Şimdi Ara

[4K-60 FPS, Oyun] Mini-ITX Kasa Tavsiyeleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilgisayar donanımlarının gelişimini epeydir takip etmiyorum. O yüzden donanım, kasa seçimi yapıp size sunmuyorum.

Aşağıdaki kriterleri sağlayan, sistem önerilerinizi bekliyorum;

• Görsellik önemli değil.

• Olabildiğince hafif ve az yer kaplaması önemli.

• İşlemci, ram, ekran kartı yükseltmesiyle ömrünü uzatabilmeliyim. Sistemi uzun süre kullanmak istiyorum.

• Bütçem 6 bin TL. Eğer bu bütçeyle isteklerim karşılanmıyorsa, ileride sadece ekran kartı yükseltmesi yaparak 4K - 60 FPS seviyesine ulaşabileceğim bir sistem de olur.

İstediklerime bakınca Xbox One X aklınıza gelmiş olabilir ama bu bilgisayarı iş için de kullanmayı planlıyorum. O yüzden konsollar tercih dışında.

• Michael Townley kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ama bana tam bir sistem tavsiyesi lazım.
  • Az yer kaplasın istiyorsanız kasa olarak Silverstone rvz02 ye bakın derim çok kibar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ysfbkrcn kullanıcısına yanıt
    Tam sistemden kastınız nedir? Monitör klavye vs vs. Dahil mi?
  • Michael Townley kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı, işlemci, ram, anakart...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysfbkrcn

Ekran kartı, işlemci, ram, anakart...

4K 60fps oyun deneyimini şuan sadece GTX1080 Ti sunabiliyor onun da malum TR fiyatı 3900-4000 TL, yurt dışından bile 3500 e anca geliyor. 4K monitör fiyatları da malum adam akıllı modeller 1600-1700 altına bulunmuyor. Türkiye'den almaya kalkarsan zaten 4000+1600 desek bütçenin %95 i sadece ekran kartı + monitöre gidiyor. Bunun daha işlemcisi var (900-1000 TL), anakartı var (400-450 TL), 16GB ramler olmuş 750-800 TL, SSD 250 GB lar kapıyı 350 den açıyor, 600-650W kaliteli powerlar 300-400 TL, kasa bile iyi bir şey alıcaksan şöyle uzun süre kullanacağın 300-350 den başlıyor.

Özetle 6 bin liraya elalemin yabancısı 3 tane (ciddiyim 3 tane) 4K full sistem kurabiliyor ama biz anca ekran kartı + monitör o kadar.

Velhasıl 6 bin liraya anca 1080p 144hz sistem kurulur GPU da maksimum GTX1080 tabi 144hz 1080p de oyunların hakkını vermek için Intel işlemciler şart 8600K mesela + soğutucu + 700-800 anakart masrafı.

• Siyah Kalem kullanıcısına yanıt
    Biraz araştırma yaptım ve haklısınız. Şu anlık amacım, full HD 60 fps deneyimini sorunsuz sunan bir sistem toplamak ama 1 yıl içinde 4k 60 fps seviyesine yükseltebileceğim bir altyapıda olması.

• quote:

Biraz araştırma yaptım ve haklısınız. Şu anlık amacım, full HD 60 fps deneyimini sorunsuz sunan bir sistem toplamak ama 1 yıl içinde 4k 60 fps seviyesine yükseltebileceğim bir altyapıda olması.

O zaman size tavsiyem;

Asus B350 Prime plus (SLI, CF yapmayacaksanız X370 lere boşuna fazla para vermeyin)

Ryzen 1600

2x8GB 3200 mhz ram

GTX1060 6GB (bulursanız RX580 4-8GB da çok iyi olur)

Monitör olarak ben aldım mı bir kere alayım diyorsanız şimdiden 4K alıp 1080p de kullanın ileride hem ekran kartı hem monitör bir anda ağır gelebilir.

GTX1060 6GB önermemin sebebi de 1080p ultra 60fps kartı olduğu için 4K ya geçene kadar 1080p de sizi üzmez zaten 1 yıl içinde de yeni seri Nvidia kartlar piyasaya çıkar onlardan birine geçersiniz.

• Bütçe çok az 4 K 60 fps için.

Dün gece söylediklerinize yakın bir sistem toplamıştım. Gönlümde küp kasa toplamak vardı ama ram slotunun 2 tane ile sınırlı kalmasından dolayı micro atx kasaya geçtim.

Topladığım kasayı aşağıdaki linkten bakıp, görüşlerinizi bildirir misiniz?

https://pcpartpicker.com/list/MmNhCy

Kasa kesin değil. Rastgele seçtim.

• 4k 60FPS denince 1080ti almanız gerekiyor önümüzdeki günlerde zotac 1080 ti mini satışa başlayacak 3.500 liradan girse diğer bileşenler için bütçe yetersiz.
  • quote:

Dün gece söylediklerinize yakın bir sistem toplamıştım. Gönlümde küp kasa toplamak vardı ama ram slotunun 2 tane ile sınırlı kalmasından dolayı micro atx kasaya geçtim.

Topladığım kasayı aşağıdaki linkten bakıp, görüşlerinizi bildirir misiniz?

https://pcpartpicker.com/list/MmNhCy

Kasa kesin değil. Rastgele seçtim.

10 numara sistem tek eksiği 3200mhz ramler

Ayrıca maliyet düşürmek istiyorsanız 1600X yerine 1600 almanızı öneririm aralarında hiç bir fark yok + 850W gold psu da bu sisteme çok fazla 600W dahi fazla fazla yeter

• Hyperchondriac kullanıcısına yanıt
    Parçaları yurtdışından almayı planlıyorum. 1250 $ bütçe ayırdım. Kurdan dolayı yine aynı fiyata gelirse o zaman Türkiye'den alırım.

İleride 64 GB ram, işlemciyi 1700 ya da daha üstü bir işlemciye yükselttiğimizi ve ekran kartını da 1080ti yaptığımızı düşünürsek 600 W yine yeterli olacak mıdır?

• quote:

İleride 64 GB ram, işlemciyi 1700 ya da daha üstü bir işlemciye yükselttiğimizi ve ekran kartını da 1080ti yaptığımızı düşünürsek 600 W yine yeterli olacak mıdır?

1080Ti SLI gibi bir şey düşünmüyorsanız söylediklerinize 600W kaliteli bir power rahat rahat yeter.
  • quote:

O zaman şöyle bi sistem al :

SF 600 Psu

Z370I Anakart

I3 8100

2x8 Ddr4 Ram

1060 Mini

Bu sistem 1080P@60 Ultra ayarlarda günümüz için yeterli.

İlerde de 8700K + 1080Ti Mini upgrade yapabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Güzel bir alternatif olmuş. i3 ve 1060 ikilisi darboğaz yapar mı acaba?

Açıkçası ekran kartı olarak 8gb 1070 düşünüyorum. Yeni gelecek oyunlar için de kafam rahat olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysfbkrcn -- 26 Ekim 2017; 17:59:30 >
  • quote:

Teşekkürler. Güzel bir alternatif olmuş. i3 ve 1060 ikilisi darboğaz yapar mı acaba?

Açıkçası ekran kartı olarak 8gb 1070 düşünüyorum. Yeni gelecek oyunlar için de kafam rahat olsun.

I3 8100 4 Core / 4 Thread, I5 7500 ile benzer performansta. 1070'e yetersiz kalabilir. 1060 ile cuk oturur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.