Şimdi Ara

P35 DS3R rev 2.1 ön panel mikrofon girişi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle P35 DS3R için ayrı bir başlık olmadığı için bu başlığı açmak durumunda kaldım.

Gigabyte P35 DS3R rev 2.1 anakartımın ve THERMALTAKE VI1000BWS M9 kasamın ön panel kulaklık ve mikrofon bağlantılarını aldığım günden sonra ancak dün gece deneme şansı buldum. Fakat bu işlemi gerçekleştirirken sanırım bir çok kullanıcı gibi ön panel bağlantılarında sorun yaşadım. Realtek HD Auido Yöneticisinin Aygıtın Gelişmiş Ayarları seçeneğinin Çalma Aygıtı alanında Ön kulaklık takıldığında arka çıkış aygıtının sesini kapatın, Kayıt Aygıtı alanında ise Tüm giriş jaklarını bağımsız giriş aygıtları olarak ayırın. alanları seçili duurumda ve Konnektör Ayarları seçeneğinde ise Aygıt takıldığında oto açılır pencereyi etkinleştir alanı seçili durumdayken kulaklık ve mikrofon jacklerini ön paneldeki girişlere taktım. Bu durumda ön panele kulaklığı taktığmda anakart arka paneldeki hoparlör çıkışını devre dışı bırakıp sesi sadece kulaklıktan veriyor ancak mikrofonu yine ön panele taktığımda ise bağlı bir jack görmüyor. Bunun üzerine mikrofon jack girişini kontrol ederken fark ettim ki mikrofon jackini hafiçe parmağımla yukarı doğru kaldırdığımda Mic in at front panel (Green) sekmesi açılıyor ve anakart mikrofonu görüyor. Ayrıca jacki sağa sola veya çapraz bir biçimde esnetince zaman zaman arka panelden iki adet giriş jackine takılı olmadığı halde aygıt takılmış görüyor. Jacki serbest bıraktığımda ise söz konusu jackler boş hale dönüyor. Dün gece ve bu gece yapmış olduğum aramalarda sorunun Realtek HD Audio konrolörünün ALC889A çözücüsünden kaynaklandığı bilgisine ve çözüm için Konnektör Ayarları seçeneğinde Ön panel jack saptamasını engelleyin alanın seçili olması gerektiği bilgisine ulaştım. Bu çözümü kontrol ettiğimde ise mikrofon ve kulaklık sekmeleri geldi ve anakart her iksini de sorunsuz bir şekilde gördü. Fakat bu durumda anakart ön panel jacklerini kontrol etmediğinden takılı kulaklık olduğunu algılamıyor (ses çıkışını veriyor ama) ve arka paneldeki hoparlör çıkışını iptal etmiyor. Bu durumda da ses hem kulaklıktan hem de hoparlörlerden geliyor. Bunu çözmek içerisinde her zaman elle hoparlörü kendi üzerindeki açma kapama anahtarından kapatmam gerekiyor. Geçici olarka bu çözüm üzerinden devam edeceğim ancak ön panel jack saptamasını engellemeden kullanmaya çalıştığımda jacki yukarı doğru ittirdiğimde görmesi, bıraktığımda ise görmemesinin sebebi nedir? Ön panelimde kısa devre olabilir mi? Anakart bağlantılatılarını kontrol etmeme rağmen yanlış yapmış olabilir miyim? Herhangi bir jumperın açık/kapalı konumunu değiştirmem gerekir mi?

• up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.