Şimdi Ara

Cillop gibi sistem kafayı yedi! Cool'n Quiet çare olur mu bana?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Benim işlemcim phenom ii x4 955. ilk başlarda oyunlarda sadece ses çıkartıyordu gtx 460 ile ama daha sonralarda ses ile birlikte ısınmada baş gösterir oldu.

Şuan masaüstündeyim ve sistem boşta biraz ses var ve sıcaklıklar şu şekilde:

İşlemci: 36
    Ekran Kartı: 33

Oyunlarda (daha yeni angry birds oynadım ve işlemci sıcaklığı 61 dereceydi. şaka gibi! Gta IV te full ayarda iken aynı sıcaklığı alıyorum..) ses aşırı derecede artıyor zaten daha önceden gtx 460 roket gibi ses çıkartıyordu kulaklık takıyordum oyun oynarken. ama bu sefer hem işlemci hem ekran kartı birlikte nasa füzesi gibi ses çıkartıyorlar mübarek. performansta sorun yok. oyunları full hd mükemmel şekilde oynayabiliyorum ama hiç değilse masaüstünde iken hiç çalışmıyormuş gibi ses çıkarmasını istiyorum.

Cool'n Quiet hiç değilse oyun dışında masaüstü sessizliğini sunar mı bana? Yapsam bile oyundayken iptal olur dimi yani? Performansı etkilemesin sonra..

Seasonic 750W power var tek giriş 62A veriyor yani güç yetmeme gibi bir durum söz konusu olamaz. Sıcaklık sorunuda yok HAF 912 Plus kullanıyorum kasa olarak.

İşlemcide ve ekran kartında overclock yok. Stok durumda ikiside. Kasada 2 fan tane var. önde 20 cm ve arkada 12 cm egzost fan

Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boss. -- 6 Şubat 2012; 18:57:40 >

• En güzel ve etkili yol işlemci stok soğutucudan kurtulmanızdır. İyi bir soğutucu ile zerre kadar ses duymazsınız. Amd PII işlemcilerinde ve diğer serilerin stok soğutucuları ne olursa olsun boşta yada yükte fan ufak olduğundan dolayı yüksek devirde çalıştığından çok aşırı ses yapmaktadır. İyi forumlar
  • arkadasımkullandıgın sogutucular ne kadar ıyı olursa olsun pc kasası konumu yerıde bu konuda basrol oynuyor.. ses konusu yıllardır tartısılan bırsey ..sesı mınımuma sadece degısık degısık fan kullanarak ındıremessın .. bende gtx460 kullanıyorum gerekırse musaıt olunca vıdeo ıle paylasayım burada caslısıp calsımadıgını anlayamassın ... o kadar sessız calsıyor ... ıslemcı sogutucum gelıd tranquela yıne aynı ..benım ses konusunda tek sorunum kasadakı fanlar acılısda yaptıkları ses..oda onemlı degıl ısletım sıstemı acılana kadar onlarda kesıyor sesı .. demek ıstedıgım bu konuyu bıraz arastır hemen gıdıp bu konuda masraf yapma .. yapacagın masrafa degsın ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cro@oan -- 7 Şubat 2012; 13:18:16 >
  • Şimdi ben Cool'n Quiet ı açarsam bana zararı olur mu beyler?

edit: o olmazsa kafamda xigmatek apache almak var. ismi kötü ama performansı iyi diyorlar oc yapmayacağım sadece sessizlik istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boss. -- 7 Şubat 2012; 22:47:47 >
  • http://www.pclabs.com.tr/2005/05/11/coolnquiet-nedir-nasil-aktif-hale-getirilir/

bu lınkde bılgıler var .. ıncelersen soru ısaretı kalmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.