Çavuş
28 Eylül 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 11 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar dün b450 tomahawk max anakart satın aldım bugün elime geçti. Lakin chipset üzerindeki soğutucu plakanın plastik vidalarindan biri kırılmış ve plaka kaymış vaziyette karşıma çıktı. İade edebilirim ama vakit kaybetmek istemiyorum bir vida için. Eski arızalı anakartımda aynı vidadan vardı onu söktüm bu şekilde takmayı düşünüyorum plakayı. Lakin plakanın altında termal pad var sanırım hamur gibi birşey. Onu temizleyip normal termal macun sürerek taksam sorun yaşar mıyım? Yada önerebileceginiz başka bir şey var mi? 1000liraya yakın para verip yeni aldığın birşeyde böyle sorunla karşılaşınca insanın çok canı sıkılıyor. Cevaplar için çok teşekkürler şimdiden.

Merhabalar dün b450 tomahawk max anakart satın aldım bugün elime geçti. Lakin chipset üzerindeki soğutucu plakanın plastik vidalarindan biri kırılmış ve plaka kaymış vaziyette karşıma çıktı. İade edebilirim ama vakit kaybetmek istemiyorum bir vida için. Eski arızalı anakartımda aynı vidadan vardı onu söktüm bu şekilde takmayı düşünüyorum plakayı. Lakin plakanın altında termal pad var sanırım hamur gibi birşey. Onu temizleyip normal termal macun sürerek taksam sorun yaşar mıyım? Yada önerebileceginiz başka bir şey var mi? 1000liraya yakın para verip yeni aldığın birşeyde böyle sorunla karşılaşınca insanın çok canı sıkılıyor. Cevaplar için çok teşekkürler şimdiden.

Merhaba sistemimi yenilemeyi dusunuyorum da elimde x4 945 cpu ile 4gb ddr2 ram var. Yeni bir ddr3 am3+ anakart ile mevcut islemciyi kullanip ustune 16gb ddr3 ram ve gtx1060 gpu almayi düşündum fakat darboğaz ihtimali var. Dolayısıyla islemciyi de degistirip ddr4 bir sisteme mi gecsem diye dusunuyorum fakat islemcim hala is yapar diye dusunuyorum o yüzden fazla masrafa girmeden nasil bir upgrade yolu izlemeyelim kafam karışmış durumda yardimci olabilir misiniz?
Öncelikle merhaba arkadaşlar. 2009 senesinde 400 lira gibi o zamanın büyük parasıyla Phenom II x4 945 işlemci almıştım. 2011 gibi de HD6850 ekran kartımı almıştım. Bu ikisi 4gb ddr2 ram'le birlikte giriş seviyesi eski bir ddr2 am3 anakartın üzerinde. 5 senedir falan hiç sıkıntı çekmedim istediğim oyunu rahatça oynadım. Lakin son zamanlarda artık hem gpu hem ram sıkıntısı çekmeye başladım. İlk başta düşüncem ddr3 destekli bir am3+ anakart alıp üzerine de mevcut işlemcimin yanına 16gb ddr3 ram takmak arkasından GTX1060 almaktı. Fakat sonradan işlemcinin darboğaz yapma konusu kafama takılmaya başladı. Sonra DDR4 konusunu düşündüm. Madem upgrade edeceğim ddr4 varken neden ddr3 sistem toplayım dedim. İşlemcime de kıyamıyorum bir yandan mevcut parçalarla cebi fazla yakmadan idare ederim diye düşündüm ama darboğaz ve ddr4 olayı kafamı çok karıştırıyor. Siz yerimde olsanız nasıl bir yol izlerdiniz upgrade için?
Sony 40EX500 LCD 1400 TL
Philips 40PFL7605 LED 1650 TL

Sony daha kaliteli bir marka ismi cazip geliyor. Ama Philips'in de bir kaç artısı var. Genel olarak ikisinde de aradığım özellikler var 100HZ, internet bağlantısı, wifi ready. Philip'sin dosya türleri konusunda, codec v.s konusunda ve tarayıcıda istedgin siteye girme gibi konularda artısı var. Ayriyeten ambiant diye bir özellik var zaten bilirsiniz. Diğer yanda SONY yani ismi yeter ve fiyatı da daha uygun. Ama bazı dosya formatlarını oynatmyormus ayriyeten media player falan almak gerekicek. Ve birisi LCD birisi LED. Ben genelde full hd yabancı alt yazılı filmler ve diziler seyredeceğim sürekli ve ps3 cihazı almayı düşünüyorum. Siz olsanız hangi ürünü tercih ederdiniz?
Hakkında
Meslek: Serbest Meslek
İlgi Alanları: Bilgisayar, Playstation, Donanım, Teknoloji
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
Nokia
Operatör
Vodafone
Oyun Platformu
PSVITA
Notebook
Lenovo
PSN ID
burakcakay
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 90
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.026 (Bu ay: 52)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 16 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.