Yüzbaşı
31 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Smart iptv yi dün sabahtan beri kullanamıyorum. Pc den VLC ile iptv açılıyor. Telefondan da sorunsuz açılıyor. Ayrıca telefonu hotspot yaptığımda sorun yok yani smart iptv ile TV den izleyebiliyorum mobil internet ile. Ama TV'yi router a bağlayınca, yani superonline ile kullanmaya çalışınca bağlanamıyor yayına bir türlü.
2018 ocak ayında platinum üyeliğimi yenilemiştim superonline'da. Aralık ayında beni arayıp bitmeden yenileyelim dediler ve turkcell tv plus hediye edelim dediler. Beni heralde 50 kere aramışlardır bu Tv+ için. Ben de sonunda kabul ettim yatak odama koyarım diye.

4 aralık 2018 de yeni muhteşem 3 lü kampanyasına geçirmişler beni. Turkcell tv+ da aslında hediye değil. Ha nasıl mı anladım? İptal ettirirsem ne kadar bedel öderim dedim 1800tl dedi telefondaki arkadaş. Neden dediğimde 2018 ocak ayında yaptığım plat üyeliğim alttan devam ediyormuş. Ve ayrıca hediye tv+ üyeliğin iptali için de bana telefonda bedel ödemezsiniz dedikleri halde ödeyeceksiniz dediler. Yasal mı bu yaptıkları dedim arkadaş yasal dedi.

Şimdi işi gerçekten blen birisi varsa bu yaptıklarının bana yasal olup olmadığını anlatabilir mi?
Edit: Battfield 4 te resolution scale i %160 dan %120 ye geçince 79 u gördü maks. Super sampling + sli + 120 fps ve battlefield 4 stres testi gibi hatta daha çok kastırıyor kartları anlaşılan. Diğer oyunlarda 70 i görmüyorum bile sıcaklık olarak.

edit 2: crysis 3 oynadım 8xmsaa ve herşey ultra da 82 yi geçmedi üstteki kart. Metro Last light ile 80 i görmedi kartlar. Neyse başka başlıklarda saçma sapan yorumlara kaymaya başladığı için mesajın içeriğini temizledim. Yanlış yorumlanmasın kartlar.

Edit 3: artık pek ilgilenen kalmamıştır ama bugün oda 27 derece iken gene aynı haritalarda 1 saate yakın battlefield 4 oynadım ama 2 kartta 84 dereceyi geçmedi. Oda 29 bile olsaydı maksimum 86 olacaktı ki gayet normal karşılıyorum. Sanırsam o gün 91 dereceyi görüp panik olduktan sonra fanların hızını %50 den yukarı çıkartıp çıkartmadığımı kontrol etmedim. Kartlar battlefield 4 e ve 75 derece peak yapan Cpu uma rağmen beklediğim sıcaklıklarda kalmayı başardı. Kullanıcı yani benim hatamdı sanırsam bu ısınma problemi.
Superonline fiber internet üyesiyken Dsmart + 25mbps (75gb akk) süper paketten 79 liraya yararlanmak için Sol üyeliğimi iptal ettirdim. Dsmart ı arayıp adresimi istediklerinde 3-4 saatlik bir maraton başladı. Adresimi bir türlü bulamadık. Superonline ı arayıp adresimi tam olarak istedim ve dsmart a ilettim ama gene de ulaşılamadı.

Şimdi Sol ü tekrar aradım ve üyeliğimi tekrar aktif etmek istediğmii söyledim. 64 lira öderken 69 lira ödemek zorunda kalacağım. 15 lira fazladan ilk ay ödeme var ve bana çıkardıkları 85 lira iptal ücretini ödeyip ödememem gerektiğini hala söylemediler. Zaten öde derlerse TTnet e geçiyorum ne yapıyorsanız yapın diyeceğim. Ama her halükarda Dsmart ın beceriksizliği yüzünden şu anda internetsizim ve fazladan her ay para ödeyeceğim 2 yıl boyunca.

Sizde müşteri temsilcilerinni hemen iptal edin dsmart a geçin sözüne inanmayın iyice araştırın bakalım size fiber internet bağlayabiliyor mu dsmart.
Acaba Superonline fiber internet kullanan birisi 146.66.155.46 adresine ping atabilir mi? Eğer ping 80 den düşük ise tracert yapabilir mi?

