Yüzbaşı
15 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Nedir çözümü?
Evet beyler durum başlıktaki gibi. İnternetten yaptıgım araştırmalara göre insan yasıyla 40-55 yaş arası oluyor sevdicegimin yaşı. Ne yapacagım yardım lütfen.
Bizim haylaz sigara icerken küllük yerine gazete ıslatıp onu kullanmıs. E tabi zamanla gazete kurumus ama bizimki farketmemis ve sonunda alev almıs. Neyse söndürmüs filan ama iz kalmıs dogal olarak. Ne yapsa begenirsin , gidip yaprak sürmüs koltuga yesillensin diye (tövbe tövbe). Şimdi ben ne yapayım!?!!?! Sigara ictigine mi yanayım , koltugun yandıgına mı yanayım , yoksa yaprakla koltugu boyamaya calısmasına mı yanayım!!?!??????
Selam arkadaşlar. Bu konuda HDP AKP ilişkisi hakkındaki görüş ve kararsızlıklarımı paylaşıcam. Sizin de bu konuda görüşlerinizi belirtmenizi bekliyorum ama lütfen seviyeli ve mantıklı şekilde yapalım bunu :) Başlayalım bakalım...

Öncelikle bildiğiniz üzere HDP nin barajı geçmesi sonucu AKP istediği millet vekili sayısını yakalayamayacak , geçememesi sonucunda ise AKP isteğini büyük ölçüde yerine getirmiş olacak. Bu olay HDP nin " Biz barajı geçemezsek bize vermediğiniz her oyu AKP ye vermiş olacaksınız." şeklinde oy toplamasını sağlıyor. Şimdi benim bu iki parti arasındaki ilişkiden kıllanmam tam olarak burada başlıyor.Bu iki parti arasında çekişme bana danışıklı dövüş hissi veriyor. Sebebi ise HDP nin barajı geçmesi için gereken oyları AKP seçmeninden değil , diğer parti seçmenlerinden toplama çabası (çok büyük ölçüde). Şimdi diyeceksinizki HDP nin tüm açıklamaları başkanlık sistemine ve AKP zihniyetine karşı. AKP de her mitingde HDP ye yükleniyor , neden aralarında bir danışıklı dövüş olsun? Bana göre ortada çok güzel bir sebep var : AKP kan kaybetmeye başladı. Bu seçimde eğer HDP gibi bir parti olmasaydı AKP nin oyları istemeyeceği yerlere gidebilirdi bu yüzden bu seçimlerde HDP gibi danışıklı dövüş yapabilecegi bir partiye ihtiyacı vardı.
Peki bundan iki partinin çıkarı ne?
Şimdi iki durum var ;
1) HDP nin barajı geçmesi. Bu durumda AKP mecliste istediği vekil sayısına ulaşamayacak ancak ben HDP nin başkanlık sistemine karşı çıkacagını sanmıyorum. Sebebi ise HDP nin Kürt azınlığı için isteklerini yerine getirmek yolunda AKP ye ihtiyacı olacak ve bu ortaya sen benim sırtımı kaşı ben de senin sırtını kaşıyım durumu ortaya çıkaracak.
2) HDP nin barajı geçememesi. Bu durumda (ki bence asıl hedeflenen bu) AKP çok güzel bir şekilde HDP nin diğer partilerden aldığı oyları cebe indirmiş olacak ve karlı çıkacak. HDP barajı geçemese bile çözüm süreci kaldığı yerden devam edecek ve AKP HDP nin isteklerini yerine getirecek (bugüne kadar olduğu gibi)

