konu İL başkanı çıkıpta hangi sıfatla o şehrin verilerini tüm kurumlardan önce nasıl açıklıyor? Cumhurbaşkanlıgı , Saglık bakanlıgı ve İzmir büyükşehir belediyesi? varken hangi sıfatla açıklıyor?

İl başkanlarının şehir yönetimlerin de herhangi bir resmi hükmü yoktur! mensubu oldugu partinin o şehirdeki üst düzey yöneticisidir ve Partinin maaşlı elemanıdır.

İzmir de gerçekleşmiştir . AKP döneminde Gerçekleşmiştir.

saygılar.
TOBB’den #evdekal kampanyasına destek vermiş ama Tüm odalar ne hikmetse açık!
https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/tobbden-evdekal-kampanyasina-destek-5706238/

Burası izmir ticaret odası foto bir kaç gün önce çekildi .gelen insanlar sosyal mesafeye hiç bir şekilde uymuyor. içeriye 5 kişi falan alabiliyorlar ancak ve dışarıda yıgılma oluyor işlem yapmak çooooook uzun sürüyor. Manyak gibi güvenlikler ve memurlar ile akvga falan çıkıyor.

Ticaret odaları niye açık? banka gibi değilki bu işler! bir faliyet belgesi alacaksan internetten alabilirsin . tasdik yaptırabilirsin vs.. ayrıca ticari işlemleri şöyle bir zamanda çalıştırmanın anlamanı nedir sevgili TOBB ?

Hayır ben izmir Ticaret odasını koydum ama ankara ve istanbul ticaret odaları da aynı durumda. muhtemelen bu odaların başkanları da memurlardan birinin corana falan kapmasını bekliyor sanırım.
https://hizliresim.com/dRa4ic

Yukarı taşımak lazım bu konuyu . yazık insanlar hastalanıcak!!!

Herkese merhaba.

Aranızda mutlaka Özel güvenlik olarak çalışanlar vardır. Benimde kardeşim İzmir ticaret odasın da güvenlik olarak çalıştıgı için şartlara hakimim. Tabi İzto diyince insanlar genelde iyi yere kapak atmış falan diye konuşuyor ama adamlar TAV a bağlı taşeron olarak, asgari ücrete çalışıyorlar. Neyse konu ekonomi değil tabiki sağlık şartları.

Dün İzto ya kardeşimi ziyarete gittim . oda yarım yamalak önlemler almış. Bilen bilir izto binası içerisinde özel şirketlerinde bulunduğu bir bina. Mesela "schenker arkas" var içeride . orada çok yakın bir arkadaşım da çalışıyor. Onunla da konuşma fırsatı buldum. Bilgisayarları falan eve taşıyorlardı , yani evden çalışma moduna girmişler. Katlardaki birimlerde çalışanların neredeyse hepsini evlerine göndermişler. işte bir kaç gündür durum böyleymiş vs.. ama aşağıda ticari işlemler 3-5 memur ile devam ediyor.

İnsanlar sabah 07:30 da gelip sıra almaya çalışıyorlarmış. sonrası 3-5 kişilik gruplar halinde içeriye alınıyorlar. Tabi bu saatler sürüyor. işlem yapmaya gelenler tıpkı bankaların şu an yaptığı gibi dışarı da bekletiliyor. belirli bir sıra aralığı yok! herkes dip dibe yakın temas halinde. Kardeşim dahil güvenlik görevlileri maske ve eldiven takıyor ama insanlar ile çok fazla Temas halinde oldukları için bir koruyuculuğu yok malesef. Zaten stok sorunları da varmış. yani öyle sürekli eldiven takma gibi bir durumları yok! diğer güvenlikler de aynı maskeyi tekrar tekrar kullanan. aynı eldiveni tekrar tekrar giyenleri gördüm! Yani en az bir sağlık çalışanı kadar insanlar ile temas halindeler ve açıkçası korunma imkanları yok!!!

Anlamadığım şey. sen memurlarını falan evine gönderiyorsun. nöbet şeklinde çalışması için memur çağırıyorsun . Binayı iyi yada kötü karantina altına almışsın ama 15 tane 3 vardiya çalışan güvenlik görevlisini koruyamıyorsun !!! İnsanlar kapıda yıgılıyor. herhangi bir mesafe yok. Herhangi birinin enfekte olması çok çok kolay. Halk zaten bilinçli değil! Bu odaları hala açık bırakanlar hiç bilinçli değil. İş azaltma yapmışlar ama neye göre ? kime göre? Kimse taşeron işçiyi düşünmüyor! resmen enfekte olurlarsa olsunlar modunda.

Şunu da çok iyi biliyorum. Vaka hızı bu şekilde ilerlerse yarın öbür gün sokaga çıkma yasagı ilan edildiği gibi bu insanların ücretsiz izine çıkaralıcagına yada işlerinden olacagına da adım gibi eminim.

Bu ülkede en büyük zararı emekçiler görecek. çünkü şu şartlar altında evde oturma ,dışarı çıkmama imkanları hiç bir zaman olmayacak.

Patrona 100 milyar, halka kolonya!

Beyaz yakalı eve. emekçi işe!

saygılar.
Yaklaşık 1 ay önce vatan izmir bornova şubesinden aldım. İlk aldıgımda böyle bir sorun yoktu ama dün 3-4 yerden ışık sızması oldugunu farkettim. tabi renkli görüntüler de belli olmuyor ama siyah ekran da kabak gibi meydana çıkıyor.

Şimdi alalı 1 ay olmuş bir iade yada değişimi vatan kabul etmez diye tahmin ediyorum. muhtemelen servise yollayalım diyeceklerdir. Servise yollasam çözümü olurmu ? benzer konuları yaşayan varmı acaba?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 966
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 4.785)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.050 (Bu hafta: 4)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.