S

Teğmen
03 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 18 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Kasa: Corsair Graphite 780T Full Tower Beyaz
İşlemci: Intel i7 6700K Socket 1151 4.0GHz
Ekran Kartı: Evga GTX980 Ti SuperClock ACX 2.0+ GDDR5 6GB 384 Bit
Anakart: Asus Z170-A veya Z170 Deluxe
İşlemci Soğutucusu: Corsair H110 Sıvı soğutma
RAM: Corsair 8 GB Dominator Plantium DDR4 3200MHz x2
Güç Kaynağı: Corsair CS 750W 80 Plus GOLD
HDD: WD 3.5" 2TB Caviar Black SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache
SSD: Elimde bulunan Samsung Evo 850 250GB

Sıfırdan topladığım ilk bilgisayar olacak. Sistem hakkındaki yorumlarınızı ve değişiklik önerilerinizi rica ediyorum.
İş görüşmesi sebebiyle yarın öğlen İstanbul Kadıköy'den Çayırova/Kocaeli'ndeki Akse Mahallesine gitmem gerekiyor.
Nasıl gideceğim hakkında en ufak bir fikrim yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

Mesaj yazan herkese şimdiden teşekkürler.
Öncelikle merhaba. Ufak bir proje ödevim var fakat pointer hatalarıyla başım dertte. Program dili C. Proje olduğundan kodun sağlam kısmını error vermeyecek şekilde çıakrtmam gerekti. Kodda mantık aramayın oyüzden .

1) Yarattığım myHead struct'ını MyFuction fonksiyonuna nasıl yollayacağım ve nasıl kullanacağım? Zira MyFunction içinde ne zaman myHead kullansam deferencing pointer to incomplete type hatası aldım.

2)myHead structını MyFunction fonksiyonundan bir diğer fonksiyona nasıl yollayacağım/kullanacağım? (Örneğin start fonksiyonu. Henüz ilk sorun yüzünden deneyemedim bile.)

#include <stdio.h> 
#include <stdlib.h>

typedef struct Node{
int t;
int ts;
struct node *next;
}node;

typedef struct Head{
int c;
struct node *first;
struct node *tail;
}head;

void start(**myHead){ //Henüz yazmadim.
}

void MyFunction(head *myHead ){
node * newNode;

newNode=((node*)malloc(sizeof(node)));

//İçinnde MyHead geçen herşey hata veriyor burdan itibaren
while(newNode->ts >(*myHead)->c){
start(myHead);
}
if(*myHead->first==NULL){
(*myHead)->first=newNode;
(*myHead)->tail=newNode;
}
else{
(*myHead)->tail->next = newNode;
(*myHead)->tail = newNode;
}
newNode->next=NULL;
return;
}

int main(void) {
int choice;
head * myHead;
myHead=((head*)malloc(sizeof(head)));

if(myHead == NULL){ //ERROR CHECK
printf("Unable to allocate memory\n");
fflush(stdout);
return 0;
}
else{
myHead->c=0;
myHead->first=NULL;
myHead->tail=NULL;
choice=0;

MyFunction(&myHead);// Nasil yollayacagim?

}

return 0;
}

Kadıköy-Kartal hattına binip Maltepe Carrefour'a ulaşmam lazım. Metro önünde indiriyormuş galiba doğru mu?. Ve hangi durakta inmeliyim ?

Edit: Esenkent durağı imiş.
MoP'un gelişi sebebiyle piyasalar çok değişecek. En basitinden göz bebeğimiz olan enchant satışları MoP yaklaştıkça sürünecek ve MoP ile birlikte neredeyse çöp olacaklar. Cata devri henüz bitmemişken neleri elden çıkartmalıyız ve neleri saklamalıyız? MoP ile birlikte neler çok değerlenecek? Özellikle MoP beta oynayan arkadaşlar destek verirse süper olur.

Araştırıp bulduklarımı yazayım.

-Pet Battle sistemi nedeniyle rare pet'lerin satışı fırlayacak.

-Content sonu diye Hypnotic Dust fiyatları yerlerde. Olabildiğince çok depolayın. Eski paketlerin echant malzemelerinde olduğu gibi bunların da fiyatları artacak.

-Infinite Dust depolayın. Herzamanki gibi Enchant kasanların ihtiyacı olacak. MoP'daki gelir seviyesinin yükselmesiyle fiyatları bir miktar artacak.

-Ucuz Cata Ore'ları bulun ve depolayın. Wotlk orelarının fiyatları Cata geldikten bir süre sonra arttı ve hiç düşmedi.

- Eğer elinizde bol miktarda Cata GEM'i varsa hepsini/birazını elden çıkartın. Sadece MoP almayanlar ve MoP'un başında hızlı kasmak isteyenler alacaktır.

-Frostwawe / Embersilk Cloth depolayın diyen çok kişi var. Fiyatlarının öyle çok fazla artacağını düşünmesem de depolamanın kar getireceği aşikar.

Şu konuda fikrinize ihtiyacım var:
Ayrıca benim serverımda Maelstorm'lar 100g+ fiyata gidiyor. MoP ile sadece Enchant kasanlar ve low level enchantları satanlar bunları kullanacağı için fiyatları düşecek diye tahmin ediyorum. Fakat MoP geliyor diye yüzlerce stack neredeyse AH fiyatına Maelstorm alanlar çıkmaya başladı serverda . Neden? Bunları elden çıkaralım mı yoksa saklayalım mı?
Biri scroll of resurrection daveti atabilir mi? 30 gün oyun garantisi veriyorum mount almanız için
Sınavları geçtim ama 3-4 aydır ehliyet için ne randevu aldım ne de para yatırdım. Belli bir süre var mı başvurmak için? Bir de tam olarak ne yapmam gerekiyor.
C'de isimlerin ve doğum yılının tutulduğu 2'ye 40'lık bir 2D arrayim var. Kullanıcı ekrana yıl girdiği zaman programın o yılda doğmuş bir kullanıcı olup olmadığını bulması lazım. Fakat "invalid use of array with unspecified bounds" hatası alıyorum" if (years_and_names[1] == year)" satırının olduğu yerde. Tüm değişkenler int olarak tanımlı. Yardım edebilir misiniz? Nerede hata yapıyorum?

printf("Aradiginiz yil:"); 
scanf("%d",&year);

for (i=0; i<40; i=i+1)
{
if (years_and_names[1][i] == year)
{
printf("Bu yilda dogmus bir kullanici mevcut");
break;
}
}

Edit: Çözüldü
Bilgisayar Mühendisliği birinci sınıf öğrencisiyim. Dersler çok boş geçiyor. Ben de kendi kendimi hem ileriki sınıflar için hem de kendi merakımdan geliştirmeye başladım. Sorum şu:

OOP (Object Oriented Programming) = Nesne yönelimli programlama nedir?

İnternette doğru düzgün bir açıklama bulamadım. Yeni dillerin çoğunun uyumlu olduğu..vs yazıyor ama ne olduğunu tam anlatmıyor bulduğum kaynaklar.
C dilinde kullanıcıdan maximum 15 karakterlik bir username almalıyım. Gerektiğinde ekrana yazdırabilmeli, gerektiğinde de while döngüsünün şartı olarak username'in ahmet'e eşit olup olmadığını kontrol etmeliyim.

İnternette hep C++ komutları çıkıyor karşıma. Yardım edebilir misiniz?
Hakkında
Forum İmzası:
...
Forum İkinci El İmzası:
...
Hakkımda:
...
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
iPhone
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 242
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 26.692 (Bu ay: 107)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.