Teğmen
03 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır notebook kullanıcısıyım bu yıl kasa toplamak istiyorum kendime İş amaçlı ama bu kadar toplamışken 3-5 oyunda oynarım diyorum.
Deep learning için bu kadarına gerek var mı derseniz 1 kere alıyorum ve en iyisini istiyorum 3-5 yıl minimum upgrade ile gidebilecek bir pc ve beni hiç üzmemesini istiyorum.

PC bileşenlerinden çok az anlıyorum, kendimce aşağıdaki gibi bir sistem hazırladım.
Tavsiyeleriniz nelerdir?

Özellikle ekran kartı ve anakart markaları doğru tercih mi ? Örneğin ekran kartında MSI yerine ASUS al dermisiniz yada EVGA?

Notlar:
- Ekran kartı 2080 Ti harici düşünmüyorum SLA falan bilginiz varsa bunu al 2 tane daha iyi gibi bunlarıda duymak isterim.
- CPU 3900X fiyat performans diye düşünüyorum, Intel düşünmüyorum ama öneriniz varsa bu daha iyi böyle diye duymak isterim yine.
- Kasayı öylesine seçtim şu kasa iyidir derseniz o da güzel olur.
- Monitör ve Klavye/Mouse seçmedim bu konuda da önerilerinize açığım.

İşlemci/CPU: AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz 12-Core Processor
İşlemci Soğutucu/CPU Cooler: NZXT Kraken X62 Rev 2 98.17 CFM Liquid CPU Cooler yada Corsair H100i RGB PLATINUM 75 CFM Liquid CPU Cooler
Ekran Kartı/GPU: MSI GeForce RTX 2080 Ti 11 GB GAMING X TRIO Video Card
Anakart/Motherboard: Asus ROG Crosshair VIII Hero ATX AM4 Motherboard
Ram/Memory: G.Skill Trident Z Neo 32 GB (2 x 16 GB) DDR4-3600 Memory yada Corsair Vengeance LPX 64 GB (2 x 32 GB) DDR4-3200 Memory
SSD: Samsung 970 Evo 1 TB M.2-2280 NVME Solid State Drive yada Corsair MP600 Force Series Gen4 1 TB M.2-2280 NVME Solid State Drive
Güç Kaynağı/Power Supply: Corsair RM (2019) 750 W 80+ Gold Certified Fully Modular ATX Power Supply
Kasa/Case: NZXT H510 ATX Mid Tower Case
Merhaba arkadaşlar,

d-smart modül almayı düşünüyorum fakat uyduya karar veremedim ?

internettir iptvdir cccam dır hiçbirini kullanmıcam sadece görüntü iyi olsun yeter tavsiyeleriniz nedir ?
goldmaster hd 1010 iyimidir ?

şimdiden teşekkürler
Merhaba Arkadaşlar yeni modem alıcam

Asus DSL-N55U yaklaşık 250 TL sıfır fiyatı

TP-Link TD-W8970 yaklaşık 160 170 tl fiyatı

sizce hangisini almalıyım asus için herkes çok iyi diyor tp-link için de öyle tatmin etmiş alanları ben hangisini almalıyım media share falan filan kullanmıcam

1 kablolu 6 7 kablosuz alet ps3 tv laptop tablet telefon vesayre internette rahat gezmek istiyorum sadece bide film izliyim yeter
Merhaba arkadaşllar teknik lise mezunuyum zamanında kazanmıştım üniyi gitmedim ama bu sene kararlıyım gidicem ve vakıf ünisine gitmek istiyorum minimum %50 burslu olarak parasal sıkıntım yok kendim çalışıyorum okursam herşeyimi kendim karşılayacağım

hem çalışıp hem okumak istiyorum arkadşalarım var 2 gün tam gidiyor 1 2 gün yarım gidiyorlar onlar nasıl oluyor ?

Üniversite tavsiyeleriniz neler olur sizin bitirdiğiniz veya okuduğunuz vakıf ünisi veya arkadaşınız nedir yorumlarınızı bekliyorum

Not: Dijital Ajansta "Senior Software Developer" olarak çalışıyorum maaşımla %50 bursun ücretini rahat karşılar ve geçinirim.

şimdiden yorumlarını esirgemeyen herkese teşekkürler
Merhaba Arkadaşlar ssd alıcam ultrabook'uma ama hiç anlamıyorum ssdlerden iops falan ne işe yarar rastgele 4k falan hiç anlamıyorum yazma okuma değelerine göre corsair gs 128 gb en iyisi gibi duruyor ama hangisini almalıyım ? ocz mi corsair mi veya başka markamı

şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler
Merhaba Arkadaşlar, bilgisayarı yeni aldım modeli ux32vd r4013 i7 6gb ram 500gb hdd olan model

çarşamba aldım aldığım günden itibaren 1 2 tane uygulama yükledim chrome media player classsic winrar falan ama çok kasıyor bilgisayar normal işlemlerdede kasıyor chrome açıyorum youtubedeb vidyo tam ekran izlerken donma yapıyor media player classsic de film açtım pause yapıyorum oynat diyorum veya stop yapıp oynat diyorum oynatmıyor daha cpu %20 de çalışıyor sürekli işletim sistemi windows 8 single language bu nedir onuda bilmiyorum starter mı ?

lütfen yardım edin sürücüleri tam hepsi ekran kartı güncelleştirmesi geldi onuda yaptım
Merhaba Arkadaşlar
i7 li 8gm ram vs.. güçlü bir ultrabook amayı düşünüyorum asus zenbook serisinin fakat aklıma takılan soru hangisinde daha çok performans alırım tasarım önemli benim için laptopun ama performans daha önemli örneğin dvd rom vs girişleri olmasına gerek yok kullanmıyorum zaten ama ağır yükte photoshop autocad sanal sunucu vs... kullanıcam masaüstü istemiyorum tavsiyeleriniz neler olur ?

şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler
Merhaba Arkadaşlar 32" led tv almak istiyorum amacım hem smart tv hem pc hem ps3 için kullanmak karar veremedim

lg mi samsung mu diye, samsung'un 32D6510 serisi daha iyi diyorlar Lg 3d led tv lerde LAG sorunu varmış düzelmiyormuş ta sizde hangisini almalıyım fiyat önemli değil benim içni performans önemli olsun yeter odam küçük olduğu için 32" en fazla 40" istiyorum

tavsiyelerinizi bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler
beyler acil yardım ederseniz çok sevinirim bir türlü sıcak su gelmiyor kombiden kombinin basınç değeri 1,5 bar olması gerektiği gibi fakat su ısınmıyor 5.katta oturuyorum diğer komşularım farklı kombi kullanıyor ve sıcak suları geliyor teknik servisi çağırdım binanın deposundaki hidrafor bozuk dedi su 30-40 derecede kalıyo sabit 60derece olmadığı gibi en fazla 50 dereceye kadar çıkıyor
Merhaba Arkadaşlar, ev sinema sistemi alacağım öceden vestelden almıştım beğenmedim hoşuma gitmedi kablosuzları araştırdım pek randıman göremedim, Tavsiye edeceğiniz bir ses sistemi varmı ?

biraz araştırma lg tasarımları çok şık ama fiyat - kalite karar veremedim

750 800 e kadar çıkabilirim fiyatta...

herkeze şimdiden teşekkürler
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 503
İkinci El Bölümü Mesajları: 408
Konularının görüntülenme sayısı: 68.577 (Bu ay: 100)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.