D

Yüzbaşı
22 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 7 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar

Geçen gün vista32 bit olan işletim sistemini windows 7 ye çevirmek istedim. Neyse windows 7 dvd sini boot ettim. Sonra yüklemenin belli bir bölümünde takıldı ve tekrardan başlattım. Başlattıktan sonra baktım c: - windows 7 yi kurmak istediğim partition- bi bölümü dolmuş, yanlışlıkla format C: yi işaretleyeceğime gittim delete c: dedim ve o partition tamam silindi. Sonra da bulamadım tekrardan partition oluşturmayı. C: yi silmemden olacak ki laptobın içinde ki gömülü vista 32 bit setup da gitmiş. Neyse şu anda hard drive ı görmüyor makine ve Xp cd ne nlite ile hard drive ı entegre etttim fakat kurulum esnasında F6 ya bastığım zaman hiç bi şey olmuyor hard drive ı tanıtabilmek için. Şimdi ne yapmam lazım yardımcı olabilecek var mı?
Tf2 ye yapılan son güncelleme ile l4d2 yi pre-purchase yapmış olanlara Bill şapkası hediye edilmiştir.

Ee madem akıllarında böyle şeyler vardı, niye l4d sahiplerine bir kıyak yapmadılar fiyat konusunda .

Ne yapalım şapkayı, göze değil cebe hitap etselerdi daha iyi olurdu .
Selam bu laptopların arkasında yazan cd key ürün kimliği yerine geçmiyor herhalde ki ürün kimliği değiştir dediğimde oraya orjinal cd key girdiğim zaman geçersiz kılıyor cd key ile ürün kimliği farklı mı?
Selam ,
-Geçen gün kendim notepadde rateler olsun ve diğer standart cs ayarlarıyla ilgili bir

cfg dosyası hazırladım ve bir sorun yaşadım başkaları sorun yaşamaması için böyle bir yazı

yazmaya karar verdim . - Bilmeyenlere rehber olması amacıyla cfg dosyası dediğimiz sizin

notepadde yazdığınız cs nin tanıdığı kodların bulunduğu dosyadır . Bunu çalıştır > notepad

yazarak notepadi açıyoruz ve içine örneğin rate 25000 , cl_cmdrate "101" , cl_updaterate "101" ... yazıyoruz sonra

kaydet dedikten sonra ismini daha doğrusu uzantısını cfg olarak kaydederiz örneğin asd.cfg .

Şimdi Cstrike içinde bizim config diye standart cs nin ayarlarının olduğu dosyamız var bunun

içinde exec userconfig.cfg yazar . Bu noktada benim yaptığım hata şu oldu standart confiği

sildim ve kendi hazırladığım asd.cfg dosyasını cstrike ın içine atıp içine exec asd.cfg yazdım .

Sonra cs yi açıp konsola exec asd.cfg yazdığımda oyun kilitlendi .

Neden : Benim config dosyasını silmem bir şeyi ifade etmiyor ben oyunu tekrar

açtığımda tekrardan cs nin içine default olarak config dosyası oluşturuluyor .E benim de

oluşturduğum asd.cfg dosyası içinde exec asd.cfg kodu bulunduğundan ben cs içerisinde

konsola asd.cfg dosyasını çalıştır komutunu verdikten sonra (exec asd.cfg) asd.cfg dosyasının

içindeki bütün kodlar çalışıyor bizim asd.cfg içerisinde hatırlarsınız exec asd.cfg komutuda

vardı cs habire bu asd.cfg dosyasını çalıştırmak istediğinden oyun kilitleniyor .

Ne yapmak lazım : Cstrike içerisindeki config dosyasını silmeyin çünkü o tekrar

oluşturuluyor yapılması gereken standart config dosyasını açıp exec asd.cfg yazmanız tabi

exec userconfig.cfg -veya herneyse- kodunu silmiyoruz.

dunker.
Steam sahibi olan herkes gelebilir maksat dhkt steam maç server ve public serverını canlandırmak dhkt ve -de nin çoğu oyuncusu steam sahibi eğer forumda steam sahibi olanlar varsa bana steamden ulaşsınlar nick : dunker , pm yoluylada almak isteyenler çıkarsa diabloxt arkadaşımız yardımcı oluyor .

Semtex Steam Clan

Semtex|dunker
Semtex|Kuzucuk
Semtex|Escoteric
Semtex|HitEmUp
Semtex|wait4u`
Semtex|queec
.
.
.
* 5 ' in çıktığına bakmayın gelmek isteyenler mesaj atsın yeterli . Alımlar devam ediyor .

* Steam olmayanlarda bu güzel ortama katılmak istiyorlarsa DiabloXT arkadaşımıza danışsın .

* Steam aldığınızda ne gibi güzelliklerin olduğunu zurrani arkadaşımızın açtığı topicten görebilirsiniz .

Steam Nick : dunker [ ekleyin ]
Linux ubuntunun en son sürmünü indirdim windowstayken ubuntu.exe yi çalıştırıp kuruluma başladım yaklaşık 2 saat internetten dosyaları indirdi ve kurulum tamamlandı.Sonra pc yi yeniden başlattım harddiskin d bölümüne kurdum ubuntuyu orda ubuntu diye dosya oluştı 14,6gb şimdi ben bunu dvd ye çekip biosdan mı kurulum yapacam?!?!
Mesela 5 girdiğimizde 5! i hesaplayacak program algoritmasını nasıl yazarız?
Selam windowsta kullanılan java ,c++ ve diğer diller aynı zamanda linuxta program yazmak için kullanılabilir mi ?
Selam internette baktım editörün seçiminde razerın 2 ürünü var copperhead ve diamondback deathadder satan yer bilen varsa yazarsa sevinirim .
.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 292
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 56.113 (Bu ay: 44)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.