Şimdi Ara

Yeniden Yargılanma, eli kulağında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eskiye hiç girmeden bu durumda neler yaşanacağını bir konuşalım istedim...

Fenerbahçe'nin adil yargılama konusundaki beklentileri ile ilgili son günlerde müspet gelişmeler var. PEki bu gelişmeler neleri değiştirebilir?

1.Bu Fenerbahçe suçsuz mu demek? Hayır, Fenerbahçe'nin adil bir mahkemede adil bir hakim tarafından yeniden yargılanması anlamına geliyor. Bu yargılama sonunda beraat da edebilirler, suçlu da bulunabilirler.

2. Trabzonspor'un son günlerdeki itiraflar kapsamında başı ağrır mı? Hayır, bir önceki mahkeme onları kurtardı. Ancak yeni deliller ile yeni bir dava açılırsa Trabzonspor'un başı ağrıyabilir/ağrır.

3.UEFA konusunda bu seneye ilişkin bir gelişme olmaz. Ancak yeniden yargılanma kararı Fenerbahçe'nin İsvicre federal mahkemesindeki erteleme talebine olumlu yansıyabilir. Ancak küçük bir ihtimal.

4.Diyelim yeniden yargılamada Fenerbahçe beraat etti, bu durumda ne olur?
    Başta mahkeme hakimi Mehmet ekinci, savcılar ve diğer mahkeme heyeti aleyhine davalar açılır, hak kaybı, prestij kaybı nedeniyle, görevi kötüye kullanma vs vs
    UEFA'ya hak iadesi konusunda talep de bulunulur. Büyük bir ihtimal UEFA, maddi tazminat öder.
    Dönemin maşaları; Mehmet Ali, Lütfi, Helvacı, Sadri, Nevzat, Zeki, Ebru, dönemin konuyla ilişkileri tüm federasyon yetkileri bla bla hakkında suç duyurusunda bulunabilir.

#dahayenibasliyor

• Adil bir şekilde yargılanalım da gerisi önemli değil...

İnsanların Fenerbahçeyi şike ile suçlayıp her sezon ortalama 50 puan toplayan TS yi temiz göstermesi gerçekten can sıkıyor...
  • 2 sene de bu sürse sizin çekeceğiniz var arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nekhebet

2 sene de bu sürse sizin çekeceğiniz var arkadaşlar

en azından 2 sene sonra, "şimdi onlar düşünsün" diyebileceğiz hocam :)
  • quote:

görünüşe göre çektirecez gibi duruyor ama hayırlısı
  • Adil olacağını nerden biliyoruz. Bi taraftan birilerinin yargılamaya müdahele etmeyeceğini?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldboi

quote:

aynen öyle de bu aralar fenerbahçeli arkadaşların çoğunun yakındığı bu sürecin çok fazla uzamasıydı şimdi üzerine 2 sene daha eklemek yoracak sizi baya. Özellikle Türkiye gibi goygoycunun bol yaşadığı bir ülkede

• Yeni yargılayanların eskilerden ne farkı olacak? Kim hakka hukuka güveniyor? Ben herhangi bir mahkemenin aldığı herhangi bir karara güvenmiyorum. Doğruluğuna emin olamıyorum. O yüzden binlerce kez farklı gruplar tarafından ele geçirilmiş yargı yargılasın bizi. Sonuç ne olursa olsun bir şey değişmeyecek benim adıma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fidel Castro

Haber doğru yanlış bilemem ama üç senedir ÖYM lerin kararlarına göre FB ye şikeci diyen insanlar bugün yarfgı FB yi aklamaya çalışıyor demesin. Kaypaklıktır başka bir şey değil çünkü bu.

Arkadas çok güzel yazmış
  • quote:

quote:

quote:

aynen öyle de bu aralar fenerbahçeli arkadaşların çoğunun yakındığı bu sürecin çok fazla uzamasıydı şimdi üzerine 2 sene daha eklemek yoracak sizi baya. Özellikle Türkiye gibi goygoycunun bol yaşadığı bir ülkede

haklısın. :)
    Ama işin sonunda itibar iadesi var. Yaşanacak herşeye değer bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: St.Rendroy

Yeni yargılayanların eskilerden ne farkı olacak? Kim hakka hukuka güveniyor? Ben herhangi bir mahkemenin aldığı herhangi bir karara güvenmiyorum. Doğruluğuna emin olamıyorum. O yüzden binlerce kez farklı gruplar tarafından ele geçirilmiş yargı yargılasın bizi. Sonuç ne olursa olsun bir şey değişmeyecek benim adıma.

Bu yargılamanın hukuk'a aykırı olduğu çıkarı mı sadece bizim aleyhimize bir karar verilmesinden değil. Soruşturma döneminde, yargılama içerisinde pek çok hukuksuzluk yapıldı.
    17 Aralık'da birilerine gösterilen müsamaha ile bunu karıştırma hocam. 17 aralık'ın 2 rakip tarafı, konu Fenerbahçe olunca hemen ortak akıl oluveriyorlar. Bu onalrın müdahelesi ile değil senin benim mücadelemle oldu.

Yeni mahkemeye nasıl güveneceğiz?
    Haklısın burası Türkiye...

Mahkeme süreci bize herşeyi gösterecek.
    Lakin savcının mütalası önemli, hem de çok önemli. Gerisi gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tedoa

quote:

Haber doğru yanlış bilemem ama üç senedir ÖYM lerin kararlarına göre FB ye şikeci diyen insanlar bugün yarfgı FB yi aklamaya çalışıyor demesin. Kaypaklıktır başka bir şey değil çünkü bu.

