Şimdi Ara

Bilgisayar Uzun Kullanım Sonrası Donuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Arkadaşıma bir sistem topladık fakat daha adam akıllı kullanamadık hatası yüzünden. Vatan'a gönderdik ilk gönderdiğimizde 1 gün sonra sorun yok deyip geri verdiler , sorun devam etti bir kere daha gönderdik 5 gün sonra aldık hatta oradaki adam kontrol şefi geldi oda kontrol etti felan dedi. Fakat sorun yine devam ediyor. Sorun şu arkadaşımın tam anlattığına göre :

quote:

Şimdi Mount&Blade oynuyorum hiçbir sorun yok rahatça şehirlerde hanlara giriyorum ve pazarlardan alışveriş yapabiliyorum burada bir sorun yok fakat savaşırken (turnuvalarda, kale savaşlarında vb.) monitör kapanıyor monitörün ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Daha sonra kulaklıktan dıııırrrrrttttttttt diye donma sesi geliyor ve bitti daha gelmiyor reset atmak zorundasın.
    Aynı oyunu eski bilgisayarımda oynuyordum ve eski bilgisayarım çok kötüydü.Oyun oynamadığım zaman internette dolaşırkende bir süre sonra kapanmasada performans düşüşü oluyor çok olmasada. Fakat dırt sesi kasadan değil kulaklıktan geliyor.

Ben ya GPU'dan yada PSU'dan kaynaklanıyor diyorum fakat bir çözüm bulamadık. Sizlere başvuralım dedik. Sizce sorun ne olabilir ?
    Şimdiden teşekkürler.

• driverlardan olşabilir. ramden kaynaklanan bir hata olabilir. ekran kartı ile ilgili bir hatada olabilir.
  • Sistem bana ait Muhammet topladı saolsun.

Hatalar ;http://www.youtube.com/watch?v=lfS1pn6gAQ0&feature=youtu.be

Bu videoda ekran gidiyor kapkara oluyor ve seslerde gidiyor bunu müzik dinlerkende denedim cızıırt cızırıırt sonra dııııııııııııııırrrrrttttttt diyor ve gidiyor reset atmak zorundasın.

http://www.youtube.com/watch?v=IgzG8fpwp84

Bu videoda sistem derecelendirirken veriyor.
    Büyük ihtimal aynı hata fakat ses yok onun olmamasını sebebide ses çalmaması geliba :(

Edit : Dediğim gibi çıktı sistem derecelendirirken şarkı açıp denedim cıızıırt cıızzııırt diyip müzik tamamen kesildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MHaspolat21 -- 15 Aralık 2012; 1:54:58 >

• Güç kaynağından olabileceğini düşündünüz mü hiç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanerdk

Güç kaynağından olabileceğini düşündünüz mü hiç?

Bugün vatanbilgisayara götürüdm kendim test ettim hatayı verdi.

Sorun PowerSupply'nin ekran kartına yememesiymiş :)

Powercolor 7870'i fiyat farkını alakarak Sapphire 7850 ile değiştirdim pek fark olurmu performansta?
    Arada 78TL olunca ben kıllandım biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MHaspolat21

quote:

Powercolor 7870'i fiyat farkını alakarak Sapphire 7850 ile değiştirdim pek fark olurmu performansta?

ekran kartını ni,ye değiştirdiniz anlamadım. power kaç wat nedir markası. belki başka bir sıkıntı vardı.
  • ısınıyorda olabilir ama power düşük olmasın, sistem özelliklerini söylermisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: KEREM04283

quote:

Orijinalden alıntı: MHaspolat21

quote:

ekran kartını ni,ye değiştirdiniz anlamadım. power kaç wat nedir markası. belki başka bir sıkıntı vardı.

http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasas%C4%B1/xigmatek-cpc-t46db-t62-pantheon-black-edition-600w-midt-atx-pencereli-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=53874

PowerSupply bunun içinde gelendi.

quote:

Orijinalden alıntı: fbkaya

ısınıyorda olabilir ama power düşük olmasın, sistem özelliklerini söylermisin

şlemci (AMD Fx 8120)
    İşlemci Soğutucu (Gaia SD1283)
    Ekran Kartı (HD 7870)
    Anakart (M5A97 R2.0)
    Ram (Ares 4x2) 8GB
    SSD (120 GB SANDİSK)
    Kasa (XIGMATEK PANTHEON BLACK)
    HDD :http://www.vatanbilgisayar.com/Dahili%20Harddisk/seagate-st1000dm003-35-1tb-barracuda-sata-30-64mb-cache-7200rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=59053

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MHaspolat21 -- 15 Aralık 2012; 20:56:50 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.