A

Çavuş
01 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,

Bankaların sitelerinde yazan taşıt kredisi ile ilgili kısımları anlayamadım maalesef. Aranızda bileniniz tecrübeliniz varsa beni yönlendirebilir mi?

Ben 0 araç almak istesem 270bin lik bir araç için çekebileceğim kredi tutarı sınırlı mı? Koşulu nedir maksimum çekilebilecek miktarı öğrenmeye çalışıyorum ve 60 ay vade yapmak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler
Arkadaşlar selam,

App Store da uygulamayı eski versiyondan yeni versiyona güncelleyen kişilerin raporunu Sales And Trends > Transaction Type > updates seçeneğinden mi görüyorduk. Teyit edebilecek burayı hep kullanan arkadaşlar var mıdır? Ben sadece developer ekranını kullanıyorum çünkü. Bir bakayım dedim kafama takıldı :)

Teşekkürler
Selam arkadaşlar,

http://flexslider.woothemes.com şu sitede olan basic slider sayfada çıkıyor zaten android cihazımda üstüdeki ok işaretlerinden sol tarafta olanı çıkmıyor. Sağdaki çıkıyor. iPhone u olan arkadaşımdan bakıyorum onda çıkıyor. eee web üzerinden de çıkıyor. Android bazlı bir problem diye düşünüyorum. Benim versiyonum 4.2.2 sizde ki android cihazlarda nasıl gözüküyor ? ve problem çözümü için fikriniz var mı ? açık kaynak kodlu basit bir slider zaten.

Teşekkürler
Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki örneği çalıştıramadım. Basit hata belki ama daha önce .net ve asp ile çalışmam olmadı.Sanki framework ile de ilgili gibi. webconfig hata veriyor. Buna karşın
<customErrors mode="Off"/> bu kodu yazdım hatayı görmek için ama netice alamadım. Sizlerin konuyla ilgili fikri var mı ? Küçük bir iş için asp kodlu anket lazım oldu :(

KODLAR :http://www.csharpnedir.com/Mimages/anket.zip

Runtime Error

Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="Off"/>
</system.web>
</configuration>

Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/>
</system.web>
</configuration>

Teşekkürler
Arkadaşlar selam,

Yüksek Lisansta bir tez projesi için TCNO doğrulaması istiyorum. Lakin nufus dairesinin sitesinde sadece aşağıdaki gibi bir web servis vermişler. Burada TCNO ile beraber ad soyad ve doğum yılıda istiyor. Aslında ben adamın sadece TCNOsunun birine kayıtlı olup olmadığını sorgulasam dahi yeterli oluyor adamın adını soyadını doğum yılını istemiyorum. Yani ben TCyi sorguladığımda bana bu tc kayıtlı diye dönmesi yeterli. Bunla ilgili bir webservis bulamadım. Acaba aranızda daha önce bu şekilde lazım olmuş kullanmış birileri var mıdır ?

https://tckimlik.nvi.gov.tr/Service/KPSPublic.asmx?op=TCKimlikNoDogrula

Teşekkürler
Arkadaşlar , benim gibi sherlock holmes tarzı polisiye kitap sevenlere aşağıdaki kitabı tavsiye etmek isterim. İlk olarak haber sitesinde görmüştüm sonra D&R da gördüm ilgimi çekti aldım okudum. Bir Türk Cinayet Dedektifinin anıları acayip heyecanlı konular yer alıyor. Sizinle paylaşmak istedim.Sürükleyici hemen okuyabileceğiniz fazla kalın olmayan ve sıkmayan bir kitap. İyi okumalar.

http://www.dr.com.tr/Kitap/Cinayet-Sohbetleri/Onur-Akhan/Edebiyat/Roman/Polisiye/urunno=0000000609949

Siteden :

"Yüz ifadesiyle, yaralarıyla ve duruşuyla nasıl öldürüldüğünü anlatan maktuller...
Olay yerine bıraktığı izlerle "bu cinayeti ben işledim" diye bağıran katiller...
Paramparça edilen, yakılan, denize atılan, yol kenarına fırlatılan, tarlalara gömülen faili meçhuller...
Cinayet sanılan intiharlar, intihar süsü verilen cinayetler...
Kurtlanmış, her tarafını sinekler sarmış, şişmiş ve kokuşmuş cesetler...
Bu kitapta okuyacağınız her şey gerçek!"
(Başlangıç bölümünden)

"Cinayet Sohbetleri" İstanbul Cinayet Şube'nin efsane dedektiflerinden Mesut Demirbilek'in 22 yıllık meslek hayatında edindiği sıra dışı tecrübelerden oluşuyor.

Kitapta ilk söz cesetlere verilmiş. Yani, Mesut Demirbilek'in çözdüğü bütün cinayetlerin maktulleri kendi ağızlarından konuşuyor ve nasıl öldürüldüklerini anlatıyor.

Ardından, bir rol değişimi yaşanıyor. Yılların sorgu ustası Mesut Demirbilek sorgulanan ve kitabın diğer yazarı Onur Akhan da sorgucu rolünü üstleniyor. Böylelikle soru-cevap şeklinde "cesetleri konuşturan adam"ın gerçek hikayesini okumaya başlıyorsunuz.

Zekice işlenmiş kurgusuyla "Cinayet Sohbetleri" daha ilk bölümden itibaren adeta bir roman akışkanlığı içinde okuyucuyu alıp götürüyor.

Mesut Demirbilek'in adeta Quentin Tarantino titizliği ile kusursuz bir şekilde anlattığı olay yerleri okuyanların kanını donduracak cinsten.

