Şimdi Ara

PCI sata card üzerindeki sata disk boot edilip sistem kurulabilirmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • msi kt4av anakart kullanıyorum. sistemime 500 gb disk alıcam. ide disk alıcagım fiyata sata disk+pci sata card alabiliyorum. Rain marka via chipsetli sata card üzerine segate 500 gb sata2 ncq takmayı düşünüyorum. Seneye sistemimi yenileyince bu sata diski kullanmayı hatta aynısından alıp raid yapmak düşüncesindeyim.
    1. bu sistemi boot edip sata diske windows kurabilirmiyim?
    2. hız artışı olurmu?
    3. varsa pci sata kart tavsiyeleriniz.
    bu konularda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim...

• yok mu cvp yazacak olan?
  • İşletim sistemi kurulumu sırasında PCI kartının sürücüsünü F6 disketi ile yüklemen gerekecektir.
    Yani RAID kuranların yaptığı sürücü yüklemesini, PCI kartın sürücüsü için RAID yapmasan da yüklemelisin.

Bu dışında boot sorun olmamalı.
  • teşekkürler suphion
  • disket olayı sadece ilk kurulum için bir sefere mahsus mu gerekli yoksa her sistem açılışında disket mi olması gerekli sürücüde ?
  • bununla harddiski boot edemezsin eğer bilgisayarsa bağlı bir ide harddisk varsa onu boot edersin bunu da işletim sistemini kurduktan sonra kullanırsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: x_falcon_x

disket olayı sadece ilk kurulum için bir sefere mahsus mu gerekli yoksa her sistem açılışında disket mi olması gerekli sürücüde ?

İşletim sistemi kurulumunda driver'ları kurman yeterli olacaktır. Her boot'da disketin takılı olmasına gerek yok.
  • Kartın üzerinde kendi bios u yoksa boot edemez.Kendi bios unun olması lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.