Yüzbaşı
09 Kasım 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 29 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar HD kanalları hepimiz izliyoruz seviyoruz, daha çok HD kanal gelsin istiyoruz. Ama bir konuda D-Smart bizi kandırıyor, yada salak yerine koyuyor. Bazı kullanıcılar bu konudan haberdar ama birçok kullanıcının haberi yok ve kandırılmaya devam ediyor. Onun için bir liste hazırladım. Bu sorundan sizde rahatsızsanız D-Smartın şikayet bölümü, twitter, facebook hesaplarından bu rahatsızlığınızı dile getirin, hep birlikte dile getirelim ki, bizi salak yerine koymasınlar!

https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim
https://www.facebook.com/DSmartDunyasi
https://twitter.com/DSmartDunyasi

Bildiğiniz gibi Kanallar uyduda belirli frekanslarla izleniyor ve bu frekanslarıda Turksat kanallara kiralıyor. HD kanallar için 1 frekansta 6 kanaldan sonrası, HD kalitesinde düşüşe bir nevi karelenme (bulanıklaşmaya) neden oluyor. Dikkatli arkadaşlar DiscoveryHD, EurosportHD, Animal PlanetHD gibi kanalların 3-4 sene öncesiyle şimdiki halini bir hatırlasın. Veya en kolayı "ATV AHABER" ve "TRT1 TRTHD"nin kalitesini D-Smart'ın kanallarıyla bir kıyaslayın. Örnek olarak ATV AHABER kanalları 1 frekansta. Ama D-Smartın kaç kanalı 1 frekansta aşağıdaki tablolardan karşılaştırın ve görün arkadaşlarım.

D-SMART: 28 HD kanal, 3 frekansa paylaştırılmış. Aşağıda 1 frekansta tam 12 tane HD kanal görüyorsunuz ve görüntü kalitelerini 1 frekansta 2 HD kanalı olan TRT ve ATV ile karşılaştırın!

Burada ise 1 frekansta 10 kanal

DIGITURK: 29 HD kanal, 5 frekansa paylaştırılmış. 1 frekansta en fazla 8 kanal var, diğerleri 6, 7 kanal.

Ve buda Dünya'nın en iyi Digital Platformu SKY ITALIA: 58 HD kanal, 12 frekansa paylaştırılmış. 1 frekansta en fazla 7 HD kanal var. Diğerleri 3, 4, 5 olarak değişiyor.

Eğer kandırıldığınızı hissettiyseniz, sesinizi çıkarın ve şikayetinizi D-Smarta ve bu konuya yazın! mesajı bile yazabilirsiniz, ne kadar insan bu konudan rahatsız görsünler.

https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim
https://www.facebook.com/DSmartDunyasi
https://twitter.com/DSmartDunyasi

Tablolar: lyngsat.com

Üstten görünüm basit bir bilardo oyunu gibi görünebilir ama, topların fizik dinamiği ve bantların verdiği reaksiyonlar birebir gerçek bilardo toplarının verdiği reaksiyonla aynı. Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran farkta bu. Miniclip'in sitesinden 2-3 yıldır flashgame olarak oynanabiliyordu. iPhone'da da oynanabilirliği hiç bozmamışlar. Multiplayer bir oyun, level atlayıp, para kazanıp, yeni ıstakalar alınabiliyor. Bu paraların bazılarını turnuvalara giriş için kullanıyoruz.
Oyunu dün gördüm ve direk satın aldım, fiyatı 1.79 TL.
PC'ye çıkan 3D bilardo oyunları, PS3'teki Hustle Kings ve diğer bilimum yüzlerce bilardo oyunları bu oyunun tırnağı olamaz. Bu oyunun verdiği bant ve top reaksiyonlarını şuana kadar hiçbir oyun yapamadı bence. Kesin alın oynayın!

https://itunes.apple.com/tr/app/id543186831?mt=8uo%3D6
iPhone 5'de ekran görüntüsü almak için ne yapmalıyım? Telefon kilidi açma sliderını kaydırırken yanlışlıkla fotoğraf çeker gibi ses çıktı ve ekran görüntüsünü almış. Ama birdaha yapamadım. Birde fotoğraflarımdan silme işlemi yapamıyorum son güncellemeden sonra. Başka bir yeremi taşıdılar acaba fotoğraf silme bölümünü.
Üstatlara bir konu danışmak istiyorum. Yeni aldığım Next MiniX HD uydu alıcısında smart kart girişi var. D-Smartın içindeki smart card'ı çıkardım ama bloke olur diye daha MiniX HD'de denemedim. Acaba D-Smart HD uydu alıcısı haricinde bir HD uydu alıcıda smart kartımı kullanabilirmiyim? Veya bunun için bir işlem yaptırmam lazımm mı? Cevplayanlara şimdiden tşk.
Oyunlar eğlenceli "casual" tarzında oyunlardır, ilginizi çekerse tüm hesap tekliflerinizi değerlendireceğim.

