Çavuş
05 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 19 (Bu ay: 1)
362368 Gün Cezalı
357103 gün 15 s. 48 dk. kaldı
Gönderileri
http://www.yoyogames.com/games/show/50136

bu oyunu internet explorerden oynayın öncelikle yukardaki aktive x denetimini yükleyin ve oyunun yüklenmesini bekleyin karoshi1-2 yi bilenler vardır yakında 4 ü de koyacağım
Canavar çocuk

hurriyet.com

Avustralya'da inanılması güç bir olay yaşandı. 7 yaşındaki bir erkek çocuk hayvanat bahçesinin duvarını tırmanarak içeri girdi. İçerde bulunan bir çok vahşi sürüngeni taşla öldürdü.


Daha sonra ise yan kafeste bulunan timsahı beslemeye başladı. Sürüngenleri öldürürken kameraya yakalanan 7 yaşındaki çocuğun gülümsediği gözden kaçmadı. 30 dakika hayvanat bahçesinde kalan çocuk sadece Avustralya'da yaşayan 20 yaşındaki goanna türü bir kertenkelenin başını ezerken görülüyor.

Çocuk parçaladıktan sonra kertenkele etiyle kafesteki timsahı besledi. Ayrıca çocuğun bir çok sürüngeni de canlı canlı timsaha attığı kamera tarafından görüntülendi.

Hayvanat bahçesi yetkilileri çocuğun öldürdüğü 13 sürüngenin toplam değerinin 3 bin dolar civarında olduğunu açıkladı. Hayvanat bahçesi yetkilisi, "Böyle bir hayvan katliamının insan tarafından yapılması korkunç. Ancak bu katliamı 7 yaşındaki bir çocuk yaparsa bu daha da korkunç" dedi.

Yetkili hayvanat bahçesinin sıkı bir güvenlik sistemine sahip olduğunu, çocuğun küçük olması nedeniyle sensörlü güvenlik sisteminin devreye girmemiş olabileceğini iddia etti.
arkadaşlar ttnet e alternatif arıyorum sabit hat gerekmeyenlerden

tellcom sabit hat gerektiriyor mu?

bu 2 soruya yanıt verebilecek olanları bekliyorum
istanbul'da domino taşları satan yerler yada internet sitesi bilenler söyleyebilir mi kaç gündür arıyorum
pokemona üye olurken farkettimde 2 kod var html tabanlı için ve dh için ne iş bi alakamızmı var
İçinde 20 çocuğun olduğu kamyoneti karnından geçiren Tom Owen, bu gösteri sonrası hastanelik oldu.Muğla'nın Marmaris İlçesi Kent Konseyi'nin yaptığı bir araştırma sonunda, ilçenin yüzölçümünün yüzde 52'ini kapsayan bölümünde maden aramak için 41 şirkete ruhsat verildiği ortaya çıktı.


Konsey başkanı Hakkı Şevket Bayındır “Turizm girdisi olağanüstü rakamlara ulaşan Marmaris'in gelecekte tüm değerleri yerle bir olacak” dedi. Konsey, izinlerin iptali için bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulundu. Öncelikli olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na gönderilen yazıda “Turizm, Özel Çevre Koruma, SİT ve Milli Parklar içine rastlayan tüm ruhsatların iptalini istiyoruz” denildi. Bakanlığa maden aranan alanların haritası da gönderildi.
İçmeler Beldesi ve Osmaniye Köyü'nde Neslişah Madencilik tarafından açılan manganez madenine karşı çıkanlar arasında yer alan Marmaris Kent Konseyi, başlattığı ‘Marmaris genelindeki maden alanı olarak saptanan yerler’ araştırmasını sonuçlandırdı. İnceleme sonunda 86 bin 600 hektar yüzölçüme sahip Marmaris'te 45 bin 173.87 hektarın (yüzde 52) maden arama ruhsatlı olduğu ortaya çıktı.

