Teğmen
16 Haziran 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri

arkadaşlar yaklaşık 12-15 gündür netimde aşırı derecede kopma ve yavaşlık var,hergün yüzlerce defa kopuyor ve geldigindede çok bi farkı olmuyor.ttnetin 35mbitlik limitsiz paketini kullanıyorum yıllardır.ttnetin online işlemler sitesinden internet baglantı kontrolü sekmesinden baktıgımda,aldıgınız hız normal yani sorun yok diyor.fakat ttnetin hız testi sitesinden kontrol ettigimde hız testi sonucu genellikle 1-2mbit çıkıyor ama nadir de olsa bazen 10mbit,bazen 25 çıkıyor...normalde 25mbit ve üzeriydi,bu günlerde yerlerde resmen.

daha öncede 1-2 kez oldu ve arıza kaydı oluşturdum.gelip giden olmadı eve ama naptılarsa artık,düzelmişti.bukez pek bi degişiklik olmadı.hat degerleri normal mi acaba?sorun nerede olabilir?

elimdeki parçalar ;

gigabyte z87x-d3h anakart

i7 4790k işlemci

500w supply

1600 mhz 2*8gb ram

hem kasa içerisinde hemde boşta denedim,sonuç aynı.power tuşuna basıyorum,kasa çalışıyor ve 3-5 saniye sonra reset atıyor.sonrada ben fişi çekene kadar sürekli bu devam ediyor.işlemciyi farklı bi pcde denedim çalıştı,supply şuan farklı bi kasada çalışıyor,bitek anakartı farklı bi işlemcide deneyemiyorum.sorun nedir,yapılabilecek bişey var mı diye bide size danışmak istedim.

farklı ramler,farklı supply denedim.sadece 1 ram denedim,ram slotlarının hepsini denedim.reset atarken hiçbi ses çıkartmıyor,bu yüzden bios bip kodlarıda işime yaramadı.sanırım pek alakası yoktur ama pilinide degiştirdim...

sorun anakartda sanırım ama neresinde,bulamadım.anakart sıfır,daha önce hiç kullanılmadı ama 6-7 yıldır bende ve kutusundan ilk defa çıkardım.yıllardır kutusunda duruyordu dolapta,kullanayım dedim ama kutusunda dura dura bozulmuş sanırım :(

arkadaşlar elimde kullanmadıgım parçalar var ve bi kasa toplayıp kullanayım diye düşündüm.

elimde ssd,dış kasa,monitör gibi parçalar var zaten.kasa içinde işlemci ve ram eksik.

• gigabyte z87x-d3h anakart
  • asus r7 265 2gb 256 bit ekran kartı

var.anakartın kendi sitesinde desteklenen işlemcilere yer vermişler şu linkte.bunlardan bana en mantıklı gelen i7-4790K oldu ama bu konudan çokta anladıgımı söyleyemem :) bu yüzden sizlere sorayım dedim bide...bu anakarta bu işlemci önerirmisiniz yoksa farklı bi modele mi bakmalıyım?gerçi gg,n11,vatanbilgisayar gibi yerlere baktım ve satan yer bulamadım ama...

s.a arkadaşlar,bikaç gündür başıma bela olan bi sorun var bi türlü çözemedim.belki aranızda bilgisi olan vardır diye bide size sorayım dedim :)

windows 7 ultimate kurulu masaüstü pcde mavi ekran hatası alıyorum.verdigi hata ;

bad_pool_caller

stop : 0x000000c2

pcye yeni bi parça takmadım,çıkarmadım.yeni bi program kurmadım,silmedim.bi anda neden bu hatayı vermeye başladıgını anlamadım bi türlü.nette araştırdım biraz ve en son Chkdsk ve sfc / scannow yöntemlerini uyguladım.bu 2sini yapmadan önce masaüstü geldikten 1-2dk sonra mavi ekranı verip kapatıyordu.bunları yaptıkdan sonra 7-8 saat sorunsuz çalıştı ama ondan sonra yine hata verdi.bu hata neden olabilir,neleri kontrol etmem gerekiyor acaba bi bilgisi olan var mı?

arladaşlar,1-1,5 ay önce eve ttnet baglatmak için internetten 16mbitlik bi pakete başvuru yaptım,cepden aradılar 1 saat sonra ve bilgileri aldılar işte ev adresi filan neyse evin yeri güzel,24mbitligi rahat alırsın bu evde dediler ve 24mbitlik baglantıyı yaptılar.fakat bi gariplik var,aldıgım günden itibaren bi türlü çözemedik ve 2 günde bi arıyorum adamları,bizde sorun yok diyorlar.

sorun tam olarak şu;akşam 10-11 ile sabah 11-12 arasında hiçbi sorun yok,24-25mbitlik bi hızda,en ufak bi problem olmadan gayet güzel bi şekilde kullanabiliyorum internetimi.fakat bu saatler dışında yani ögleye dogru 11 gibi hızım 3-4 mbite düşüyor,akşam 10-11e kadar bu halde.telefondan resim agırlı bi site yada instagramı açıyorum mesela şuan,o kadar yavaş ki resimler kare kare geliyor,zor açıyor.ama saat şuan 9 olmuş mesela,1,5 saat sonra düzelicek yine fişek gibi gezmeye başlıycam nette.tabiki yine sabah 10-11e kadar.

