M

Onbaşı
10 Ekim 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 7 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar kendi kasamı yaptım.4 Fan var üstünde.Fanlar 12cm lik kalın fan.100 CFM'yi geçkin hava veriyor tam devirde.Devirlerini ayarlamak için potansiyometre kullanıyorum.Genellikle tam devir dönmüyorlar.Ayrıca download'a bırakacağım zaman, kırmızı şalterle 2 fanı durduruyorum ve ışığını kapıyorum kasanın.Download için bütün gece açık kalıyor:) Power ise havayı Yukarıdan alıyor, arkadan atıyor. Harddisc cdrom kart okuyucular falan bord'dan bağımsız ve ön tarafta.Hava onları dolaşmıyor.Bir sonraki projemse su soğutması.Bundan dolayı kasanın altında baştan sona bir karış boşluk bıraktım.Yorumlarınızı Yazarsaız sevinirim.

Arkadaşlar overclok yaparken sistemim stabil olmuyor.Mesela bikaç defa 3.15GHZ de açtım fakat her zaman açmıyor.Ve stabil olmuyor.Sıcaklık sorunum yok 55 dereceyi hiç geçmedi 3.15 GHZ de bile.Akım vererek vermeyerek herşeyi denedim nerde yanlış yapıyorum??? Herkese teşekkürler.....

Sistemim:

Motherboard: Abit AW9D
CPU: Q6600(2.4 GHZ)
RAM: OCZ 2GB 1066MHZ
Ekra Kartı: İceq4 Ati 4850 512MB DDR3
Arkadaşlar meraba.Ben kendi bakır bloğumu kendim işledim ama yeterli olacak mı tereddütteyim.Bloğun resmini ekledim.Yorumlarınızı bekliyorum.Bu bloğun kapağına 2 delik açıp birde sızdırmazlığı sağlıyacağım.Sizden pompa seçimi konusunda fikirlerinizide bekliyorum.Teşekkürler....

Anakartım: Abit AW9D

İşlemci Q6600

Ram : 3 Gb 667Mhz

Ekran Kartım His iceq4 4850

Arkadailar mrb.Ben yeniyim overclock konusunda.Biostan 2700 Mhz den yukarı çıkamıyorum bilgisyar reset atıyor win7 yi açarken.Isınma sorunum yok. 2.7 ghz de 42 derecede çalışıyor bil.ım.Lütfewn yardımcı olun. Teşekkürler şimdiden...
Hakkında
Forum İmzası:
Maliiiiii
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 24
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 5.563 (Bu ay: 24)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Overclock, Soğutma ve Modifikasyon
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.