Şimdi Ara

Kendi Kasamı Yaptım.Yorumlarınızı Bekliyorum:)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
3.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kendi kasamı yaptım.4 Fan var üstünde.Fanlar 12cm lik kalın fan.100 CFM'yi geçkin hava veriyor tam devirde.Devirlerini ayarlamak için potansiyometre kullanıyorum.Genellikle tam devir dönmüyorlar.Ayrıca download'a bırakacağım zaman, kırmızı şalterle 2 fanı durduruyorum ve ışığını kapıyorum kasanın.Download için bütün gece açık kalıyor:) Power ise havayı Yukarıdan alıyor, arkadan atıyor. Harddisc cdrom kart okuyucular falan bord'dan bağımsız ve ön tarafta.Hava onları dolaşmıyor.Bir sonraki projemse su soğutması.Bundan dolayı kasanın altında baştan sona bir karış boşluk bıraktım.Yorumlarınızı Yazarsaız sevinirim.

• İyi bi çaLışma tebrik ederim yaLnız kasa biraz büyük oLmuş. Ama açma kapğama tuşuna bittim
  • Mr. spak'ın gemisindeki makineler gibi olmuş büyükçe olmuş tasarı iyi ancak ince işçilikte sıkıntılar var geliştirilebilir potansiyel var
  • evet zırhlı araca benzemiş :D kontroplak mı koydun altına ne
  • Ya evet ince işçilik yapacak ustalar sanayide var ama ilgilenmiyorlar.Genellikle makinalarını kullanarak ben uğraştım.Kaportacıda macunu bile ben çektim karıştırıp.Matkap aldım sırf bu iş için.Çünkü ufacık işlere burun kıvırıyorlar.Yoksa tabiki kat kat daha iyi yapılabilir.Birde CNC tezgah falan olsa kullanabileceğim, yapılabilecek kasa mükemmel olurdu.
  • Kasa biraz büyük oldu çünkü ileride su soğutması yapıcam.Şuan için radyatör hazır.Su soğutması altta olucak ve dışarıdan hiç belli olmıcak.Ayrıca harddiskide ayrı soğutma yapıcam önde.Altında beyaz havlu var.Çünkü daha ayaklık bulamadım istediğim gibi:)
  • atolyedeki makineler gibi olmuş önden.. güzel olmuş power tuşu arkadaşın dedigi gibi güzel :D
  • çok farklı bir tarz
    ama güzel olmuş
  • Değişik bişey ortaya çıkartmışsın. Oldukça büyük olmuş. Normal bi Kasa'dan daha da büyük gibi.. Yinede emeğine sağlık.
  • iyi olmuş ama biraz daha ince işcilik gerek
  • çok hoşuma gitti.özellikle power tuşu süper ama reset i unutmuşsun sanırım?
  • Güzel olmuş. Beğendim, eline sağlık. Uzay gemisi gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehr-i Hüzün -- 4 Nisan 2011; 19:12:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rachadell

Mr. spak'ın gemisindeki makineler gibi olmuş büyükçe olmuş tasarı iyi ancak ince işçilikte sıkıntılar var geliştirilebilir potansiyel var

Biraz daha detaya inmelisin,
  • düğmelere falan bakarsan fabrikadaki makinalar gibi duruyor basmaya korkarım

ama güzel olmuş.su soğutmayıda bekliyoruz
  • Üzerinde bayağı emek var. Bence güzel olmuş
  • ince işçiik gerek birazda büüyk olmus. acma kapama super hele sartel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevzat-FC INTER

Üzerinde bayağı emek var. Bence güzel olmuş

• Teşekkürler arkadaşlar.Önemli olan sıcaklık değerleriydi bilgisayarın.Programlar kapalı iken masaüstünde 28 dereceyi geçmiyor. tam yüklü iken testte 50dereceyi geçmiyor neredeyse.Ayrıca stok fan var ve bios'dan max %85 çalışmaya sınırlandırılmış durumda:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: maliiiiii

Teşekkürler arkadaşlar.Önemli olan sıcaklık değerleriydi bilgisayarın.Programlar kapalı iken masaüstünde 28 dereceyi geçmiyor. tam yüklü iken testte 50dereceyi geçmiyor neredeyse.Ayrıca stok fan var ve bios'dan max %85 çalışmaya sınırlandırılmış durumda:)

Oo, çok iyi. Başarıyla sonuçlanmış o zaman işlem.

• tamda bunu diyecektim.

quote:

Orijinalden alıntı: GHoST BoY

atolyedeki makineler gibi olmuş önden.. güzel olmuş power tuşu arkadaşın dedigi gibi güzel :D
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.