Yüzbaşı
28 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese merhaba. İlk defa bir dslr makine alma uğraşındayım bu ara fakat bilgisizliğimden sizede bir danışayım dedim.

Instagram'da butiğimiz var. Ayakkabı satıyoruz ve bu ayakkabıların ayakta fotoğrafını çekip paylaşıyoruz. Çekilen fotoğraflar ürünün rengini,kalitesini,detayını yansıtmadığı için biraz daha iyi fotoğraflar çekmek istiyorum. Bunun için giriş seviye dslr olarak 2. el bir 600D düşündüm. Fakat lens konusunda bir fikrim yok. Gün ışığında çekilmiş bir fotoğrafta ürünün detaylarını gösterebilecek en iyi lens nedir? İnternette biraz araştırma yaptım 50mm f/1.8 tavsiye etmişler fakat ben yinede size bir danışayım dedim. Örnek fotoğraf olarak :

Yardımlarınız bekliyorum, teşekkürler
Arkadaşlar aralarında 10 lira gibi bir fark var. Rap ve dubstep dinliyorum hangisini tavsiye edersiniz ? Creative kulağı tamamen kapattığı için uzun kullanımda ağrı felan yapar mı ?
Böyle bir sorun oluştu. Repair yapmama rağmen düzelmedi. Zed hazırolda yürüyor yürümüyor daha doğrusu uçuyor animasyonlar gözükmüyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim ?

Edit : 2.Kez repair yaptığımda düzeldi nedense. Sorun hallolmuştur konu kilitlenebilir.

http://www.adidas.com/com/product/Q23019/

Bu linkteki ayakkabıyı İstanbul'da nereden bulabilirim ? Fiyatı nedir ? Teşekkürler şimdiden
Merhaba arkadaşlar.Arkadaşıma bir sistem topladık fakat daha adam akıllı kullanamadık hatası yüzünden. Vatan'a gönderdik ilk gönderdiğimizde 1 gün sonra sorun yok deyip geri verdiler , sorun devam etti bir kere daha gönderdik 5 gün sonra aldık hatta oradaki adam kontrol şefi geldi oda kontrol etti felan dedi. Fakat sorun yine devam ediyor. Sorun şu arkadaşımın tam anlattığına göre :

quote:

Şimdi Mount&Blade oynuyorum hiçbir sorun yok rahatça şehirlerde hanlara giriyorum ve pazarlardan alışveriş yapabiliyorum burada bir sorun yok fakat savaşırken (turnuvalarda, kale savaşlarında vb.) monitör kapanıyor monitörün ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Daha sonra kulaklıktan dıııırrrrrttttttttt diye donma sesi geliyor ve bitti daha gelmiyor reset atmak zorundasın.
Aynı oyunu eski bilgisayarımda oynuyordum ve eski bilgisayarım çok kötüydü.Oyun oynamadığım zaman internette dolaşırkende bir süre sonra kapanmasada performans düşüşü oluyor çok olmasada. Fakat dırt sesi kasadan değil kulaklıktan geliyor.

Ben ya GPU'dan yada PSU'dan kaynaklanıyor diyorum fakat bir çözüm bulamadık. Sizlere başvuralım dedik. Sizce sorun ne olabilir ?
Şimdiden teşekkürler.
Ne zaman bi çekik gözlü streami görsem kesin Twisted Fate oynuyor Bide anasayfada gördüm çekik gözlünün birinin Pro Pick videosunda Twisted Fate vardı yine Neden sürekli Twisted Fate oynuyor bunlar ?
Merhaba arkadaşlar.

PBE Server'ına kaydolma süresi her ayın 1,2,3'ü fakat benhttps://pbe.leagueoflegends.com/en/signup/index bu linke gittiğimde beni yine o bilgilendirme sayfasına atıyor. Acaba ne zaman nereden nasıl üye olabilirim ?

Şimdiden herkese teşekkürler :)
İyi günler arkadaşlar.Yaklaşık 1 Hafta önce aldığım sistemimi sizinle paylaşmak istedim.

Amd FX 8120 - 400 TL
Asus HD 7850 DirectCU II 256 Bit 2GB - 600 TL
Asus M5A97 - 235 TL
G.SKILL Ares Blue 1666 Mhz 4x2 GB Ram - 120 TL
XFX 550W Pro - 170 TL
Cooler Master HAF 912 Advanced - 240 TL
Seagate 1 TB - 220 TL
Xigmatek GAIA S1283 - 67 TL
LG Dvd Rom - 40 TL

Bunlara Ek olarak 300 Liraya HP 2211x Led DVI Girişli monitör.

------------------------------------------------------------------------

> Şuan sistemimden gayet memnunum.Auto tuning'in "Fast" modu ile 3.8 Ghz'de çalışıyor sistem. Windows Puanı | 7,5 |
-İşlemci Fanı olarak Xigmatek'in Gaia S1283 modelini kullanıyorum.Yükte bile gayet sessiz çalışıyor.Boşta 34~41 derece arası , 1200 RPM'de dönüyor varlığı bile hissedilmiyor :) Ki malesef stok fan hiç tavsiye etmiyorum. Boşta 43 derecede 5400 RPM'de dönüyordu.

> Ekran kartı yükte dahi hiç ses çıkartmıyor.BF3'ü SP'de "Ultra" 'da 4xAA açık olarak 1920x1080 çözünürlükte hiç kasma olmadan oynuyorum. Windows Puanı | 7,9 - 7,9 |

> Ram konusuna gelince tam uyumlu olmadığı için şuanlık 1666 Mhz CL11'de çalışıyor.Birkaç ayar ile CL9'a çekebilirsiniz fakat yinede uğraşmak istemiyorum derseniz,başka ramlere yönelebilirsiniz. Windows Puanı | 7,5 |

> Sabit disk olarak gayet sessiz sakin çalışıyor.Performans her sabit diskte olduğu gibi bundada pek tatmin edici olmasada SSD alana kadar idare edeceğiz artık :) Windows Puanı | 5,9 |

> Kasa olarak içi gayet geniş , sistem kurarken montajı gayet rahat bir kasa.Pencereli ve 3 fan ile geldi (1 Ön , 1 Üst , 1 Arka ).

> PSU Olarak bu sisteme gayet yeterli ve sessiz bir psu.Tek eksisi modüler olmaması sanırım :)

Şuanlık bu kadar yazabildim :) Sorularınız var ise sorabilirsiniz.

Not : Teste işlemciye ve ekran kartına overclock yapılmadan girilmiştir.

-

Hakkında
Sistem ve Tercihleri
LOL
Ezreal
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 571
İkinci El Bölümü Mesajları: 16
Konularının görüntülenme sayısı: 11.566 (Bu ay: 125)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 135 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.