Neden istiyorum? Çünkü normalde 60-80 ping ile oynamam gereken serverlarda (ttnet ve superonline adsl kullanıcıları bu pingler ile oynuyor) 200 ping ile oynuyorum şu an.
Babamın kullandığı telefona 136 tl ek fatura gelmiş bu servis yüzünden. biraz önce aradım müşteri hizmetlerini ve bu servise durmadan giriş yapıldığını söyledi. babam da pek anlamaz bu işlerden ama ben anlamakta çok zorlanıyorum nasıl böyle bir miktar gelebilir telefonu çok az kullanan birisine. ve bu servis ne yapıyor da bu kadar ücret almış arka planda çalışarak? babam üye olmayı nasıl başarmış onu da çok merak ediyorum. bu servis hakkında bilgisi olan var mı? itiraz etsem ne sonuç çıkar?
Yaklaşık 2 senedir eski digiplus kutumu sorunsuz kullanıyordum ama sürekli kitlenmeye başlayıp en sonunda hdd erişim hatası vermeye başlayınca(hata kodunu unuttum) arayıp yenisi ile değiştirmek istedim. Servis geldi kullanılmış bir tane verdi ama o da 0b80 hatasını veriyordu. Gene aradım değiştirdiler, ürün 0 gibi duruyor herşeyiyle. Ama, misal uzun süre moviemax hd kanalında film izleyince kutu kitleniyor. Ekran morumsu bir hal alıyor. Acaba bu sorun ile karşılaşanlar var mı benim gibi?

Birde eski plus kutu ses yapıyormuydu hatırlamıyorum (yapmıyordu gibime geliyor) bu yeni kutuda kayıt yaparken (canlı izlerken) eğer yayın sessizleşirse oturduğum yerden az biraz duyulabiliyor. Acaba hdd mi sorunlu diye düşünmeme sebep oldu. Yada eski kutudaki hdd de bu sesi yapıyorduda hatırlamıyor muyum?

Ses değil aslında canımı sıkan yeni gelen kutununda moviemax de film izlerken biraz önce gene morumsu bir ekranda kitlenmesi oldu.
Binada Switch problemi varmış dün saat 15:00 den beri internet yok. Arayınca bugün icinde gelir dedi ama pek guvenemedim dünde gelir diyorlardı. En kötüsü her yerde var bizim binada yok. Daha once Switch Problemi yaşayan oldu mü? Ne kadar sürede düzelttiklerini hatırlayan var mı?
arkadaşlar cuma günü iphone 4s aldım. malesef ekranın altına 1 tane küçük toz parçası var temizlenemeyen. ürünü değişime yollasam mı diye düşünmeden edemiyorum. aslında büyük bir problem değil ama orada olduğunu bilmek sorun.

korkum içine başka toz girip giremeyeceği. acaba toz için değişim yaparlar mı?
arkadaşlar ilk defa notebook alıyorum ve onu da babama alıcam, kafama yatan 2 tane notebook var ama hangisini alacağıma karar veremedim.

http://www.sadecenotebook.com/Acer-AS5742Z-P622G25MN-P6200-213-Ghz-2-GB-250-GB-156-Win-7-Starter,PR-49185.html

http://www.sadecenotebook.com/Asus-X54L-SX130D-Intel-B950-210-Ghz-2-GB-320-GB-156-Freedos,PR-48833.html

aralarında cpu ve hdd farkları haricinde pek bir fark var mı bilmiyorum.

marka olarak acer mı asus mu o konuda da cahilim. birde bu aletlere win 7 mi xp mi yükliyeyim?
Hakkında
Forum İmzası:
CPU - i5 2500k 4.7ghz | Ekran Kartı - MSI GTX 970ME 4gb - | Ram - 8gb G.SKILL Ares low profile 16000mhz | HDD- 1tb Samsung - 500gb Seagate - 128gb OCZ SSD | Anakart- MSI Z77a GD65 | Kasa - Corsair 500r | Psu - Seasonic 850w | Monitor - ASUS VG248QE | Cpu soğutucu - Noctua NH-D14

Notebook: MSI GE620DX-822+XTR
Forum İkinci El İmzası:
Sorunsuz satışlarım: Hakuninn, Tornavidaismail, Tunc52, Doommaker, :::WaLLaCE:::
Sorunsuz alışlarım: StickyGreen, GUCCİ_MAN
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 346
İkinci El Bölümü Mesajları: 23
Konularının görüntülenme sayısı: 23.160 (Bu ay: 1)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 20 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.