13 köyü 6 belediyesi olan ve gelirinin tamamına yakınını turizmden elde eden Marmaris'in geleceğini karanlık günlerin beklediğini belirten Kent Konseyi Başkanı Hakkı Şevket Bayındır düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
“Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Osmaniye'deki madenin kapatılıp ruhsatlarının iptaliyle ilgili sürdürdüğümüz yazışmalar bizi çok ilginç bir noktaya getirdi. Bakanlıktan bölgemizde kaç şirketin arama izni aldığını öğrenmek istediğimizde karşımıza 41 rakamı çıkınca bunun harita üzerinde gösterilmesini istedik. 1/25.000'lik harita üzerine ruhsatlar işlenince karşımıza korkunç bir gerçek çıktı. Marmaris'in yüzölçümünün yüzde 52'sinin köstebek yuvasına çevrilme ihtimali var. Muğla'dan 24, İstanbul'dan 10, Ankara'dan 5, Adana ve Bursa'dan 1'er olmak üzere toplam 41 şirket maden arama ruhsatı alınmış. Sadece İstanbul'dan 1 firma 7 ayrı yerde arama izni almış. Osmaniye Köyü'ndeki madenin sahiplerinin de 15 ayrı ruhsatı bulunuyor. Bu artık ulusal bir sorun konumuna geldi. Turizm kenti olan Marmaris'te bu kadar ruhsatlı yer faaliyete geçerse artık gerisini siz düşünün. Bu ruhsatlarla birileri gidip yol açma bahanesiyle önce ormanı katledecekler. Sonrasını hiç düşünmek bile istemiyoruz.”


Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Elektrik Mühendisi Neşe Yüzak da maden arama ruhsatı alan işletme sahiplerinin yasanın açıklarından faydalandığını iddia etti. Yüzak, “Hukukçu arkadaşlarımızın incelemesine göre, maden arama ruhsatı olanların bölge yaşayanlarının izninden kurtulmak, bazı kurumlara takılmamak için maden işletme ruhsatlarını 25 hektarın altındaki araziler için alıyor. Bu sayede birçok kamu kurum ve kuruluşlarının onayı gereken Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu almaktan da kurtulmuş oluyorlar” dedi.


durmak yok yola devam
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi'nin (TETAŞ), Türkiye Elektrik Dağıtım Şirketi’ne (TEDAŞ) sattığı elektriğin satış fiyatının 1 Ekim’den itibaren yüzde 34 oranında artırılması için yaptığı başvuruyu kabul etti.


Böylece elektriğin toptan satış fiyatı 10,74 YKr’den 14,39 YKr’ye çıkacak. TETAŞ, zam için elektrik üretiminde kullanılan doğalgazın fiyatının, dünya petrol fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle, yılbaşından bu yana yüzde 50’ye yakın artmasını gerekçe gösterdi.

Tüketicilere yüzde 15 yansımasının beklendiği zam 1 Ekim'den itibaren geçerli olacak.

YILLIK ZAM YÜZDE 65’E ULAŞACAK

Tüketiciler 2008 yılında üçüncü kez elektrik zammı ile karşı karşıya kalacak. Yılbaşında yapılan yüzde 10-15 oranındaki zam, tüketiciye yüzde 19-20’ye yakın bir oranda yansımıştı. 1 Temmuz’da yapılan ikinci zamda oran yüzde 21 olmuştu. 1 Ekim’den geçerli olacak üçüncü zam da yüzde 15’e yakın bir oranda gerçekleşecek. Böylece 2008 yılında elektriğe yapılan zam oranı yüzde 65’e ulaşacak.

kaynak: hürriyet
kablonet için sabit telefon hattı gereklimi ve modemi ne kadardır bilgisi olan varmı?
Hakkında
Konum: İstanbul,Küçükçekmece
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 14 yıl
Mesaj Sayısı: 44
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 862
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 13.507 (Bu ay: 328)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.