ttneti aradıgımda hattımda hiçbi sorun olmadıgını,herşeyin yolunda göründügünü söylüyorlar.ben internet üzerinden iş yaparak para kazanıyorum ve böyle bi internet sorunu bütün işlerimi mahvediyor tabiki.para kazanmak için çalışmak zorundayım.çalışmak içinde sadece gece uyumayıp,ögleye kadar netin düzgün şekilde çalıştıgı saatleri beklemem gerekiyor.uyku düzeni diye bişey kalmıyor haliyle.bu sorun neden olabilir,ne yapabilirim düzeltmek için acaba?
arkadaşlar,kardeşime ortalama 1500tl civarında tutacak bi laptop arıyorum.biraz aşagı biraz yukarı olabilir tabi ücret :)

n11den almak ilk tercihimdir ve şu pcleri seçmiş kendisi mesela.ama amd lere ben oldum olası pek sıcak bakamıyorum,sevemedim bi türlü :)

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/hp-15-laptop-amd-a8-7410-25ghz-8gb-1tb-3gb-vga-156-P86165486
http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/asus-x556uj-xo015d-core-i5-6200u4gb500gb2-gb-gt920m156dos-P93452168

bunlar iyimidir?hangisini tavsiye edersiniz yada tavsiye edeceginiz başka bi ürün varmı bu fiyatlara?
arkadaşlar,şu şekilde bi pc var elimde ve buna uygun ups arıyorum.

+ msi Z87-G43 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
+ Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
+ 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
+ Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
+ Asus GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
+ 250GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
+ 2,5" 1TB Elements USB3.0 / USB2.0 Taşınabilir Disk
+ 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
+ CONTAC30 LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOGUTUCU
+ Corsair CX SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAGI (cx600)

bulundugum yerde kısa süreli elektrik kesintileri çok oluyor.şuan pcde bi ups var ama eskidi ve pek randımanlı çalışmıyor.ortalama 250 tl civarında olabilir diye düşünüyorum alacagım ups fiyatını.alırken nelere dikkat etmem gerektigini bilmedigim için işi bilenlerden yardım almak istedim :)

not : eskiden aldıgım,şuan pcde takılan ulan şu linkdeki ürün ve elektrik gittiginde 3-4dk açık kalıyor normalde pc.yenisini ve daha iyisini almak istiyorum
http://www.segment.com.tr/urunler/everest-up-550-550va-ups-guc-kaynagi-sblwh/
arkadaşlar,şu şekilde bi pc var elimde ve buna uygun ups arıyorum.

+ msi Z87-G43 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
+ Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
+ 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
+ Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
+ Asus GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
+ 250GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
+ 2,5" 1TB Elements USB3.0 / USB2.0 Taşınabilir Disk
+ 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
+ CONTAC30 LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOGUTUCU
+ Corsair CX SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAGI (cx600)

bulundugum yerde kısa süreli elektrik kesintileri çok oluyor.şuan pcde bi ups var ama eskidi ve pek randımanlı çalışmıyor.ortalama 250 tl civarında olabilir diye düşünüyorum alacagım ups fiyatını.alırken nelere dikkat etmem gerektigini bilmedigim için işi bilenlerden yardım almak istedim :)

not : eskiden aldıgım,şuan pcde takılan ulan şu linkdeki ürün ve elektrik gittiginde 3-4dk açık kalıyor normalde pc.yenisini ve daha iyisini almak istiyorum.
http://www.segment.com.tr/urunler/everest-up-550-550va-ups-guc-kaynagi-sblwh/
arkadaşlar,bugüne kadar aldıgım hiçbi masaüstü pcden performans alamadım yani bu işten açıkcası hiç anlamıyorum :) 2500tl civarında bi paraya nasıl bi kasa toplayabilirim?oyun oynanacak,photoshop,after effect tarzı programlar kullanılacak.

not : hiçbi parça 2.el olmayacak,pcde 2.el ürünleri sevmiyorum...

şuan kullandıgım pcnin özellikleri şu şekilde:
İşlemci : Intel Pentium E2180 @ 2.00GHz
Ram : 4,00 GB DDR2 400mhz
Anakartı : Gigabyte G31M-ES2L (Socket 775)
Ekran Kartı : Radeon X1650 1024mb - 128bit
1 TB Seagate ST31000528AS (SATA) HDD
250 GB Western Digital WDC WD2500KS-00MJB0 (SATA) HDD
monitör : DELL E1912H (1360x768@60Hz)

yazmayı unuttugum herhangi bişey varsa belirtirseniz konuya eklerim.
arkadaşlar,2011 yılında lg flatron w1946 model bi monitör almıştım ve şu sıralar sorun çıkarmaya başladı.monitörde karıncalanma var,ekran kartında mı sorun var diye evdeki diger pcdeki PHILIPS 196V3LSB LED monitörü taktım ve o monitörde sorun çıkmıyor.fişte yada prizdemi sorun var diye merak edip evin tüm odalarında hatta balkonda deneme yaptım ve lg monitör benim evin heryerinde sorunlu gösteriyor.monitör bozuk diye tanıdık bi bilgisayarcıya götürdüm,orada hiçbi sorun olmadı yani monitör sorunsuz bi şekilde duruyordu karşımda.kasa ile arasında bi anlaşmazlık,çakışma mı var diye onuda götürdüm ama orada yine sorunsuz çalıştı.yani benim bu lg monitör benim evin sınırları içerisinde düzgün göstermiyor.masanın üzerinde telefon,radyo filan yok hatta hoparlör dahi yok ben kulaklık kullanıyorum sadece.ne yaptıysam ben bu işin içinden çıkamadım bi türlü.var mı bi fikri,önerisi olan?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Vodafone
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 147
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 12.852 (Bu ay: 111)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.