Şimdi Ara

Buzdolabının Soğutucu Kısmının Soğutması Yetersiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arçelik nf 5094 dolap kullanıcısıyım, tahminen 15 yıllık bir dolap, Ankara'ya yeniden atanınca bildiğim itfaiye meydanındaki spotçulardan aldım. Dolap görüntü, temizlik ve malzeme kalitesi itibariyle harika, ancak alt hiç soğutmuyordu. Tamirci geldi, soğutucu kısmının fanının çalışmadığı tespitini yaptı ve sensör değişimi yaptı, fan yine devreye girmeyince sonraki gün diğer fanın da sensörünü değiştirdi, bu kez de fan devreye girmeyince anakart değişimi yaptı ve fan devreye girdi. Ancak sadece dolabın sağındaki hava kanallarından soğuk hava geliyor. 0 derece bölmesi ve sol kanallardan hava akışı yok. Buzdolabı termometresi aldım ve ölçüm yaptım, dondurucu -18 ve soğutucu 4 dereceye ayarlı. 0 derece bölmesi 9 derece, dolabın merkezi 8 derece, en alt 10 derece. Ayrıca hava akışının olduğu deliğin üfleme sıcaklığı -3.7 derece, hava akışının olmadığı delik 12 derece. Dondurucu bölmesi ise -20.7 derece. Gelen tamirci sorun olmadığını söyleyip gitmişti ben ölçüm yapmadan önce. İade etmek istedim, 150 geliş nakliye, 150 gidiş nakliye, 200 tamir ücretini düşüp ödediğim 750 liranın 250 lirasını vermeyi önerdiler. Adamlarla uğraşacak vaktim yok, tekrar tamir yolunu denemek istiyorum. Sorun ne olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

•  Buzdolabının Soğutucu Kısmının Soğutması Yetersiz Buzdolabının Soğutucu Kısmının Soğutması Yetersiz

• Bu dolaplarda sol alt ayak kısmındaki borularda 10 yılı geçtikten sonra gaz kaçağı olur. muhtemelen bu dolaptada gaz kaçağı var ve tamiride mümkün değil.
  • Sıkıntılı bir durum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.