Yüzbaşı
16 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar.

Ben evde yokken PS4 yere düşürülmüş. Bağlandığımda ekran gelmedi fakat normal şekilde çalıştı. Telefondan bağlandığımda bir problem olmadığını gördüm. Ben HDMI soketinde arıza olduğunu düşünüyorum. Yakınlardaki bir servise götürdüm 750 TL ödeme istediler HDMI değil HDMI chipi olabilir deneyeceğiz dediler. Bende düğün arifesinde olduğumdan 750 TL ödemedim kalsın dedim. 50 TL ödeyip çıktım. Birkaç gün sonra tekrar taktım önce karıncalı ekran geldi ilk defa önceden hiç görmüyordu. Soketle oynadım ekran geldi. 10-15 dk kurcaladıktan sonra ısınmaya başlayınca yine gitti. Arıza ne olabilir? Tamir fiyatı nedir ve İstanbul Ataşehir yakınlarında teknik servis var mı ? Elektronik tamiri yapabilirim hava tabancası hariç herşeyim var kendim de yapabilirim fakat problem chipdeyse nasıl temin edebilirim? Chiplerin de arızalı olduğunu duydum.

Evet arkadaşlar konum bu yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu işlerden hiç anlamıyorum. Sigortacıyım ve işim ile ilgili kendime bir site kurdum. Natrodan ilksensahin.com diye site adını aldım ve hazır site sistemi aldım. Sistemin içinde istediğim özellik yok. Bana lazım olan şey müşterilerim siteye üye girişi yapsın orada poliçelerinin başlangıç bitiş tarihlerini görsünler ve pdf halinde olan poliçelerini indirebilsinler. Bunu istediklerinde kendileri girip yapsınlar istiyorum.

Hazır site aldığım için pişmanlık duymak üzereyim fakat dediğim gibi kod yazmaktan vs hiç anlamıyorum. Sitenin en altına yazdığım kodlarla canlı destek sistemi kurdum siteye giren bana ulaşabiliyor fakat bu dediğim sistem bana müşterilerim kısmında lazım.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,

Bilgisayarım önceleri oyun oynarken kitleniyordu. Bazen geri geliyordu, bazen res atmam gerekiyordu. Sonra internette gezerken yaptı ve en son olarakta açıldıktan sonra kendiliğinden res attı ve bi daha gelmedi. Fanlar vs. her şey çalışıyor fakat ekrana bir şey gelmiyor. HD çıkarıp çalıştırdım. BIOS reset-Cmos reset attım. 2 adet RAM'im var 4'er GB'lık onları tek tek 4 slota da taktım. Ekran kartı ve işlemci macunlarını değiştirdim. Kasayı temizledim. CD-ROM çalışmıyordu zaten onu söktüm. HDMI ile televizyona bağladım ama bir türlü ekran gelmedi. RAM yokken uyarı vermiyor. HD siz çalışmadığı için HD arızası olduğunu düşünmüyorum. Şüphem ekran kartı-RAM-Anakart. Konu hakkında sizin de fikrinizi alabiliri miyim? Lütfen.

Yorumlarınız için teşekkürler.
Arkadaşlar herkese merhaba,

Direk konuya gireyim. Önceleri oyun sırasında pc ekranı gidiyor, hoparlörden cırtlak bir ses çıkıyor, daha sonra tekrar kendine geliyordu ama sadece oyunda. Daha sonra internette gezerkende yaptı. Bir süre sonra da komple gitti gelmedi. Reset attım düzeldi 3-5 dk sonra tekrar gitti ve gidiş o gidiş artık ekranım gelmiyor.

Yaptığım işlemleri söylemem gerekirse bios pilini çıkarttım bios ile ilgili problem olabilir diye fakat düzelmedi. HD çıkartıp çalıştırmaya çalıştım yine ekran gelmedi. Ramların yerini değiştirdim, ekran kartının yerini değiştirdim, ekrana hdmi ile bağlanmayı denedim, HD i başka bir kablo ile bağladım, fakat değişen hiçbirşey yok. En son pc yi komple temizledim ekran kartı ve işlemcinin macunlarını yeniledim ama yine de gelmedi.

Ben ekran kartı, işlemci ve power dan şüphelenmekteyim. Niye power derseniz de bi ara pc üzerindeki ledli falnlarda bi gidip gelme gördüm tek sefer olarak.

Acaba problemim nedir? Tamirciye zaten götürücem galiba emin olmak için ama gittiğimde yanlış bir parça almak veya basit bir işlem gerekiyorsa kasaya usta elinin değmesini istemiyorum açıkçası :)

Herkese iyi haftasonları.

Dipnot: kasayı toplayalı 3-4 sene kadar oldu. Parçaları tam olarak hatırlamıyorum ama ekran kartı zotac 660ti. Anakart msi 990fxa olması lazım işlemciyi 8 çekirdekli amd olarak söyleyebilirim.
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,

Evet başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor. Aşağıya hem pc nin ısı değerlerini hemde teknik özelliklerini paylaşacağım.

