Yüzbaşı
19 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Iyi gunler hepinize. 600 tl bandinda, kamera ve batarya performansiyla iyi sayilabilecek bir cihaz almak istiyorum. Bu adi fazla duyulmamis Çinli firmalar icinde eminim vardir bu ayarda bi cihaz. Yardimci olanlara simdiden tesekkurler.
Kolay gelsin arkadaşlar. R7 M260 ekran kartıma hızaşırtma uygulamak istiyorum ama, mobil olduğundan mıdır nedir ne MSI Afterburner nede Trixx ile yapamıyorum hiç bir şey.
MSI AB ile unofficialmode etkin dahi olsa, saat hızları 0 dan yukarı gitmiyor. ulps'yi de devre dışı bıraktığım halde.
Trixx ise daha enteresan. Saat hızları arttırılabilir görünüyor. Arttırıp apply dediğimde de hiç bir sıkıntı yok. Ama GPU erişen bir uygulama açtığım an saat hızları eski hallerine dönüyor.
Evet mobil GPU ya hızaşırtma çok mantıklı değil ama en azından bir denemek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Sırf bu yüzden 1 hafta önce yeniden kurdum Windowsu. Çözüldü, ama bu gün yeniden başladı.
Durum şu, oyuna girene kadar hiç bir sıkıntım yok, ama oyunda kayıtlı oyunumu açmaya başladıgı an, önce yüklemede yavaşlık, sonra da oyun sırasında sağa sola dönerken takılmalar oluyor. Sabit durdugumda FO4 : 30 fps, orta ayarlar - Skyrim : 40 fps, yüksek ayarlar. Ama sağa sola döndüğüm yada ileri geri gittiğim an takılmalar başlıyor. 10dk öncesine kadar FO4 ü gayet akıcı oynarken şimdi birden aynı sorun yine başladı.
Toshiba Satellite L50-B
Sürücüler güncel
Virüs taraması yapıldı
Donanımlar eski değil, alalı 1 sene daha olmadı
Windows 10
Windows yenileme yapmak istemiyorum tekrardan. Çözüm olacağını biliyorum ama 2 hafta sonra aynı sorun ortaya yine çıkacak. Böyle bir sorun başına gelen varsa yardımlarını bekliyorum.
Teşekkürler
Selamlar herkese. Yabancı öğrenciler başvurularını posta yada büyük elçilik aracılıgı ile yapabiliyor mu ? Yapabiliyorsa TC vatandaşlarından farklı olarak ek şartlar var mı ? Şimdiden teşekkürler.
Evet sorun bu. Yolladığım mesajlar yolladıktan yaklaşık 4-5 dk sonra iletiliyo ve aldığım mesajlarda aynı şekilde gecikmeli. Bu sorunu başka yaşıyan var mı ?
Başlıktanda anlaşılacağı gibi, birbirine temas ettiğinde taşları parlayan 2 yüzük. Böyle bir şeyi gören, duyan var mı ?
İyi geceler arkadaşlar.Elimdeki Samsung GT-3010S in cortlaması sonucu,yeni bir telefon almaya karar verdim ama hiç ilgi alanım olmayan bi piyasa olduğu için,buraya danışmak istedim.
Fiyatı 700 tl'ye kadar,ses kalitesi iyi,iyi denebilecek bir kamerası olan,ve en önemlisi internette gezinirken sorun çıkarmayacak bir telefon arıyorum.Nokia,Samsung,HTC farketmez.Söylediğim özellik ve fiyatta bir telefon olması yeterli =)
Şimdiden teşekkürler,hayırlı geceler herkese =)
Rise of The Argonauts, Age of Mythology ve Titan Quest harici bildiğiniz bu dönemde geçen sağlam konulu oyunlar var mı arkadaşlar?
Evet belki bir çok yerde açıldı bu konu ama çözüm bulunmamış hiç birinde.Neyse sistemi yazıyım :

Anakart : ECS A740GM-M (Ami BIOS)
İşlemci : AMD Athlon x2 240 (2.80 ghz)
Ekran kartı : Axle HD4870 (özel soğutuculu çift fanlı)
Ram : 4 gb (2+2) 800 mhz
PSU : Huntkey 600w

Denenenler :

+Bios güncellemesi
+Kartı çıkartıp,pc açık 10 saniye bekletip kapatıp akrtı geri takmak
+Slot'un temizlenmesi
+Eski yeni ekran kartı sürücü denemeleri (11.7,11.8,Bir de ECS nin kendi sitesindey yayınladığı sürüc)

-Voltaj veremiyorum kuzey köprüsüne,öyle bir seçenek yok.Koca ana menüde Voltage/Frequency bölümüne girince Overclok Function Enabled desem bile sadece FSB ile oynamama izin veriyor.
-PCI-E Frequency değeriyle oynanmasıda çözebiliyormuş ama o seçenekte yok.
-Başka bir kablo denenenmesi de tavsiye ediliyor ama o imkanım da yok.

Bir kaç güne kadar arada gidip geliyordu,sorun olduğu zaman karttan cızırtı geliyor,sorun olmadığında normal çalışıyor hiç bir performans kaybı olmadan.2 gün önce sorunsuz oyun oynayabiliyordum.Kapatıp açtım ve şimdi PCI-E x1 e çakıldı kaldı ve cızırtı devam ediyor.Oyunlarda durum içler acısı.Bir web sayfasında aşağı inerken cızzzz ediyor.Anlamadım gitti.

Enteresan bir durum ise de,CCC den fan hızını %10 da yapsam %100 de yapsam fanda ne ses olarak nede görüntü olarak hiç bir değişiklik olmuyor,hep aynı.Bu arada kart yeni servisten geldi.İki fandan biri dönmyordu.

Durum bu üstadlar.Umarım bi çözüm siz bulursunuz,teşekkürler,şimdiden hayırlı bayramlar.
Malum üniersitenin filoloji fakültesinde Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandım.Bu bölümde hazırlık var mı?Dersleri Azerice olarak mı alıcam yoksa 1 sene Rusça hazırlık okuyup Rusça mı eğitim görücem ? Kendi sitesine baktım,bi şey yazmıyor yada ben göremedim.Orda okuyan yada tanıdığı olanlar bilgilendirirlerse sevinirim.Teşekkürler
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
-_-
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 841
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 71.863 (Bu ay: 385)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 89 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.