Arkadas çok güzel yazmış

Kaypaklığın yapıldığını 3 Temmuz'dan beri söylemiyor muyuz?
    Bu davanın sonucunda itibar iadesi olur ama gerisi gelir. Bu işin çok su götüreceği aşikar. Bir öneceki mesjaımda da belirttim, 17 Aralık'ın 2 dişli rakibi konu Fenerbahçe olduğunda %100 mutabıklar.
  • FB' nin yeniden yargılanma ihtimali foruma şu şekilde yansıdı.

Son zamanlarda zırt pırt biz şikeci diyemiyecek miyiz.
    Niye küme düşürmüyorlar ahanda uefa onadı, cas onadı, niye hala ceza almıyor bunlar vb. konular çoğaldı.
    (Sanki bir tutuşma sezinledim)

Ben o zamanki gelişmelere bakarak FB de TS da şike teşvik vb işlerine girmiştir diyordum. (TS 'u iyice işin içinden çektiler o ayrı konu)

Şimdi yargılamanın düzgün yapılmadığı ve hatta delil diye sunulanların da şüpheli olabileceği varsayımı ortaya çıktı.

Bakalım bekleyip göreceğiz. İnşallah o delil dedikleri şeyler yap bozdur uydurmadır yalandır..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tedoa

quote:

Arkadas çok güzel yazmış

Kaypaklığın yapıldığını 3 Temmuz'dan beri söylemiyor muyuz?
    Bu davanın sonucunda itibar iadesi olur ama gerisi gelir. Bu işin çok su götüreceği aşikar. Bir öneceki mesjaımda da belirttim, 17 Aralık'ın 2 dişli rakibi konu Fenerbahçe olduğunda %100 mutabıklar.

Aynen öyle hocam her yerde dile getirdik
    Şimdi tekrar tekrar yazmaya gerek yok ama maalesef insanlarımız kendi ideolojisine karşı olunca mahkemeler tarafsız değil, hukuksuzluk vb söylerken konu Fb olunca bu sefer mahkemelerimiz adil , hukuka aykırı hiç birşey yok diyorlardı.Halbuki mahkeme kararlarını avukatlardan önce tvlerden ögreniyorduk.

En basından beri diyoruz af değil adil yargılama istiyoruz.
    Savcının mütaalası önemli hemde çok önemli ama iş yine mahkeme heyetinde bitiyor .

Dediğimiz gibi #dahayenibasliyor

• quote:

quote:

Yeni yargılayanların eskilerden ne farkı olacak? Kim hakka hukuka güveniyor? Ben herhangi bir mahkemenin aldığı herhangi bir karara güvenmiyorum. Doğruluğuna emin olamıyorum. O yüzden binlerce kez farklı gruplar tarafından ele geçirilmiş yargı yargılasın bizi. Sonuç ne olursa olsun bir şey değişmeyecek benim adıma.

Bu yargılamanın hukuk'a aykırı olduğu çıkarı mı sadece bizim aleyhimize bir karar verilmesinden değil. Soruşturma döneminde, yargılama içerisinde pek çok hukuksuzluk yapıldı.
    17 Aralık'da birilerine gösterilen müsamaha ile bunu karıştırma hocam. 17 aralık'ın 2 rakip tarafı, konu Fenerbahçe olunca hemen ortak akıl oluveriyorlar. Bu onalrın müdahelesi ile değil senin benim mücadelemle oldu.

Anlamadığım bir şey var. 17 Aralık sonrası yargı tasfiye edilmedi mi? Yerine yeni kişiler seçilerek yerleştirilmedi mi? Evet sana katılıyorum biz yargılanırken birçok üsulsüzlük yapıldı. Ama yeniden yargılanırken bizim ya da başkasının hakkının yenmeyeceğinin garantisi var mı? Net adil bir yargılama olacağına inanıyor muyuz da adil yargılama istiyoruz? Bu soruları kendime soruyorum ve hep hayır yanıtını alıyorum. O yüzden adalette dair bir umudum yok. Lehimize ya da alehimize.

• adil yargılanma mı. türk adaletine güvendiklerini tekrar tekrar söyleyenler bugun adil yargılanma diye bir şey talep ediyorlar.

yeniden yargılanma talep edilebilir. ancak adil yargılanma diye birşey talep edilemez.

eğer adil yargılanma kabul edilirse binler insanın vebali kalır bunların üstünde.
  • quote:

quote:

quote:

Anlamadığım bir şey var. 17 Aralık sonrası yargı tasfiye edilmedi mi? Yerine yeni kişiler seçilerek yerleştirilmedi mi? Evet sana katılıyorum biz yargılanırken birçok üsulsüzlük yapıldı. Ama yeniden yargılanırken bizim ya da başkasının hakkının yenmeyeceğinin garantisi var mı? Net adil bir yargılama olacağına inanıyor muyuz da adil yargılama istiyoruz? Bu soruları kendime soruyorum ve hep hayır yanıtını alıyorum. O yüzden adalette dair bir umudum yok. Lehimize ya da alehimize.

Şuan adalet geliyor diye beylik lafları edecek değilim. Neyin geleceğini bilmiyorum ama en azından artık nasıl bir yargılama olduğunu görme şansımız olacak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.