Yüzbaşı
09 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 51 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Sistemin Şuanda Default ayarlarda herhangi bir ısınma ve donma problemi yoktur. Sadece ilk aldığım zamanlar 15 dk'da bir zırt edıp 1 sn'lik donmalar vardı. Bios güncelledikçe düzeldi.
Ancak Bios'dan veya Msi Gaming App'den O.C modunu açtığımda oyunların 15-20 dk'sında sıcaklık değerleri normalde seyrederken kitleniyor Resetten başka birşey toparlamıyor.
O.c Modunda ciddi fps artışları gördüğümden ısrarla bu durumu çözmek istiyorum.
Stress Test yaptıgımda da donuyor.

Sistem bileşenleri
MSİ B350 Tomahawk
Amd Ryzen 1300x 3.5ghz
Gskill DDR4 3000mhz 8gb (tek modül)
Msi Aero ITX Radeon Rx560 4gb
Samsung 850 Evo 250gb
Cooler Master 80+ 600W
Sistem
Amd ryzen 1300x 3.5 ghz Cpu
Msi B350 Tomahawk
Gskill 8gb (1x8gb) ripjawsv kırmızı ddr4 3000mhz
Msi Aero ITX RX560 4GB
Samsung 850EVO 250gb
Coolermaster Masterwatt Aktif PFC 80 PLUS 600W PSU

Sorun
Boşta,oyun oynarken,internette gezerken farketmeksizin anlık olarak donmalar oluşuyor. Zırtt diye bir ses ve anlık pc donması. Başlarda bu az tekrarlasada zaman geçtikçe artmaya başladı.
Nette yaptığım araştırmalara göre hdd problemi olduğu belirtiliyor.

Çözüm denemeleri
Bad sector taraması, biçimlendirme , windows formatlama ve diğer programlarla testlerin hepsini denedim.
Isınma problemi yok. Sürekli olarak takip ediyorum.
Bios güncelledim.
Driverları güncelleştirdim veya eski sürümlerini kurdum.
Arkadaşlar merhaba konuyu nereye açıcağımı bulamadım burası uygun diye düşündüm.
Sorun şu şekilde
İş gereği bir tanıtım videosu yaptırdık. Bu tanıdım videosunu ve tanıtım pdf dosyasını dvd'ye yazdırıyoruz.
Sonrasında bu dvd'den videoyu açtığımızda video donuyor bozuluyor. Bekledıgımızde düzeliyor sanki indirirmiş gibi bekliyoruz. Bilgisayara kopyaladığımızda düzeliyor.

Denediğimiz yöntemler;
Farklı Dvd markası denendi
Farklı Dvd sürücü denendi
Farklı cihazlarda oynatıldı.
Farklı Dvd yazma programları denendi.
Sonuç hep aynı malesef.
Bu ürünü vatandaki çalışan tavsiye etti. i7 işlemci ve ssd olması hoşuma gitti. Ayrıca Beast audio var üstünde. Batarya ve şarj adaptorude(kopsa dahi) 2 yıl garantili. Ürün tek teşhir olarak var. Ancak makina temiz yaklaşık 2 haftadır duruyormuş.
Asıl fiyatı 2300 ancak 150 tl düşebiliriz dediler ayrıca yanında HP yazıcı hediye edeceklermiş.
Ram değişimi garanti kapsamında. 2x4 takılı

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion-15-p106nt-core-i7-4510u-20ghz-8gb-1tb-8gbssd-156-2gb-w81-notebook.html#genel-bakis

Bu ürün ise abiminde 1 ay önce aldığı çok memnun kaldığımız serinin 12gb ram olan modeli.
Dahili batarya ( çıkmıyor) Sonicmaster ses sistemi. Hafif bir notebook ve tam yükte bile az ısınmııyor. Bataryası uzun gidiyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-k555lb-core-i5-5200u-22ghz-12gb-ram-1tb-hdd-2gb-156w81-notebook.html

Adobe premier ve autocad programları kullanıyorum. Guncel yeni oyunlarıda rahat oynamak istiyorum. Aslında i5 işlemcili gt940 ekran kartı olan modeller oyun performansı olarak daha iyi olsada program konusunda tam fiyat performans ürünü aramaktayım.
Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.
Forumda Hp modelını kullanan varsa deneyımlerını anlatırsa cok sevınırım
Fifa 12'den beri aktif olarak oynadığımız Pro Clubs modunu bu yıl Ps4 platformuna geçişimizden dolayı oyuncularımız eksilmiştir.
Oyuncu alımlarımızdaki bazı detaylar şöyledir;
-Takım oyununa,taktiklerine uyabilen
-Sürekli kendini geliştirmeye çalışan
-Ezber oyun mantalitesinde ilerlemeyen
-Takım arkadaşlarına yada oyun içi herhangi bir duruma sinirlenip bencilleşmeyen
-Daha önce Proclub tecrübesi olan
Arkadaşlar pm atabilir.

FIFA 15 Black Eagles TR Pro Club (PS4)
Arkadaşlar Playstation 4 almak istiyorum. Güvenilir paralel ithalatcı garantili ve pal versiyon olan PS4'lere bakıyorum.

