Şimdi Ara

Sorun Monitörde mi Yazılımda mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim şöyle baya bi can sıkıcı sorunum var heralde sorunun kaynağı monitörle ilgili.
    1.Fifa 14 , simcity vs bikaç oyunda daha bu sorunla uğraşmaktayım.
    2.Örneğin Fifa 14 açıyorum ve görüntü bulanık sanki düşük çözünürlükte açılmış gibi.
    3.Görüntü ekrana sığmıyor. alttan ve sağ yandan yazıların yarısı dışarda kalıyor.
    4.Sadece Battlefield 4'de bu sorunu yaşamıyorum.
    5.Bu sorun yüzünden 1 aydır Fifa 14'ü Pencere modunda açıyorum.(Çünkü görüntü net ve taşma olmuyor)
    6.Format denendi , amd driver eski yeni güncel hepsi yüklendi.(Çare yok)
    7.Format sonrası ekran kartı driverı yükleyince oyunlardaki bu sorun masaüstüne yansıyor. Ta ki 60hz'den 75hz'e çekene kadar.(masaüstünde sorun düzelsede oyunlarda yine devam)
    8.Artık bir çare bulalım şuna fıttıracağım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snipercover -- 18 Ocak 2014; 12:31:58 >

• öncelikle yüzeysel bir cevap vereyim; oyunu monitörün doğal çözünürlüğüne ayarlamazsanız bu tarz bulanık görüntü ve/veya ekrana görüntünün tam oturmaması mümkün, yeni monitörlerde otomatik olarak çözünürlük değiştiğinde monitör yeni çözünürlüğe göre kendini ayarlıyor görece eski monitörlerde de bunu tek tuşla yapabilirsiniz sanıyorum.

masaüstünde doğal çözünürlük örneğin 1920/1080 olması oyununda bu çözünürlükte açılacağı anlamına gelmez, oyunda ayarlara girip bunu düzltmeniz lazım aksi taktirdi biraz bulanıklık olacaktır.
  • casual kullanıcısına yanıt
    1440x900 çözünürlükte 4 senedir kullanıyorum. Masaüstüde - oyun çözünürlük ayarlarıda bu şekilde. İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim ama faydalı olmadı pek. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: snipercover

Merhaba arkadaşlar benim şöyle baya bi can sıkıcı sorunum var heralde sorunun kaynağı monitörle ilgili.
    1.Fifa 14 , simcity vs bikaç oyunda daha bu sorunla uğraşmaktayım.
    2.Örneğin Fifa 14 açıyorum ve görüntü bulanık sanki düşük çözünürlükte açılmış gibi.
    3.Görüntü ekrana sığmıyor. alttan ve sağ yandan yazıların yarısı dışarda kalıyor.
    4.Sadece Battlefield 4'de bu sorunu yaşamıyorum.
    5.Bu sorun yüzünden 1 aydır Fifa 14'ü Pencere modunda açıyorum.(Çünkü görüntü net ve taşma olmuyor)
    6.Format denendi , amd driver eski yeni güncel hepsi yüklendi.(Çare yok)
    7.Format sonrası ekran kartı driverı yükleyince oyunlardaki bu sorun masaüstüne yansıyor. Ta ki 60hz'den 75hz'e çekene kadar.(masaüstünde sorun düzelsede oyunlarda yine devam)
    8.Artık bir çare bulalım şuna fıttıracağım :)

monitörden olduğunu anlamak çok basit başka bir monitör getir arkadaşından tak dene sorun olursa monitör olmazsa ekran kartı herhalde.

• 2 farklı mönitör denedim birinde yaptı öbüründe sorunsuz çalıştı.
  • snipercover kullanıcısına yanıt
    sanırım sen bazı oyunlarda yapıyor demiştin, monitör için şu oyunda çok iyi , başka oyunda sorunlu demek imkansız. monitör sorunluysa her zaman sorunludur. buradan şunu anlaman lazım oyun yada oyunlarla ilgili problem olabilir. bence taktığın monitörlerin çözünürlüğü senin sorun yaratan monitörle aynı değil..
  • casual kullanıcısına yanıt
    Sorun mönitörün 60hzde çalışmaması ve bunla beraber oyunlardada sıkıntı çıkartması. 1440x900 60hz de bu monıtor goruntu bozukluguna sebep oluyor masaüstünde bile 75 hz e cektıgımde masaüstü duzelıyor ancak bf4 dışında diğer tüm oyunlarda bence monitör 60hz e geçiyor ve bu sorun oyuna yansıyor.
  • snipercover kullanıcısına yanıt
    sorunu biliyormuşsun zaten :) genelde lcd ler 60 hz de çalışıyor zaten , senin monitör çalışmıyorsa arızalıdır. en başta 60hz de doğal çözünürlükte bozuk görüntü alıyorum gibi kısa bir soru yazsaydın zaten sorun otomatik ortaya çıkmıştı. yapacak çok birşey yok bence çoğu oyunda otomatik 60hz ye geçiyor sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snipercover

2 farklı mönitör denedim birinde yaptı öbüründe sorunsuz çalıştı.

yapacak birşey yok değiştireceksin monitörü
  • Sorunun bu yüzden olduğunu tahmin ediyordum yinede belkı başka bir durumdan kaynaklanıyor diye uzunca yazdım. 2009da bir arkadaş aynı monıtorle aynı sorunu yaşadığını belirtmiş forumda konu açmış. Neyse artık monıtor alma zamanı gelmiş belli
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.