Şimdi olay şöyle gerçekleşiyor. Bazen internette gezinirken bir anda kapanıyor ama bazende GTA 5 i saatlerce oynuyorum kapanmıyor, bazen herhangi bir oyunu açıyorum daha 2 dk oynamadan kapanıyor. Yani çok dengesiz bir şekilde kapanıyor. Birde kapandıktan sonra hemen açılmıyor. Yani kontak basıyor ama marş almıyor :) Windows dolma ekranına geliyor tam hoparlörleri falan aktif edince kapanıyor tekrar. Birkaç denemeden sonra açılıyor.

En kuvvetli ihtimalim ısınma fakat dünkü olayı yaşayınca bi sizlere danışayım istedim. Dün gece pc de takılırken birden bire yine kapandı ki yine internette takılıyordum sadece oyun falan oynamıştım işim bitmişti. Açmayı denedim açılmadı aynı şekilde. Bende yattım. Uyandıktan sonra pc yi açmayı denedim ve yine açılmadı dediğim gibi windows yerinde kapattı kendini. O an dedimki ısı olsa 10 saat geçti yani ne ısısı. Pc açılır açılmazda Speccy programı ile ısı değerlerini çektim. Sizce problem ne olabilir. Ayrıca GTA 5 falan daha yüksek kalitede oynarken grafikleri düşürmeme rağmen hala rahatsız eden bir takılma var. Bu durumlar virüsden vs. olabilir mi sizce.

Herkese şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar ekip kurabileceğim adam yönetebileceğim bir oyun arıyorum.Savaş oyunu olur mafia oyunu olur.Mesela godfather 2 çok sevdiğim bir oyun fakat grafikler ve 1-2 ufak neden yüzünden yeterince keyifli değil.Forumlarda vs. araştırıyorum ama istediğim oyunları bulamıyorum.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Arkadaşlar uzun zamandır bir ticaret oyunu arıyorum.Online diye bir şartım yok ama ne biliyorum kendi ürettiğim malları satmak kazandığım parayla yatırım yapmak dükkan açmak ev arsa dükkan almak istiyorum.Böyle bir oyun varmı şuan dünya üzerinde.Uzun zamandır arıyorum ama anca kral oyun gibi sitelerin oyunlarını buluyorum.
Merhaba arkadaşlar :

Bir süredir 15.000 liraya kadar araç arıyorum.Kafam sürekli afra romeo 145 lere gidiyor.Aslında hevesimde onlarda fakat daha geniş bakış açısı için formda konu açmak istedim.Alacağım aracı kredi çekerek alacağım.Aradığım özellikler aracın eski gözükmemesi.Eski araç sevgisi bende yok . Onun dışında palio gibi araçlar bana fazla boş geliyor o yüzden biraz da kaliteli araç arıyorum.Gidiş konusunda bastımmı uçsun demiyorum ama hantalda olmasın.Sedandır coupe dir hiç farketmez ama tabiki fiestanın kasalı olup sonradan cam açılan modelleri gibi araçlardan istemiyorum.

Bu şartların hepsinin bir arada olduğu bir araç belki bulamayız ama olabilecek en yakın aracı bulmaya çalışalım.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :)
Arkaraşlar herkese merhabalar.

Başlıktanda anlaşılacağı üzere aracıma ses sistemi yaptırmak istiyorum ve kullanacağım ürünler ile ilgili yardımınızı istiyorum.Öncelikle araca almak istediğim şeyler şunlardır.

-Subwoofer
-Anfi
-1 adet mid takımı
-Teyp

Bu ürünlerle ilgili marka ve model önerileriniz nelerdir.İstanbulda oturuyorum.Anadolu yakasında kampanya yapan yerler önerirseniz onlarada bakabilirim.Bütçem 500 lira civarında.Teyp büyük markalardan taksitle alınabileceği için onu katmıyorum.Onu kredi kartı ile taksitle alabilirim.

Benim kafamdakiler.

Subwoofer Pioneer TS-W310D4
Mid takımı yine pioneer TS-G172Ci TS-G132Ci)
Anfi olarak da Pioneer GM-6500F

böyle bir seti 590 liraya satan bir yer var bu uygunmudur içinde kablo ve montaj dahildir.İçinde beğenmediğiniz değiştirmek istediğin parça varmıdır?

Acil yardımınızı bekliyorum.Bu hafta sonuna kadar bu konuyu çözmek istiyorum.
Arkadaşlar yasakmı bilmiyorum ama bir süre önce çektiğim videoyu sizlerle paylaşmak istiyorum.Yasaksa lütfen uyaru vs vermeden sadece konuyu silin.İhtiyacı olan arkadaşlar daha kolay erişebilsin diye paylaşıyorum.Umarım arayan arkadaşlara yardımcı olabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=OyyPs-M8yyE
Hakkında
Meslek: Elektronikci
İlgi Alanları: ELEKTRONİK , akvaryum , kuş , köpek , bilgisayar
Forum İmzası:
Her konuda bana özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Elektronik hakkınca canlı hobileri hakkında her konuda yardımcı olmaya çalışırım ve projelerinizde bulunmaktan memnun olurum.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Volkswagen
Mobil cihaz
HTC
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
TV
Samsung
Ses Sistemi
Logitech
Motosiklet
Honda
Dünyadan Futbol
Real Madrid CF
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 438
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 30.101 (Bu ay: 128)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.