Teğmen
15 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 0)
361694 Gün Cezalı
357407 gün 11 s. 12 dk. kaldı
Gönderileri
İspanya La Liga'nın 1. haftasında Real Madrid deplasmanda Mallorca ile 0-0 berabere kaldı.

ONO Estadi Stadı'nda oynanan karşılaşmada Real Madrid defansında açıklar verirken, ileride özellikle Gonzalo Higuain ile golleri aradı. Real Madrid'in Werder Bremen'den transfer ettiği Türk asıllı Alman oyuncu Mesut Özil ise bu mücadeleye yedekler arasında başlarken, karşılaşmanın 59. dakikasında Di Maria'nın yerine oyuna dahil oldu. Bu karşılaşmada ilk 11'de genç oyuncu Canales'e oynama şansı veren Mourinho, yeni transferlerden Ricardo Carvalho'yu ilk 11'de sahaya sürerken, Khedira'yı ise 70. dakikada Arbeloa'nın yerine oyuna dahil etti.

Bu sonucun ardından Real Madrid ve Mallorca lige 1 puan ile başlangıç yaptılar. İspanya La Liga'nın 2. haftasında Real Madrid sahasında Osasuna ile karşı karşıya gelirken, Mallorca ise deplasmanda Sporting Gijon ile mücadele edecek.

İkinci yarıyı izlemedim ama bişey kaybettiğimi düşünmüyorum.Maç Ortasaha mücadelesi olarak geçti,bu takıma sağlam bir forvet gelmediği sürece Barcelona karşısında işler çok zor.Ayrıca Morinho nun oynattığı futbolu hiç beğenmedim,italya kültüründen çabuk uzaklaşmalı La Liga bambaşka bir lig çünkü.
Alex, Cristian, Santos, Güiza, İlhan, Bekir ve Emre gelecek sezonun kadrosunda olmayacak. Kaptanın yerine yeni transfer Dia, Emre'nin yerine de Özer şimdiden ısındırılacak. Bu planın hayata geçmesi için tek bir şey gerekli: Başkan Aziz Yıldırım'ın onayı

Fenerbahçe’nin sıradan takımlara elenip, Avrupa’ya çok erken veda etmesi Aykut Kocaman’ı devrim sayılabilecek kararlar almaya yöneltti. Hem de bu sefer, öyle laf olsun diye değil kelimenin tam anlamıyla büyük bir değişim kapıda. Bu değişime onay vermesi beklenen kişi ise Başkan Aziz Yıldırım. Kocaman’ın kafasındaki yeni yapı bir iki haftada hayata geçirilecek bir plan da değil üstelik. Genç hoca Fenerbahçe’nin geleceği adına uzun vadeli bir çalışma ile başkanın karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Devrim çocuklarını yiyecek

Bu çalışma hayata geçirilebilirse Alex, Güiza, Cristian, Santos, İlhan, Bekir, Emre gelecek senenin kadrosunda yer almayacak. Bu isimlerden sözleşmesi sona erenlerle yenileme yapılmayacak, bitmeyenler ise satılmaya çalışılacak. Fenerbahçe’nin bugüne kadar çok tartışılan ama buna rağmen vazgeçilmezi olan Alex’in yerine sezon içinde transfer yapılmazken bu bölgeye Dia alıştırılacak. Dia’dan gerekli verim alınabilirse, bu futbolcunun boşalttığı yere başka bir transfer gerçekleştirilecek. Emre’nin yeri ise Özer ile doldurulacak.

Bu sezon sistem değişebilir

Önce Kezman, ardından Güiza’yı taraftarın kucağına atan tek forvet sistemi de yeniden gözden geçirilecek. Fenerbahçe takımının ileride bir türlü çoğalamaması ve santrfor mevkiinde olanların rakip defanslar arasında sürekli yalnızları oynayıp tepki çekmesi çift forvetli sistem çalışmalarını hızlandırdı. Bu sistemde orta alandaki bir ön libero ve onun önündeki üçlü daha çok koşan, boğuşan ve top kullanabilen isimlerden oluşacak ve bu durum Alex’i pek çok maçta devre dışı bırakacak.

Lugano’dan fikir alınacak

Uzun bir süredir stoper arayışına giren ve bu mevkiye takviye yapmak isteyen Fenerbahçe’de Lugano’nun yanına partner bulma çabaları devam ederken, Uruguaylı futbolcudan da, “Kiminle birlikte oynamak istersin” şeklinde fikir alınması gündemde. Bu yaklaşım bile yeni dönemde Fenerbahçe’de çok şeylerin değişebileceğinin göstergesi. Özet olarak, yeni Fenerbahçe daha çok koşacak, daha çok boğuşacak daha çok üretecek.. Onay çıkarsa!

Kaynak İHA

Emre hariç gönderiliceklere katılıyorum,ayrıca özer emrenin dia da alexin yerine geçmesi tam bir saçmalık.Bu haber hayal ürünüde olabilir ama böyle bir devrim kısmen gerekiyor.
Leo Franco krizini aşamayan Galatasaray'da yabancı kaleci arayışı devam ediyor. Sarı kırmızılı yönetimin temasa geçtiği kalecilerin sözleşmelerine "Fener maçlarında oynamayız" maddesi koydurmak istemesi pazarlıkları kilitlenme noktasına getirdi. Bu kalecilerin Buffon ve Cassilas olduğu ilk gelen bilgiler arasında. İkinci gelen bilgiler ise bu kalecilerin Buffon ve Cassillas olmadığı yönünde.