- Kurban bayramında annesini kesip, etlerini komşulara "pay" olarak dağıtan adam;
- Sevgilisine sarkıntılık ettiğini için en yakın arkadaşını bıçaklayan ve bununla da yetinmeyip küvette parçalara ayırdığı cesedi Kurbağalı Dere'ye atan genç;
- Pompalı tüfekle öldürdüğü annesine apartman dairesindeki odasında çimento ile harç karıp betondan mezar hazırlayan kadın;
- Tabancasını ağzına dayayıp intihar eden iş adamının paramparça olmuş ve odanın her yerine dağılmış beyni en fazla dikkat çeken bölümler arasında yer alıyor.

Bütün bunların dışında en özgün sorgu teknikleri, erkeklerin ve kadınların yalanları ve bir ölüm olayının kaza mı, intihar mı, cinayet mi, yoksa doğal ölüm mü olduğunun tespit edilme süreci gibi pek çok konuda örnek olaylar üzerinden doyurucu anlatımlar yer alıyor.

Tabii ki, her şey bu kadar sert değil. Cinayet Sohbetleri esas olarak Mesut Demirbilek'in hikayesi. Yani, 1980'li yılların kült yapımlarından olan Komiser Columbo'ları ve Komiser Baretta'ları izleyerek büyüyen ve cinayet masası dedektifi olma hayaliyle yanıp tutuşan bir çocuğun adım adım nasıl bir kahramana dönüştüğüne şahitlik ediyorsunuz.
Arkadaslar selamlar,

Bu aralar teknomarketlerde indirimler mslum yogun. Kendime air alacagim.surekli seyehat eden birisi oldugum icin hafiflik onemli.pro almayi dusunmedim zaten canavar gibi kullandigim bir dell makinam var.kafami kurcalayan ise su,

4gb 64 ssd mi almak yoksa 4gb 128 ssd mi?

Simdi herkes 128 ssd al diyecek ama arada 500 lira oynuyor ! Benim ise aklima su geldi.64 ssd olani alsam ve incecik kullandigim harici harddiskimi aira ayirsam sizce mantikli mi ?

Kullanacagim programlara gelirsek,

Xcode ( yaklasik 3gb lik bir alan kapliyor.iphone ipad yazilimlari yapmak icin kullanilan bir development programi )

Photoshop ve Dw (herhalde 5gb tutar alani bilgisayarinda olanlar yardimci olsun lutfen)

Word excel
Arkadaşlar merhaba,

CANON EOS 1000D 18-55DC , garantili ,orjinal kutusunda olan fotoğraf makinemi satıyorum.Aşağıdaki linkten fotoğraflarını görebilirsiniz makinanın.Asla hiçbir sorunu yoktur. Linkte de makina hakkında detaylı bilgileri yazmıştım. Buraya da aynısını kopyalıyorum.Takas yapmıyorum.

9 OCAK 2013'E KADAR GARANTİSİ VAR.
2250 KARE FOTOĞRAF ÇEKTİM. PERDE VE AYNA GRUBUNUN DA 40 BİN POZA KADAR GARANTİSİ VAR.
4GB KINGSTON KARTIMI DA BERABERİNDE VERİYORUM
ORİJİNAL KUTUSU, ŞARJ ALETİ, BAĞLANTI KABLOLARI, GARANTİ BELGESİ VE PC İÇİN KURULUM CD'Sİ FOTOĞRAFTA GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE MEVCUT.
MAKİNAYI ÇOK AZ KULLANDIM. ÖYLE Kİ, BATARYASINI YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM SADECE 3 KERE ŞARJ ETTİM.
TAMAMEN ÇALIŞIR DURUMDA VE SAĞLAM.
HİÇ BOZULMADI, SERVİS YÜZÜ GÖRMEDİ. SADECE OBJEKTİFİ KORUYAN PLASTİK KAPAĞI KAYBETTİM, SONUÇTA PLASTİK BİR KAPAK DİYE DÜŞÜNDÜM VE ORİJİNAL OLMAYAN YENİSİNİ ALDIM.
HER ŞEY ANLATTIĞIM GİBİ, NE EKSİK NE FAZLA..
FİYATI DÜŞÜRDÜM, PAZARLIK PAYI YOKTUR.
CASE LOGİC TBC306K ÇANTASINI DA +40 LİRAYA BIRAKIRIM. ARAŞTIRIN, FİYATINA BAKIN, ONA GÖRE KARAR VERİN.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-eos-1000d-18-55dc-orijinal-kutusunda-garantili-canta-kart-81639688/detay
Arkadaşlar iki seçenek arasında kaldım.Fikirleriniz ,tecrubeleriniz cok önemli benim icin . Acaba 8 GB genpa garantili iphone almak mı uygun olur yoksa 8 GB genpa garantili fiyata 16 gb garantisiz kayıtlı ürün almak mı doğru olur. Garanti konusunda tecrübelerinizi söylerseniz sevinirim. Ipod Touch kullandım 8 GB çokta dolmamıştır. Ama garanti bir işe yaramıyorsa niye ona boşa para verip 8 GB alayım 16 lık almak varken...şimdiden teşekkürler
Arkadaşlar şu iki telefon hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Huawei U8860 ve Huawei U8850

İnternette filan gördüm hep. Cihazlar güzel gözüküyor. Fiyatlarıda piyasaya göre çok daha uygun olacakmış. Ama marka konusuna güvenemedim. Siz ne diyorsunuz ? Aşağıdaki linklerde telefonun resimleri filan var...

Huawei U8860

Huawei U8850
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 110
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 10.387 (Bu ay: 145)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.