I

Çavuş
19 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 18 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Başlıkta yazdığım gibi noctua d15 için noctuadan am4 kit istedim. Gönderdik dediler ama parçanın akıbeti hakkında bilgi sahibi olamadım. Daha önceden bu işi gerçekleştiren birileri varsa ne yapmam lazım?

Başlıktada yazdığı gibi anakartın üstündeki işlemci soğutucuyu tutturmak için olan siyah parçanın bir tarafı çatlamış diğer tarafı da tamamen kırılmış. Bunu işlemcinin çok yüksek sıcaklıklara çıkması ile anladım. Siz daha önce böyle birşeyle karşılaştını mı? Bu tam olarak neden olmuş olabilir? Sıvı soğutma kullandığım için üstüne binen yükte fazla değildi neden böyle oldu anlamadım.
Elimde MSI B450 A PRO model anakart var. Ama garip sorunlara neden oluyor. Mesela bilgisayarı kapatıp fişini çeksem bile yeniden bilgisayar açılınca saatte sıkıntı yokken bilgisayar açıkken kullanırken saat pili zayıflamış analog bir saat gibi geri kalıyor. Ayrıca biostan ram profilini değiştirince ya da overclock yapınca, elektrik ayarlarıyla oynayınca sıkıntı olmuyor ama ne zaman fan ayarlarını değiştirmeye çalışsam ya biostan çıkarken kilitleniyor. Bilgisayarda kapanmıyor. Fişi çekip kapatınca da bilgisayar açılmıyor. Ancak biosu resetleyince açılıyor. Ayrıca eğer saat geri kalmışsa bilgisayarı kapatınca bilgisayar kapanmıyor, fanlar çalışmaya devam ediyor. Fişi çekince yine açılmıyor taki biosu resetleyene kadar. Bu arada bios en son sürümü yükledim.Sizce sorun anakart üzerinde mi yoksa yüklediğim bios ile mi alakalı?
Merhaba arkadaşlar. Philips SDV6224/12 Anten hakkında fikri olan var mı? Mutfağa televizyon almak istiyorum ama kablo falan derdiyle uğraşmak istemiyorum. Mutfağım evin ortasında yer aldığı bazen cep telefonu ile konuşmakta bile zorluk çekiyorum. Mutfağın sadece ışıklandırmaya bakan bir penceresi var. Acaba bu anten ile atv, star, kanal d vb. kanallar için düzgün yayın alabilir miyim?

http://www.philips.com.tr/c-p/SDV6224_12/dijital-tv-anteni
Arkadaşlar internette aradım hatta toshibanın kendi sitesinde bile herhangibir bilgi bulamadım. Sadece bi kaç amazon yorumuna denk geldim. Acaba bu ssd yi kullanan var mı? Varsa bilgi ve deneyimlerini paylaşabilir mi acaba?
Dark knight kasanın ön tarafını sökerken mavi led ışığına bağlı kablo koptu. kabloyu birbirine bağladım, bakır tel ile bağladım ama ışık hala yanmıyor. Ne yapmam gerek?
Arkadaşlar merhaba led tv almayı düşünüyorum ama bu modeller arasında kaldım.

http://www.vatanbilgisayar.com/televizyon/samsung-ue42f5070ssxtk-ue42f5070ssxtk-42-107cm-full-hd-1080p,dahili-uydu,100hz,usb-movie,2xhdmi,1xusb/productdetails.aspx?I_ID=65614 SAMSUNG UE42F5070SSXTK

http://www.vatanbilgisayar.com/televizyon/lg-42ln575s-42ln575s-42-107-cm,-led-tv,100-hz,-smart-tv,3xhdmi,3xusb/productdetails.aspx?I_ID=65803 LG 42LN575S

http://www.vatanbilgisayar.com/televizyon/panasonic-tx-l39em6e-tx-l39em6e-39-98-cm-full-hd-led-tv,100-hz,2xhdmi,usb/productdetails.aspx?I_ID=71407 PANASONIC TX-L39EM6E

3 boyut özelliğini düşünmüyorum. Aslında smart tv özelliklerine bile gerek yok. Sadece görüntü güzel olsun yeter. Aklınızda bu fiyat aralığında (mümkünse daha ucuz) modeller varsa da lütfen bilgilerinizi esirgemeyin.

