C

Yüzbaşı
22 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Oyun online serverlara bağlanmıyor.Yüklenirken hatamı oldu diye oyunu sildim tekrar indirdim yine aynı.Genel bir sorun mu yoksa sadece bende mi böyle yapıyor anlıyamadım.Başka böyle sorun yaşayan var mı?Sebebini ve çözümünü bilen var mı?
Evdeki 2 pc tek portlu modeme arada dağıtıcı ile bağlı.Diğer odadaki pc ile dağıtıcı arasında 25 mt lik kablo var ve bu pc internette devamlı sorun çıkartıyor.Format attıktan sonra devamlı ağbağlaştırıcısını sıfırlayın uyarısı,zaman geçtikten sonra devamlı bağlantı kopması vs.Ben de bunu aradaki kablonun uzun olmasına bağlıyorum.Bu sebeple kablosuz modem alıp,uzaktaki pc ye usb den bağlanan sinyal güçlendirici takayım diyorum.Fakat win7 64 bitte uyum sorunu yaşayan çok olmuş,soruları da cevapsız kalmış.Windows 7 64 bitte sorun yaşatmıyacak kablosuz modem ve sinyal güçlendirici tavsiye eder misiniz?
Evdeki 2 pc tek portlu modeme arada dağıtıcı ile bağlı.Diğer odadaki pc ile dağıtıcı arasında 25 mt lik kablo var ve bu pc internette devamlı sorun çıkartıyor.Format attıktan sonra devamlı ağbağlaştırıcısını sıfırlayın uyarısı,zaman geçtikten sonra devamlı bağlantı kopması vs.Ben de bunu aradaki kablonun uzun olmasına bağlıyorum.Bu sebeple kablosuz modem alıp,uzaktaki pc ye usb den bağlanan sinyal güçlendirici takayım diyorum.Fakat win7 64 bitte uyum sorunu yaşayan çok olmuş,soruları da cevapsız kalmış.Windows 7 64 bitte sorun yaşatmıyacak kablosuz modem ve sinyal güçlendirici tavsite eder misiniz?
Bu oyunu ek paketsiz steamdan nasıl oynayabiliriz.Ne yapsam server listesini çıkartamadım.Devamlı ek paket reklamları var.
Bilgisayar birden kapandı.Tekrar başlattığımda hiç görüntü yoktu.Monitöre sanki hiçbirşey takılı değilmiş gibi.Ben de ekran kartından şüphelendim.Ekran kartının slotunu kontrol ettim.Çıkarıp taktım.Yine görüntü yok.Ekran kartının 2. çıkışına monitörü bağladım.Açılıştaki Gigabyte yazısını gördüm ama karmakarışık ve boot yazıları darmadağın.Tekrar eski çıkışına taktım.Gigabyte yazısı boot yazıları düzeldi.Windowsun beklenmedik şekilde kapandı,nasıl başlatmak istersiniz yazısı çıktı.Fakat ne klavya ne mouse çalışmıyor.Başka klavye taktım yine aynı.Ön ve arka usb ler çalışmıyor.Ps/2 girişi de çalışmıyor.Klavyeyi kontrol edemediğim için tercihte yapamıyorum.Fanlar çalışıyor.İşlemci fanı çalışıyor.Ekran kartı fanı çalışıyor.Ethernet ışığı yanıyor.Ancak usb ler ve ps/2 girişleri çalışmıyor.Sizce nedendir?
Bilgisayar birden kapandı.Tekrar başlattığımda hiç görüntü yoktu.Monitöre sanki hiçbirşey takılı değilmiş gibi.Ben de ekran kartından şüphelendim.Ekran kartının slotunu kontrol ettim.Çıkarıp taktım.Yine görüntü yok.Ekran kartının 2. çıkışına monitörü bağladım.Açılıştaki Gigabyte yazısını gördüm ama karmakarışık ve boot yazıları darmadağın.Tekrar eski çıkışına taktım.Gigabyte yazısı boot yazıları düzeldi.Windowsun beklenmedik şekilde kapandı,nasıl başlatmak istersiniz yazısı çıktı.Fakat ne klavya ne mouse çalışmıyor.Başka klavye taktım yine aynı.Ön ve arka usb ler çalışmıyor.Ps/2 girişi de çalışmıyor.Klavyeyi kontrol edemediğim için tercihte yapamıyorum.Fanlar çalışıyor.İşlemci fanı çalışıyor.Ekran kartı fanı çalışıyor.Ethernet ışığı yanıyor.Ancak usb ler ve ps/2 girişleri çalışmıyor.Sizce nedendir?
Bugün ekran kartı alacağım.Hep Ati kullandım.Bu sefer de Nvidia alayım diyordum.Hatta bir modelde karar vermiştim.Ancak Altıntasgürcan arkadaşımızın açtığı konu kafamı karıştırdı.3 Nvidialı sistemin de win7 de bütün oyunlarda takılma,donma yaşıyor.Nvidia kullanan arkadaşlar Win 7 de sizde bu tip sorunlar yaşıyormusun?
İntel İ5 işlemcilerin pinlerinden bazılarının soket yerinde boşa denk gelmesi söz konusu.Yüksek overclock denemelerinde de soket yerinin yanmasıyla karşılaşılabiliyor.Sitemizde aldığı işlemcinin sınırlarını zorlayan arkadaşlar çok.İ5 lerde bu biraz da risk teşkil ediyor.Aşağıda linkini verdiğim site bu konuda araştırma yapmış.
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3661
İ7 işlemciler yüksek güç kullanmaları sebebiyle fazla ısınıyorlar.Bu da normal.Ancak ben İ5 işlemcilerin daha serin çalışacaklarını ümid ediyordum.Piyasaya çıktıklarında İ5 lerin de çok ısındıkları görüldü.İ5 lerin bu kadar ısınmalarının sebebi soket yerlerindeki bu uyumsuzluk olabilir mi?
İlk defa overclock yapayım dedimAncak Memory Frequency 667 667 sekmesini açmayı beceremedim.Onu 533 yapmak istiyorum ancak açılmıyor.Bir yolu vardır mutlaka.Ancak o kadar Bioasa baktığım halde açmayı beceremedim.Anakart Gigabyte P35 S3 .Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaşlar ben fujiyama marka doğalgaz sobası aldım.Ancak duvarın kalın olması sebeiyle baca boyu kısa geldi duvara neredeyse dayamak zorunda kaldılar(6cm)Bu seferde perdeler çok ısınıyor.Bir de modelini beğendiremedim evdekilere.Satıcı markada teredütümü görünce beğenmezseniz başka markayla değiştiriri diye söz vermişti.Demirdöküm SHD110 modeli dikkatimi çekiyor.ı Demirdöküm doğalgaz sobası için hem çok tüketir hem de ısınamazsın diyor.(satıcı)Doğalgaz sobası kullanan arkadaşlar doğrusunu seçmemde yardımcı olurlarsa sevinirim.Ben daha önce kullanmadım.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 318
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 41.310 (Bu ay: 862)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.