Teğmen
19 Mart 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 16 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Şöyle bir göz gezdirdimde tam olarak Trance gibi bir tür için adreslenmiş bir kulaklık tavsiyesi bulamadım. Trance 140 bpm lere kadar çıkabildiğinden, Referans olarak Uplifting'i baz alıyorum, 140 bpm'lik Uplifting Trance parçalarda güzel bir performans alabileceğim bir kulaklık olmalı. Kabaca belirtmek gerekirse, bas delisi değiliz önemli olan benim için sesi iyi ayrıştırması. Kulaklığı PC/Ipod'da kullanacağım. Bütçem 200 TL

Aşağıda dinlediğim türden birkaç müzik linki attım:

http://www.youtube.com/watch?v=vW_6DDr5emE

http://www.youtube.com/watch?v=Vwc_nJ9oa8Y

http://www.youtube.com/watch?v=mXGbTqgMXDg

yukarıda yazdığım 3 parçanın hakkını verebilecek bütçem dahilinde veya civarında, gerçekten deneyen kişilerin önemli tavsiyelerini bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
başlıktaki gibi sorunu ana karta bağladım en sonunda arkadaşlar çünki başka çıkar yolu yok işin, durumu izah etmek gerekirse:

bilgisayar açılıyor işlemci ve rami okuyor biosta kalıyor orda kilitliyor kendini bilgisayar, bazen orayı geçiyor diskleride görüyor orada kalıyor, bazen orayıda geçiyor verifying dmi pool data diyor kalıyor orada. yani hdd ve cdrom ve akabinde tüm gereksiz cihazları söktüm sadece anakart işlemci ve ram takılı ama yinede biosta kalıyor sistem, deleteye basınca bios ayarlarınada girmiyor, öylece işlemciyi okuduktan sonra kilitliyor kendini kalıyor öyle.

daha bitmedi işin garip tarafları devam ediyor. klavye usb idi çıkardım normal yuvarlak uçlu klavye taktım, bu sefer her seferinde verifying dmi pool dataya geliyor orda kalıyor yani ilk işlemleri normal geçiyor, bununla beraber biosa girebiliyorum o klavyeyle ama yapcak bişey yok biosta, hatta bios update yapmayı bile denedim dedim belki son çıkanı kurarsam normale döner ama oda olmadı bios güncelleme yarıda kalıyor devam etmiyor. tüm bu olumsuzlukları ana karta bağladım ben sonuçta ram ve işlemcide problem olsa bilgisayar açılmazdı.

tüm bu garipliklerin üzerine birde şöyle bi durum var bu bilgisayar yüz küsür kere aç kapa yapınca illa arada derede kendini açıyor windows geliyor ama 1 gün sonra yine böyle uğraştırmaya başlıyor.

şimdi beyler bu çok garip bir problem araştırdım çok yerde ama böyle bi sorunla karşılaşan birini görmedim. sorun nerede acaba bir fikri olan varmı? veya bir şekilde bios update yapılsa düzelirmi dersiniz.

not: güç kaynağı da denedim ondanda değil. pil denedim ondada değil.
Merhaba arkadaşlar şu an hattımda heryöne 300dk. pakedi mevcut. temmuz 28 gibi hesap kesildi. bugün ayın 5 i oldu şimdi ben bunu iptal ettirmek istiyorum. yeni döneminde olduğu gibi 30 lirasını alırlarmı yoksa konuştuğum miktar mı alınır ? yani temmuzdan 30 ağustostanda 30 mu alırlar direkt ?
181 TL ANAKART: GIGABYTE MA785GMT-UD2H , AMD 785G, DDR3, PCIExp 16X, Socket 938 AM3, ATI HD4200

312 TL ISLEMCI: AMD Phenom II X4 945 AM3 3.0 GHz, 8 MB

361 TL EKRAN KARTI: HIS HD5770 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 128 bit, 850/4800, HDMI

203 TL RAM: Team Elite 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM CL9

450 TL MONITOR: SAMSUNG - P2350 (23" GENİŞ EKRAN FULL HD )

146 TL PSU: FSP 500W BLUESTORM II PSU

155 TL KASA: RAIDMAX NINJA 918WB Kasa (PSU Yok)

TOPLAM: 1810 TL

Seçtiğim sistem yukarıda arkadaşlar, sorunsuz bir şekilde maximum seviyede oyun oynamak istiyorum. monitörüde 23" seçtim. eğer bu parçalar arasında herhangi bir uyumsuzluk söz konusu ise özellikle PSU yeterli kalırmı 500w olduğu için.
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. Bir cafeci dostum sorduda ben bu eski nesil işlemciler hakkında fazla bilgiye sahip değilim. Bu ikisinden hangisi daha iyidir acaba performans olarak ?

Intel P4 2.8 mi yoksa Amd Sempron 2800+ mü ?
Herkese hayırlı günler. forumu dolaştım bu konu ile ilgili net bir başlık açılmamış burada paylaşmak istedim aynı zamanda bu yönde bir ihtiyacımda söz konusu.

mevcut piyasadaki en kullanışlı ve en iyisi online destek scripti hangisidir arkadaşlar onu öğrenebilirmiyim. mümkünse ticket usulüde çalışabilsin aynı zamanda yetkili online olduğu zaman müşteri bunu görsün. bu tarz bir script hangisi olabilir arkadaşlar. lisansıyla beraber alıcam. yorumlarınızı bekliyorum. asp veya php önemli deil.
Anakart Modeli : "AsRock P4V88+"

Almayı Düşündüğüm HDD : MAXTOR 500GB 7200RPM 32MB NCQ SATA2 SATA2 SABİT STM3500320AS

Almayı Düşündüğün Yer : Hep**burda

Açıklama : Anakartımda Sata desteği var bundan 1 sene önce kullanıştım sata olan bir diski (şu an pata kullanıyorum bazı sebeblerden dolayı)
Sata II 'nin bu anakartta çalışıp çalışmayacağına dair biçok yerde yazılar okudum ama hiçbiri duymak istediğim yanıtı vermedi. Şimdi
ben bu diski alırsam ana kartımda çalışırmı çalışmazmı ?
ben tt net in dns lerini kullanmak istemiyorum desem, bana tr dışından güzel hızlı dns leri bulabilecek bir programcık varmıdır acaba ? treewalk ı denedim bir faydasını görmedim hatta tt tarafından yasaklanan sitelere bile giremiyordu başka bişey varmıdır ?
Mrb Arkadaşlar.

Şu zamana kadar manuel olarak serveri devamlı kendim resetliyorum sabahın ayazında kalkıp. aklıma geldi sorayım dedim mümkünmüdür.

görev zamanlayıcından eklene bilirmi acaba bir komut pc kendini resetlesin diye, veya belirteceğim herhangi bir servisi resetleyebilirmi. mesela iis yi resetlesin belirteceğim saatte..

yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.
windowstaki bir servisin kullanım durumu %90 ı geçtiğinde veya %100 e vurduğunda, o servise otomatik olarak reset attırabileceğim bir yöntem varmıdır. (uygulamanın kendini yenilemesi için)
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 162
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 26.936 (Bu ay: 15)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.