Dynamic Temalar:
* Star Wars Unleashed II
* Pixel Wonderland
* Summer Down Under

PS3 Oyunlar:
* Little Big Planet
* Wipeout HD + Fury ek paket
* Zen Pinball
* TMNT (Ninja Turtles) Turtles in Time Re-Shelled
* Rag Doll Kung Fu
* High Velocity Bowling
* Street Fighter II Turbo Remix
* Linger in Shadows Interactive Art
* Magic Orbz ve ek paketleri

PSP Oyunlar:
* Pursuit Force
* Modnation Racers PSP
Oyunu ben alacağım, katılacak arkadaşlara İş Bankası hesap numarası vereceğim, ne kadar erken yatırılırsa oyunu hemen alıp katılan arkadaşlara PSN ID ile şifrelerini göndereceğim. Başka bir ödeme şekli önermeyiniz.

* Katılan arkadaşlar lütfen ciddi iseniz oyun alımına katılın, ne ben ne diğer katılacak arkadaşlar 1 kişi ücret göndermediği için beklemek istemez.
* Kişi başı 25 lira yeterli, ATM'den kontrol eder etmez oyunu alıp PM ile arkadaşlara PSN ve şifresini göndereceğim.

Konuyu devamlı güncel tutacağım kardeşlik dolana kadar, yarın en geç öğlene kadar umarım oyunumuzu almış oluruz!

Katılımcılar:

* Danielmarcos
* Safa34 (4 kişi)
Arkadaşlar aradığım aracın özelliklerini yazdım. Bütçem 20.000 TL ve İzmir'deyim. Yardımcı olursanız veya tavsiyeleriniz varsa çok makbule geçer.

* Otomatik vites
* 2002 ve üstü model
* Max. 80.000-90.000 km'de
* Marka farketmez
* Hatchback kasa
* Tabiiki hasarsız, kazasız

Bu kriterlerdeki tekliflerinize açığım arkadaşlar.
Arkadaşlar Airties RT-205 modemim var, biraz taka kaldı Airties'ın yeni modellerine göre tabii normal olarak. Hat zayıflama değerim 38-40, SNR değerim 10 (İnternet kullanılmadığımda - 5996 kbps sinyal geliyor) Normal olarak interneti kullandığımda SNR değeri düşüyor ve bağlantım kopuyor. TTNET müşteri hizmetlerini aradığımda hattımın 16 Mbit'i rahat kaldırabileceğii söylüyorlar. Acaba Airties'ın Air serisi yeni modemlerinden alsam durum düzelirmi. Belki modemim içten bozulmuş olabilirmi SNR değerimi az algılayıp bağlantıyı kopaıyor olabilirmi. Bağlantı kopması modeminden kaynaklanıp düzelten arkadaşlar ve bilirkişi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler!
16 mbit tarifem var ama 5 mbit hız bile alsam bağlantım kesiliyor (5989kb/s hız geliyor SNR değerim 6-7). Altyapı çalışmaları (metro, konum vs) nedeniyle şuan 5 mbit hızı bile kaldırmıyor hattım. Acaba hızımı 3 mbit'e sabitletebilirmiyim telefonla mh'den falan veya satış noktalarından? Nasıl bir yol izleyeceğim hakkında yardım edecek arkadaşlar olursa sevinirim. Şuan isteğim hızımı 3-4 mbitte sabitlettirmek.
Tüm askerliğini yapan arkadaşlara hayırlı tezkereler, 90/1 uzun dönem er'im dağıtımım GNKUR.GENSEK.LİĞİ KH.VE DES.KT.GR.K.LIĞI'na çıktı. Usta birliğini burada yapmış veya yerini, ortamını bilen arkadaşlar varsa gitmeden önce tavsiyelerini yazarlarsa çok sevinirim en azından nelerle karşılacağımızı bilerek gitmek daha iyi olur. Narlıdere İstihkamda acemilik yapanlarada ayrıca selamlar.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Peugeot
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Steam
SMYRN1A
TV
LG
TV
Toshiba
Ses Sistemi
LG Soundbar Wireless Woofer Bluetooth
Tablet
iPad Air 64GB
Notebook
Lenovo
PSN ID
SMYRN1A
Xbox Live GamerTag
SMYRNIA
Game Center
SMYRN1A
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Clash of Clans
SMYRN1A
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 630
İkinci El Bölümü Mesajları: 43
Konularının görüntülenme sayısı: 33.635 (Bu ay: 150)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.