Yardımlarınızi bekliyorum :)
Arkadaşlar bir kaç gün önce amd 960t işlemci aldım sisteme taktım tabi sisteme takmak için ankartı falan da söktüm. Sonra Bilgisayarı çalıştırdım ve ogün bu gündür bilgisayarda bir ağırlık var aşırı geç açılmaarada 3-5 saniyelik takılmalar. bunun nedeni ne olablir?

Hd tune ile hardiski tarattım herşeyye ok dedi

Ms kombustor 3d mark gibi programlarla ekran kartını test ettim sorun çıkmadı

prime95 le 5-6 saat test ettim sorun olmadı

cinebench ve fry bench programlarını denedim sorunsuzca halletti

ve 3 kere format attım bilgisayar 3-4 farklı antivirüz programıyla taradım hatta combo fix i denedim ama hala aynı. neden kaynaklı oalblir acaba? Sistem ısı değerleride gayat normal prime 95 çalışırken internette falanda gezinsem sıcaklık 40 ı geçmedi.

Anakart: gigabyte 880ga-ud3h

Ramler: kingston ddr3 1333 x 4

Güç kaynağı: High power 600w

Ekran kartı: Msi cyclone power edition o.c. hd6850
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir işlemci aldım amd 960t. Çekirdeklerini açtım biri mavi ekran hatasına neden oldu 5 çekirdekle sorun yok. Bide çarpanları 18x e getirp işlemciyi 3.6 mhz yaptım ve prime95 le 6-7 saat test ettim sorun yoktu. Bulabildiğim bütün testleri uyguladım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım. Ancak eğer bilgisayarı kapatıp yeniden açınca yada bazen yeniden başlatınca overclock yüzünden sistem boot olamadı gibi bişeyler diyor enter a bas geç ya da bios a gir diyor. Geçersemde biosa da girsem sistem overclcoklu şekilde çalışmaya sorunsuzca devam ediyor. Anlamadığım bu sistem bunu neden yapıyor?

Anakart: Gigabyte 880ga-ud3h / Bios F7.

Önceki işlemci amd athlon II x3 450 idi. Çekirdek açtım 3.6.mhz ye de çektim işlemciyi hiç böyle bir hatayla karşılaşmadım. Şimdi neden böyle oluyor?

Not: Bu arada bilgisayar açılırken bios ekranı daha geç gelmeye başladı buda bilgisayarın açılmasını uzatıyor. Ne yapmamı önerirsiniz???
Arkadaşlar gigabyte 880ga-ud3h anakartıma işlemci soğutucusu olarak akasa venom voodoo takmayı düşünüyordum ama ağırlığı nedeniyle çekincelerim vardı ve bende gigabyte a mail attım ve aldığım cevap şu idi:

" the CPU cooler for normal standard is 550g. We do not suggest you use the 1000g cooler on the motherboard to prevent unexpected system problem or H/W damage."

Kısacası standart olarak işlemci soğutucu ağırlığı 550gr olmalı biz 1 kg lık soğutucuyu beklenmeyen sistem sorunlarından kaçınmak için önermiyoruz dediler bana.

Benim aslında sormak istediğim bu adamlar böyle dedi ama adam akıllı bir işlemci soğutucu almak istesen yine en azından 700- 800 gr dan başlıyor. Bu durumda soğutucu kullanmayalım mı ya da bu adamlar abartıyor hiç birşey olmaz şeklinde düşünüp gerekirse 10 kg bağla bişey olmaz mı demeliyiz :)))
Hakkında
Meslek: öğrenci
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
?????
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 75
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 5.634 (Bu ay: 57)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.