Şimdi Ara

Deep Learning için Sistem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır notebook kullanıcısıyım bu yıl kasa toplamak istiyorum kendime İş amaçlı ama bu kadar toplamışken 3-5 oyunda oynarım diyorum.
    Deep learning için bu kadarına gerek var mı derseniz 1 kere alıyorum ve en iyisini istiyorum 3-5 yıl minimum upgrade ile gidebilecek bir pc ve beni hiç üzmemesini istiyorum.

PC bileşenlerinden çok az anlıyorum, kendimce aşağıdaki gibi bir sistem hazırladım.
    Tavsiyeleriniz nelerdir?

Özellikle ekran kartı ve anakart markaları doğru tercih mi ? Örneğin ekran kartında MSI yerine ASUS al dermisiniz yada EVGA?

Notlar:
    - Ekran kartı 2080 Ti harici düşünmüyorum SLA falan bilginiz varsa bunu al 2 tane daha iyi gibi bunlarıda duymak isterim.
    - CPU 3900X fiyat performans diye düşünüyorum, Intel düşünmüyorum ama öneriniz varsa bu daha iyi böyle diye duymak isterim yine.
    - Kasayı öylesine seçtim şu kasa iyidir derseniz o da güzel olur.
    - Monitör ve Klavye/Mouse seçmedim bu konuda da önerilerinize açığım.

İşlemci/CPU: AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz 12-Core Processor
    İşlemci Soğutucu/CPU Cooler: NZXT Kraken X62 Rev 2 98.17 CFM Liquid CPU Cooler yada Corsair H100i RGB PLATINUM 75 CFM Liquid CPU Cooler
    Ekran Kartı/GPU: MSI GeForce RTX 2080 Ti 11 GB GAMING X TRIO Video Card
    Anakart/Motherboard: Asus ROG Crosshair VIII Hero ATX AM4 Motherboard
    Ram/Memory: G.Skill Trident Z Neo 32 GB (2 x 16 GB) DDR4-3600 Memory yada Corsair Vengeance LPX 64 GB (2 x 32 GB) DDR4-3200 Memory
    SSD: Samsung 970 Evo 1 TB M.2-2280 NVME Solid State Drive yada Corsair MP600 Force Series Gen4 1 TB M.2-2280 NVME Solid State Drive
    Güç Kaynağı/Power Supply: Corsair RM (2019) 750 W 80+ Gold Certified Fully Modular ATX Power Supply
    Kasa/Case: NZXT H510 ATX Mid Tower Case

• up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.