Sonuç olarak bana göre HDP bu seçimlerde AKP nin karlı çıkması ve ülkeyi bölerek yönetmek için ortaya çıkardığı siyası bir projedir. Bu düşüncelerime komplo teorisi diyenler olabilir , belki haklılardır da ancak benim görüşüm bu. Başta da söylediğim gibi konuyu açma amacım fikrimi paylaşmak ve seviyeli düzgün bir biçimde tartışmak. Okuyan ve seviyeli yorum yapan herkese şimdiden teşekkürler :)
Selam arkadaşlar. Aklımda 2. çekiliş yapmak yoktu ancak elimde kodlar birikmeye başladı bende 2. çekilişi yapayım dedim :) Şuan 8 adet kod var , çekiliş gününe kadar kaç tane olur bilemiyorum ancak büyük ihtimal 10+ olur. Çekiliş 22 haziran günü yapılacak , son katılım ise 21 haziran gece 12'dir.
Çekilişe katılmak isteyen arkadaşlar bu sefer oyundaki favori ultilerini yazsınlar!!!
Herkese iyi şanslar :)
Selam arkadaslar. Konu başlığı iç dökme olunca biraz garip oluyor. Sanki etrafımda hiç içimi dökebileceğim birisi yokmuşta buraya yazıyomuşum gibi fakat öyle değil. Sadece içimi "anonim" olarak dökmek istedim. Konuyu beğenmeyenler olabilir saçma bulanlar olabilir laf atanlar olabilir pek umrumda değil açıkcası içtigim 35 lik viski ve 1 paket sigaradan sonra tek umrumda olan bişeyler yazmak istedigim. Uzun bir yazı olacak uyarayım şimdiden.Hadi başlayalım bakalım.
Ben mezun olarak girdim sınava , geçen sene tercih yapmadım yurt dışına gitme imkanım vardı gitmedim sebebi ise hayatta öğrenim konusunda ne istediğim hakkında hiçbir fikrimin olmamasıydı. Dedim seneye bırakayım yaşım büyür fikirlerim gelişir ve ne istediğimi daha iyi oturturum bu da daha azimli çalışmamı sağlar. Malesef bu tam olarak gerçekleşmedi bu sene de ne istediğimi tam olarak bilmiyorum. Bu yüzden bu sene de sınava pek fazla çalıştığım söylenemez. Şimdi " oturup çalışıcaksın işin bu " , " ailene yazık değil mi o kadar emek harcadılar senin için" gibisinden şeyler söyleyenler vardır aranızda , ne diyim haklısınız. Tabii ki çok büyük emekleri var üstümde , bugüne kadar eksiğim olmadı ellerinde ne varsa verdiler fakat gel görki (bu böyle mi yazılıyodu be emin değilim işte türkçeye çok çalımamanın zararları...) gönül bunu ne kadar kabul etse de laf geçmiyor. Yapamıyorum. Kafamda %100 oturttugum istedigim bir şey olmadan azimlenemiyorum. Bu konuda ailemden bir baskı görmedim babam da annem de geçen sene 1 sene daha çalışmama destek oldular bu sene de aldığım sonuçtan sonra "bu sınav veya önümüzdeki sınav senin hayatını bitirecek veya kurtaracak bir ölçüt değil , sen elinden geleni yap" mantelitesindelerdi. (Belki en çok koyan da bu. Cünkü biliyorum ki elimden geleni yapmıyorum , yapamıyorum , içimde o istek olmadan elimden geleni veremiyorum.) Bugün sonucumu gördükten sonra düşünceler sardı beni "istediğim bu mu?" "Neden istediğim bu olsun?" "Neden istediğim bu olmasın?" kısacası biriken ve bugüne kadar oluruna bırakıp cevap bulacağını umduğum her şey bir anda kafama doldu. Merak edenler vardır sıralamamın ve hedefimin ne olduğunu ama bunun bir önemi yok. Aslında yazdığım bu yazıda neyin bir önemi var ne anlatmak istiyorum bilmiyorum. Bu okuduklarınızı kafası karışık sarhoş bir adamın kafasını karıştıran saçma salak düşünceler olarak görün. Eğer içinizde benim gibi düşünen kişiler varsa da dertleşmek kafa dağıtmak isterim bunu da bilin :)
Turnuvalardaki takımın gold durumunu gosteren bi gösterge oyunda da olsa güzel olmaz mıydı?
Selamlar harrowingteki skin hediye kampanyasını okudum. Diyoki arkadas listenizdeki birine skin veya champ hediye ettiginizde arkadas listenizdeki bi kisye daha random olarak skin hediye gidicek. Simdi ben yeni acc acsam (yada suan arkadas listemdeki herkesi silsem 2. Durumda ise yaramıcak bu) arkadas listeme sadece

1. Durumda kendi ana hesabımı eklesem veya en yakın arkadasımı eklesem ve ona hediye etsem bi skin otomatik olarak ona bi skin daha gidicek?!?!

2. Durumda hadi aynı kisiye olmasını engellemislerdir derseniz kendi mainim ve arkadasımı eklesem kendi mainime 1 skin alsam arkadasımada 1 tane gidcek garanti olarak !?!!!
Adettendir açıyım dedim. Server west. Baska sorularınız varsa alıyım
Selamlar herkese. Euw serverında Gold 3 veya üstü Duo arıyorum. Main olarak jungle ve adc oynuyorum. Gold 1 50 puandayım , amacım Plat olmak :) İlgilenen olursa Ö.M veya konuya yorum bekliyorum...
Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.249
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 32.055 (Bu ay: 52)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 253 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.