Fenerbahçe derbisinde Selçuk'un uzaklaştırmak için vurduğu top Leo Franco'nun koruduğu kaleye gol olmuş, Arjantinli kaleci bir daha forma yüzü görememiş, bakkalı veresiye alışverişi kesmiş, Arjantin büyükelçisi Dışişleri'ne çağrılmıştı.

Benzer travmaları kendileri yaşamak istemeyen Buffon ve Cassilas'ın da Fenerbahçe derbilerinde oynamak istemediği belirtildi. Sarı kırmızılı camiada Buffon'un Avrupa ve kupa maçlarında, Casillas'ın lig maçlarında, Aykut'un ise Fener maçlarında kaleyi koruması formülü tartışılmaya başlandı. Adını vermek istemeyen bir yönetici, "Aykut daha önce Fenerbahçe maçlarında kötü goller yemişti. Başka kalecilerin moralini bozmaya gerek yok" diyerek bu formülün ciddi bir şekilde masaya yatırıldığını ifade etti.

LEO FRANCO DAUM'U ARADI

Öte yandan Galatasaray'ın göndermek için "yıldıray politikası" uyguladığı Leo Franco'nun, kader arkadaşı Daum ile temasa geçtiği bildirildi. Leo Franco'nun Daum'a, "Abi, senin avukatın cebini alabilir miyim? Haldun Üstünel sadece kendi halı saha maçlarında beni kaleci yapıyor, kantinde yediğim tostun içinden kaşar, karnıyarığın içinden patlıcan çıkmıyor" diye dert yandığı öğrenildi. Kulübe yakın kaynaklara göre konuyla ilgili Leo Franco'nun FIFA'ya gitmek istediği ama FIFA'nın "Gelme" dediği de belirtiliyor.

Bu siteye bayılıyorum valla
G.Sarayın ortasahasına baktıkça cristian gözüme normal gelirdi ama anladım ki bir Mustafa Sarp bile bunun yaptığının 10 katını yapıyor.Ayrıca bu oyunla Emrenin de formunu alta çekiyor,artık Aykut Hocanın şu adamı kesmesi ve biçmesi lazım
Yazıktır arkadaş yha ne biz den hayır var ne G.Saraydan.3 senedir futbola olan sevgim %70 azaldı,yazıktır yha forma al maça git 3 senede bir kere bile sevineme wallaha yazık.Artık maçları bile izleyemez oldum.G.Saray şimdiden alev aldı,olası bir trabzon,paok fazialarında da biz alev alıcaz.
Merhaba arkadaşlar bu sene sınava giricem ama konu dağılımları hakkında bir bilgim yok.Bu sistemi daha yeni yeni öğreniyorum.ÖSS ilk bölümü gibimi farklı konular ne merak içindeyim.
Demek istediğim parça başlıngıcında tüylerinizi ürperten kısım hangi parçasında daha muazzam

Bence Fade to Black
İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Lazio, Brezilya'nın Sao Paulo takımının orta saha oyuncularından Hernanes'i transfer etti.

Sao Paulo kulübünün internet sitesindeki açıklamada, 2008'de ''Brezilya'da Yılın Futbolcusu'' seçilen Hernanes ile Lazio'nun 5 yıllık sözleşme imzaladığı belirtildi.

Sadece 1 kez Brezilya Milli Takımı'nda oynayan 25 yaşındaki Hernanes, Sao Paulo'da 117 maçta 18 gol attı.

Lazio, geçen sezon küme düşmekten son haftalarda kurtularak ligi 12. sırada tamamlamıştı.

Demekki ladesmayı satıyolar,şimdi baya alma şansınız arttı.
Evet elde transfer yok ben yine son anlarda figer aranıp brezilyalı geliceği düşüncesindeyim
Politika Nedir?

İşte budur :

Çocuk babasına sorar: "Baba politika nedir?"

Baba şöyle der: "Bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben kapitalistim.

Annen parayı yönetir, öyleyse o hükümettir.

Deden paranın doğru idare edilip edilmediğine dikkat eder, öyleyse o
da sendikadır.

Hizmetçi kız ise isçi sınıfıdır.

Bizlerin ise tek hedefi vardır, senin rahatlığın. Dolayısıyla sen de halksın ve altında bezi ile yatan küçük kardeşin ise gelecektir.

Söyle bakalım anlayabildin mi?"

Çocuk düşünür ve o gece babasının anlattıklarını düşüneceğini söyler.

Gece yarısı cocuk uyanır. Çünkü küçük kardeşi altını pisletmiştir ve ağlamaktadır.

Ne yapacağını bilemeyen çocuk anne ve babasının yatak odasına gider.

Annesi yalnız ve derin bir şekilde uyumaktadır, öyle ki onu uyandıramaz.

Hizmetçi kızın odasına gider. Bakar ki babası hizmetçi kızla yatmaktadir.

Dedesi de pencereden gizlice onları izlemektedir.

Hepsi öyle meşguldürler ki çocuğun orada olduğunu farketmezler bile. Çocuk hiç bir sey yapamadan yatağına geri döner.

Ertesi sabah baba çocuğa kendince politikanın ne oldugunu anlatmasını
ister.

-"Evet" der çocuk, "kapitalizm" işçi sınıfını kötüye kullanıyor... Sendika bunu seyrediyor... Bu arada hükümet uyuyor... Halk ise dikkate alınmıyor... ve gelecek bokun içinde yatıyor!
Hakkında
Forum İmzası:
Hakkımda:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.183
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 32.602 (Bu ay: 42)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.