P

Çavuş
09 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşları elimde iki tane arduino var. bunlardan biriyle elde ettiğim değerlerinin büyüklük küçüklük karşılaştırmasıni yaptıktan sonra elde ettiğim değeri bir değişkene atayıp bu değişkeninde 2. arduinoda bir fonksiyonu tetiklemesini istiyorum. bunu 3 ayrı değerin en büyük olduğu değere göre yapmak istiyoruz. örneğin 1. verinin en büyük olduğu için a, 2.verinin en büyük olduğu durum için b, 3.verinin en büyük olduğu için c değişkenlerini karşı tarafa yollayıp her bir değişkenin ayrı fonksiyonları çalıştırmasını istiyorum. anlatırken kolay görünüyor ama işin içinden çıkamadım. yardım edebiliriseniz çok sevinirim.
arkadaşları elimde iki tane arduino var. bunlardan biriyle elde ettiğim değerlerinin büyüklük küçüklük karşılaştırmasıni yaptıktan sonra elde ettiğim değeri bir değişkene atayıp bu değişkeninde 2. arduinoda bir fonksiyonu tetiklemesini istiyorum. bunu 3 ayrı değerin en büyük olduğu değere göre yapmak istiyoruz. örneğin 1. verinin en büyük olduğu için a, 2.verinin en büyük olduğu durum için b, 3.verinin en büyük olduğu için c değişkenlerini karşı tarafa yollayıp her bir değişkenin ayrı fonksiyonları çalıştırmasını istiyorum. anlatırken kolay görünüyor ama işin içinden çıkamadım. yardım edebiliriseniz çok sevinirim.
Arkadaşlar 5 6 aylık kullanip iptal ettirebileceğim taahütsüz bi tarife arıyorum ama çok absurt fiyatlar dönüyor araştırdığım kadarıyla. Ne yapabilirim ne oneririsiniz? Hiz çokta önemli degil 25 gb kota yeterlidir. Evde sabit telefon var. Var mi gözünüze çarpan bi tarife?
arkadaşlar akıllı kavşak sistemini arduino ile uygulamak şeklinde bir bitirme ödevim var. şimdi burada araç sayma işlemini yaptıracak bi sensöre ihtiyacım var. önerileriniz nelerdir? araştırdım ama yardımcı olmaktan çok kafam karıştı. örneğin ır yada ultrasonic sensörle bu işi yapabilir miyim? yoksa loop sensör mü kullanmalıyım?
arkadaşlar sezen aksu'nun 91 yılında ki gülümse albümünü arıyorum. nerden bulabilirim yardımcı olabilir misiniz ?
win 8 kurup bilgisayarı başlatınca vol 1 vol 2 şeklinde 2 seçenek çıkıyor bunları nasıl silebilirim ? tekrar format atmak istediğimde restart yapıyor.harddiski bölmektede problem yaşıyorum analacağınız baya bi problemim var bunları nasıl yokedebiliriz ?
arkadaşlar telefonu yeni aldım. kartı taktım önce çalıştırdı falan sonra kapattım tekrar taktım pın kodunu girdim puk kodunu sordu sim kart bloke oldu yazdı.. puku girdim yeni pın ı istedi onuda girdim sim kilid devrede dalan yazdı kartı bloke etti anlamadım bu işi.. sorun neyde şimdi ? yarın yeni kart alacam ama yine aynı problemi yaşarsam ne yapayım ? bu sorunu nasıl aşabilirim ?
internette bayağı taradim ama net içime sinen bi tanım bulamadım. arkadaşlar lineer olan ve lineer olmayan devre tanimini yapabilecek biri var mi ?
arkadaşlar internetten partlı bi oyun indirdim indirmez olaydım .herneyse indirdik artıkta kurmak büyük problem oldu.birleştirdiğim partlarda 1 setup (720kb) dosyası 1 ne işe yaradığını bilmediğim unpack-Setup(716kb) dosyası 2 tanede setup 1 a setup 1b dosyaları var. bu 1a ve 1b bin uzantılı.daemon toolls ile kurmayı denedim olmadı. power iso agic iso ile uzantılarını değiştirmeye çalıştım olmadı internette girmediğim delik kalmadı ama çözümü bi türlü bulamadım. bide size danışayım dedim var mı fikri olan ?
bilgisiyarımda windows 7.yüklü bilgisyarımı kapatırken sürekli bilgisyarın kapatılmasını engelleyen programlar var yazıyor. iptal edip tekrar kapatmayı deniyorum bu defa normal olarak kapatıyor. bu program ne olabilir yada ne yapabilirim??
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 111
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 26.667 (Bu ay: 378)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.