N11.COM
PS4 500GB PAL 2.BÖLGE
FİYAT : 1158 TL

Sanalmarketim.com
PS4 500GB SİYAH
FİYAT - 1300 TL (PAL-NTCS BİLGİSİ YOK)

Gold Bilgisayar
Sony PlayStation 4 500GB Oyun Konsolu - PAL
Fiyat 1300 TL

Son olarak beyaz ps4'ü bekliyordum. Hepsisony.com bilgi vermiyor. Vatan Computer siteye eklemiş fiyat bilgisi var. Onun dışında stok,garanti ve bölge bilgisi yok.
Vatan Computer
PS4 500GB BEYAZ + DESTİNY

FİYAT - 1650 TL
Arkadaşlar Logitech'in gamepad serisinin her modelini kullandım.
İlk ürünüm F510'du. Kampanyayla 50 TL ye almıştım çok memnundum.
Ancak Birsüre sonra Sol analog bozuldu. Uzun süre media markt beni uğraştırsada mersa sistem 2 gün içinde üst model olan F710 göndermişti.
1-2 kullandıktan sonra bu üründede sorunlar olmaya başladı. Pil almaktan bıktırmıştı artık. 1 ay 2 duracell pili tamamen boşaltıyordu.
Sonra garanti bitti. Tabi bu sırada Logitech ürünlerinin fiyatları çok yükselmişti mecburiyetten F310 aldım. Daha basit dış malzemeye sahip olan bu üründen memnundum aslında.
Tabi 2 ay sonra F310'da LT ve RT tuşlarının hassaslığı gitmiş. Kendi kendine basıyordu.
Yani kısacası Logitech Gamepad serisinden aşırı şikayetçiyim.
Neredeyse 15'e yakın logitech marka ürünlere sahibim. Tek sorun bu Seriden yaşadım.
F510'u üretimden kaldırmış bu arada.
Bu tür şikayetleri olan arkadaşlar varsa bu konu altında paylaşabilirler.
Arkadaşlar Masaüstü bilgisayarımın görüntüsünü kablosuz olarak bu Tv'ye aktarabilirmiyim?
Biraz araştırma yaptım w8.1 ile yapılabiliyormuş. Kurdum yeni cihaz ekle ile Tv'yi ekliyorum. Pc'mde bulunan videoları Oynatabiliyorum. Ama benim istediğim direk Hdmi ile bağlar gibi görüntüyü aktarıp kablo sök tak ile uğraşmak istemiyorum.
Merhaba arkadaşlar öncelikle sistemim şu şekilde;
İntel Core2quad Q8200 2.33 Ghz @3.0 + XIGMATEK LOKI II INTEL LGA775/1156/1155/1150/1366 & AMD AM2/AM2+/AM3 İŞLEMCİ SOОUTUCU
Kingston DDR2 4GB 800mhz
MSi p45 Neo3-FR
Asus HD6850 Direct CU 1gb
Seagate 7200.11 320gb Sata2
Aerocool S9-A
Corsair Builder Series CX500 80plus
Samsung 19'' 932nw ( 60Hz sorunu var konusu burda )

Monitör sorunum var.
4gb ram yeterli değil birde ddr2 olunca.
Gpu yeniledim ama tam gücünü kullanamıyorum. BF4 yine lowda oynuyorum.
42'' 3D tv aldım. Bu sistem dahada zorlanıcaktır.

Tüm sistemi 750 TL'ye arkadaşım alıyım diyor.Bende üstüne 750 daha ekliyip 1500'e sistem mi çıkartıyım ?
Yada cpu+Anakart+Ram 3'lüsünü değiştirip yola devam mı etmeli ?
Fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum
Arkadaşlar Smart Tv ve 3D destekli 32'' veya 42'' boyutlarında mümkünse 3x yada daha fazla HDMİ çıkışlı Tv almayı planlıyorum.
Pc ,ps4 ve Dmsart HD+ bağlayacağım. Dahili hoparlör kalitesi önemli değil Ses sistemi var.
SmartTv özelliği kullanışlı ve ağır olmaması iyi olur.
Aklımda birkaç model var sizlerinde tavsiyelerini bekliyorum
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

LG 32LA620s
LG 42LA640S
Hakkında
Meslek: Öğrenci-Organizator Yardımcısı
İlgi Alanları: Fps,Rpg,Simulasyon. Airsoft
Hakkımda:
Pc Player ! Battlefield 3 Premium , Fifa 12-13 , Simcity , Mass effect 3 ,Call of duty Mw3 ,Dirt 3 , Ghost Recon future soldier, Gta IV , Origin , Steam , Uplay, Rockstar Social Clup ; ID : Snıp3rc0v3r
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Game monster :)
Mobil cihaz
HTC
Oyun Platformu
PS3
Takım
Beşiktaş
Steam
SnIp3rc0v3r
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 787
İkinci El Bölümü Mesajları: 29
Konularının görüntülenme sayısı: 27.892 (Bu ay: 24)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 375 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.