A

Yüzbaşı
16 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Ay başında evlenip yeni evimize geçtik TV konusunu daha halledemedim. Formu taki ediyorum, LG logo yanığı, Qled mavi ekran hatası vs derken TV almamıyor insan. Film Maçlar PS4-5 oynuyorum genelde.

Q70 ve Q80 arasında abartılı fark göremedim (en azında 2000 olacak kadar). BAriz olarak ses farkı görünüyor gibi.

Q70 alıp ilerleyeyim mi yoksa bütçeyi biraz daha aşıp Q80 mi yapmalıyım ?
Ekran kartı taktım ram bozuldu. 2 tane bire bir sistemim var ekran kartlarını yeniledim anlamsız bir şekilde ram bozuldu. Ramin olduğunu öğrenmek içinde baya uğraştım. Diğer pc takıyorum ram açmıyor. Yanına 1gb ram takıyorum windowsta 9 gb ram fakat kullanabilir 1gb olarak gösteriyor. Ekran kartı mı alıyor diye düşündüm araştırdımda biostan ayarlar filan bana mısın demedi. Ram bozuk olup windowsta gösterir mi acaba ? Ram de kingston.
Altınbaş Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği'ni Dgs ek terch ile kazandım. Vizeler başladı büyük ihtimal. İngilizce hazırlık zorunlu yazıyor koşullarda. Dgs ile geçişte nasıl bir yol izlenir. Programcılık okudum muah ders ne kadar olur acaba. Fikri olan var mı bu konuda.
Android yazılımı yapıyorum. Eğitim ile ilgili bir proje üstünde çalışıyorum. Bir çok konuda soruya ihtiyacım var. Matematik geometri türkçe fizik kimya genel kültür... Test sorusu oluşturabilecek eğitimcilere ihtiyacım var.

2 çeşit tarz düşünüyorum.

Bildiğimiz ösym sınav testi şeklinde sorular. İkincisi kağıt üzerinde soru altında çözümlü anlatımı tarzında olucak.

Nasıl bir yol izlemem gerek şu oluşumu toparlamak için. Bana maliyeti ne kadar olabilir ortalama...
Googleplaye uygulama yükledim ve bunu tanıtmak için ne tarz yol izlememi tavsiye edersiniz. uygulama osym sınavlarından biri eğitim amaçlı konu anlatımları deme testleri gibi özelliklere sahip.
İnternet cafeme 2 hat bağladım ama sorunlar bir türlü bitmiyor. Vodafone net ile binet hattım var. Vodafone geçtiğimde bineti devre dışı bırakıp vodafone açtım sorunsuz gidiyordu bir kaç gündür ping oluyor hızda düştü. İki hattı kullanayım dedim fakat değişik sorunlar oluştu. Vodafone takıyorum çalışıyor onu çıkarıp bineti takıyorum çalışıyor. Tek tek çalıştırdığımda bir sorun yok. Vodafone çalışırken bineti takıyorum. Sadece internet hattını modeme takıyorum modem hiçbir yere bağlı değil dsl internet ışığı yanmaya başlayınca vodafone internet kesiliyor. Işıklarda bir sorun yok internet sitelerine girmiyor. Garip olan Wolfteamde cocuklar oynamaya devam ediyor.

Kutuda bağlarken bir sorun mu oluştu acaba. Telekom yeni port açtı öyle işlemleri yaptık. Yeni port açarken bir sıkıntı olmuş olabilir. Ne yapmam gerek fikri olan var mı ?
Bilgisayar ısınma ve ses sorunu vardı. Aşırı kasma yapmaya başladı ve fanda çok ses çıkarıyor. Termal macunu yeniledim fanı açıp spreyle temizledim. Tekrar kurdum ses sorunu kalktı bilgisayar normale döndü fakat 5-6 saat kullandıktan sonra tekrar eski haline aldı. Fan gitti olarak bakıyorum. Kadıkoyde bütün bilgisayarcıları gezdim fanı bulamadım. İnternette de yok. Lenovada V580c modeli başka hangi fanlarauyar. Nasıl aramam gerek acaba fikri olan varmı.
Cafemde bir kaç tane modem denedim tam verim aldığım modem olmadı şuana kadar. Asus N66U kullanıyorum. Şu sıralar hem dns sorunu yaşıyorum zaman zaman facebook girmiyor. Kopmalarda artmaya başladı. 32mbps bağlantm var. Modemin en son gücelemmesini kurdum defalarca resetleyip kurdum ayarlarını araştırdım ama fayda yok. İnternette sorun olduğunu sanmıyorum. Güncellemeden sonra modemi açıp kapatında modem kendini kilitliyor arayüze girip açmak gerekiyor. 30 civarı makine var cafede. Tavsiye edebileceğiniz kullandığınız modem varmıdır...
Us Psn Fifa 15 COD W NBA15 Kardeşliği için tekliflere açığım. 3 oyunda var bende takas olur kardeşlik için fiyat olur. Pes15 alıcam bu akşamda bakalım...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Mesaj Sayısı: 285
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 294
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 934 (Bu ay: 159)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 30 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.