Çavuş
18 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 161 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar,
Şöyle bir sıkıntım var; bilgisayar arada bir donuyor resetlemek zorunda kalıyorum. Bu durumu yeni sisteme geçtiğim 6-7 aydan beri sık olmasada yaşıyorum.

Sorunu bulmak için;
Ses kartlı, on board ses şekilde kullandım,
ram leri değiştirdim tek çift kullandım,
2 kere sistem kurdum (win 7 ultimate 64),
eski hdd yerine ssd aldım 3 aydır kullanıyorum,
bios ayarlarını default yaptım ama aynı sorun devam ediyor.
güç kaynağım yeterli 650w
ısınmayla ilgili de sorunum yok asus yazılımı ve aida ile izleme yaptım.
Zaten yükte ya da boşta olmuyor. keyfi herhangi bir zamanda oluyor.
sistem kısaca 8 gb ram, 7790 ati, apu a8 3870

Uzun süre oyun oynadığımda (7-8 saat) genellikle sistem donmuş oluyor. Yani oyunda bir sorun yok takır takır çalışırken masaüstüne dönmeye çalışınca pc donuyor, ya da donmuş oluyor.
Yardım edebilecek forumdaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım
Arkadaşlar Selamlar,
Ahmet yesevi yüksek lisans öğrencisiyim. Askerliği erteletmek için bu yola başvurdum. Zaten formasyon, iş güvenliği derken okuyacak vakit bulamadım. Belediyede taşeron olarak çalışıyorum ve bazı politik olaylar yüzünden sözleşmeye alınmadım fakat alınmam an meselesi. Üniversite yüksek lisans duyurularında şunu görmüştüm.

TÜRTEP PROGRAMLARINDA KAYITLI OLUP 2 DÖNEM ÜST ÜSTE KAYIT YENİLEMEDİĞİ İÇİN ASKERLİK TECİLLERİ İPTAL EDİLENLERDEN KAYDINI YENİLEYİP ÖĞRENİMİNE DEVAM ETMEK İSTEYENLER İÇİN BİLGİLENDİRME

2 dönem üst üste kayıt yenilemediği için askerlik tecilleri iptal edilen öğrenciler Haziran Ayında Güncelleme yaptırmak için Askerli Şubelerine gitmeyecekler, Kayıtlı öğrenciler için ödeme ekranı açıldığında ödemelerini yapacaklar,
Ödeme yaptıklarını ve tecil yenilemesi için ASAL’a yazı gönderilmesi için sistemden dilekçe ile Öğrenci işleri ve Eğitim destek Uzmanına bildirecektir.
ASAL’a yazı gittikten sonra Bakaya kalmadan ilk kayıt yaptırdığı tarihten başlamak üzere, kalan süre kadar tecilleri yapılacak ve öğrencilere bilgi verilecektir.

Detaylı bilgilere bir türlü ulaşamadım. Üni. danışma hocası da yardımcı olmak istemedi, ki attığım 2 mailede cvp vermedi. Burdan anladığım kadarıyla yüksek lisans ücretini 1 dönem yatırmasam bile üni. Asal a ilişki kesme belgesi yollayamıyor. Bu gerçekten böylemidir? Yardımcı ola arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Merhabalar değerli forumdaşlarım,
İş güvenliği için uzaktan eğitim derslerine girmeye çalışıyorum. Sisteme giriyorum sorular, raporlar, teorik içerikler aktif çalışıyor fakat canlı derslere bağlanamıyorum. bir süre sonra sunucudan yanıt yok hatası alıyorum. Canlı derslere evdeki internetten masaüstü ve laptopla bağlanamıyorum (net gizli ağ ve kimseyle paylaşmıyorum) fakat aynı laptopla arkadaşımın evinden ve işyerinden sorunsuz bağlanıyorum. modemi açıp kapattım ip nin değiştiğini gördüm. ban, engelleme gibi birşeyde söz konusu değil zannedersem. sorun ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Slm DH forumdaşlarım
logitech x530 5.1 ses sistemi ve Audigy value 7.1 ses kartı aldım güncel win7 driverını kurdum. 5.1 ayarlarını yapmak için sınama sayfasını açtığımda arka-sağ hoparlörden ses gelmediğini farkettim. Dahası sınamada;
arka-sol a bastığımda arka-sol dan,
arka-sağ a bastığımda yine arka-sol hoparlörden ses alıyorum.
Buna benzer sorunlar yaşamış arkadaşlar yardımlarını esirgemezse memnun olurum , şimdiden teşekkürler...
steam dan dirt 2 aldım. games 4 live deki eski accountumu silip yeni account açtım ve açılışta cd key i girdim. Fakat sürekli bağlantı hatası alıyorum. Var mı bir çözümü arkadaşlar?
Arkadaşlar wm6.1 kurulu 8150 için ''SDHC solution with an O2 XDA Flame, SDHC_WM6WM5, Trinity_Patch, HTC_SDHCsettings.cab...'' yamalarının hepsini denedim. Birtürlü düzgün çalışmadı. karttaki dosyalar açıldıklarında hata veriyor. elimde 2 sdhc kart var, biri p525 te kullandığım 4gb class4 diğeri bu telefon için aldığım 8gb class6 sdhc kart. ikiside p525te sorunsuz çalışıyor. Sorun nerde anlayamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.
2 haftadan beri wirelles çekimi çok düştü laptop modemin yanında bile olsa %40-50 arası. Uzaklaştıkça daha çok düşüyor.
ara sıra %100 oluyor fakat tekrar düşük seviyeye geliyor. Diğer laptoplar ise düzgün çekiyor modemim sağlam yani. Yardımcı olursanız sevinirim. birde ben laptopu amerikadan aldım garantide bir problem yaşarmıyım?
INCA IM-204W marka modemimin adaptörünü kaybettim. adaptörün çıkış voltajı ve amperini bilmiyorum. bu modemi kullanan arkadaşlar adaptörüne bakıp bilgileri yazabilirmi?
msi kt4av anakart kullanıyorum. sistemime 500 gb disk alıcam. ide disk alıcagım fiyata sata disk+pci sata card alabiliyorum. Rain marka via chipsetli sata card üzerine segate 500 gb sata2 ncq takmayı düşünüyorum. Seneye sistemimi yenileyince bu sata diski kullanmayı hatta aynısından alıp raid yapmak düşüncesindeyim.
1. bu sistemi boot edip sata diske windows kurabilirmiyim?
2. hız artışı olurmu?
3. varsa pci sata kart tavsiyeleriniz.
bu konularda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim...
Hakkında
Meslek: Biyolog, Biyoloji Öğretmeni, İSG Uzmanı
İlgi Alanları: Biyoloji, Elektronik, Bilgisayar
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 177
İkinci El Bölümü Mesajları: 27
Konularının görüntülenme sayısı: 8.712 (Bu ay: 173)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 55 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.