Teğmen
08 Eylül 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 101 (Bu ay: 2)
Gönderileri


Kafalar yine pırıl pırıl.

Yıl 2011, bundan 10 yıl öncesi, 32. Gün programında gündem yine aynı. Mehmet Ali BİRAND ve Yalım ERALP (başka konuklar da var tabi, ama gündemi en yakın takip ettikleri nokta 31:39 diye düşünüyorum, takdir sizin), Kanal İstanbul Projesi'ni ve Montrö Antlaşması'nı ele alıyorlar. İnsan, bir süre dinledikten sonra kendi kendine "Yahu hiç mi yol katedemedik?" diye sormadan edemiyor. Yalım ERALP'ten sonra Murat KALSIN şu vurucu cümle ile sizi bu sorgudan uyandırıyor: "Ülkelerle olan bir masa toplantısında ekonomik gücünüz yoksa o toplantıdan hep mağlup ayrılırsınız.". Bu cümle söylendiği yıl dolar en yüksek 1,90605₺'yi görmüş. Peki şu anki ekonomiyle olası bir masa toplantısından nasıl kalkarız arkadaşlar?Merhabalar


Arkadaşlar ₺ hesaplarımız için alışverişlerde kullanmak için kartlarımız var. Peki $ hesabı için de kart çıkartabiliyor muyuz? Bunu sorma sebebimi de açıklayayım. Yurtdışından bilgisayar almayı düşünüyordum fakat ürünün parası hemen çekilmiyormuş. Önce kargoya veriliyor, daha sonrasında çekiliyor. Kargoya verilene kadar dövizde bir artış olursa bu sefer zararda oluyorum. Bunu engellemek için parayı dövizde tutup zarar etmemeyi planlıyorum.

https://www.amazon.co.jp/-/en/Gaming-FA506QM-Eclipse-Japanese-Authorized/dp/B08XH7SWZ3/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=rtx+3060&qid=1616440095&rnid=2321267051&s=computers&sr=1-1


Ürünün fiyatı uygun gibi geldi. Bu ürün nezdinde size bir soru sormak istiyorum. Diğer konularda ödeme işleminin kargoya verildiğinde karttan çekildiği bilgisine ulaştım. Kur arttığında zarara uğrayabiliyoruz. Bunu önlemek için döviz hesabından alışveriş yapmanın bir yolu var mı?

Merhabalar


Modem olarak ZyXEL VMG1312-T20B kullanıyoruz. Ara sıra modeme bağlanan cihazlardan sadece bir tanesinde internete bağlanamama problemi oluyor. Modem arayüzünde bağlantı var olarak görünüyor, e zaten diğer cihazlar bağlanabiliyor. Ama bir tanesi bir türlü bağlanamıyor. O cihazı da yeniden başlatınca düzeliyor.


Bu problemin kaynağı nedir, neden kaynaklanmaktadır? Bilgisi olan biri aydınlatabilir mi?

Sinirden öleceğim.


Az evvel ss'in en altındaki mesaj geldi. Gelmeden önce telefonla 5 dakikadır oyalanıyordum ve bu süre zarfında biri çaldırmadı. Geçen bölüm sekreterliği aramıştı acaba o mu ulaşamadı diye düşünüp mesajı dinleyeyim dedim. Damacana reklamıymış. Kafayı sıyırmak üzereyim artık. Bu onun bunun evlatlarına sövsem günah sövmesem içimde kalıyor. Allah belalarını versin, şikayet edemiyor muyuz bunları? Ulaşılamıyor sesi gelmeden nasıl sesli mesaj bırakıyorlar?


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/eb/6d/7c/eb6d7c39d663af870defbdf2d4182893.jpeg&t=0&width=480&text=1

Merhabalar. Geçen bir arkadaş konu açınca borcuma bakayım dedim, en son baktığımda belli değildi. Ödeme başlangıç tarihi 01.11.2021 olarak görünüyor. Fakat ben daha mezun olmadım, mevcut durumumu açıklayıp böyle bir durumla karşılaşan varsa beni bir aydınlatsın.


2016'da X üniversitesine başladım (hazırlıkla beraber) ve kredi almaya başladım.

2019 itibariyle Y üniversitesinde yatay geçiş ile devam ettim.

Mayıs 2020 itibariyle son kredi taksitim yattı ve bitti. Benim beklentim 2022 Mayıs itibariyle borcumu ödemeye başlamak olacaktı ki 11.2021 olduğunu gördüm. Bunu ertelettirmem mümkün mü? E devlet üzerinde askerlik, işsizlik ve yüksek lisans için erteleme başvurusu yapılabiliyor ama ben bu sınıflandırmaya dahil değilim.


Dipnot: En sağlıklı yöntem arayıp sormak tabi ama hafta sonu olduğu için buradan size de sormak istedim.

Kamyon kasasının tepe noktasından biraz aşağıya tavan gibi bir sistem yapıp üstünü çakıl ile kapatmışlar. Sanki tüm kasa çakıl doluymuş gibi. Altında ise 114 tane mülteci var. Bunları buraya getirenlere neden okkalı bir ceza uygulanmıyor?


Yazma hızı 100 mb/sn civarı, mümkünse kullandığınız ve bildiğiniz, usb bellek tavsiyelerinizi alabilir miyim? 64 ya da 128 GB'lık olsun. Fazlası bütçemi aşar.

Arkadaşlar merhaba,


Bilgisayar mühendisliği okuyorum, mevcut okuluma yatay geçiş ile geldim. Sayılmayan derslerimden ve buradaki önkoşul sistemi yüzünden adam akıllı ders alamıyorum. Min 1,5 sene daha var gibi mezuniyet için. Bu dönemde 3 ders alabildiğim için artık darlanmaya başladım evde. Kpss'ye asılıp yüksek bir puan alırsam bir yerde çalışmaya başlayabilir miyim? Yani bir yandan okul diğer yandan işi devlet kabul ediyor mu?

Hakkında
Konum: İstanbul, Zeytinburnu
Forum İmzası:

"Meclis kürsüsüne çıkıp birbirine atıp tutan, hakaret eden vekillerin, daha sonra meclis lokantasında 'karşılıklı' güle oynaya yemek yediğini görseydiniz, tanıdıklarınızla siyasi tartışmalara asla girmezdiniz."

- Muhsin YAZICIOĞLU
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Mesaj Sayısı: 128
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 509
İkinci El Bölümü Mesajları: 16
Konularının görüntülenme sayısı: 122 (Bu ay: 1.396)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 421 (Bu hafta: 7)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.