Yüzbaşı
22 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 18 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Silverstone SG13B-Q kasa
Silverstone SST-ST75F-GS 750W psu
MSI B350i pro ac anakart
AMD Ryzen 7 2700x işlemci
Sapphire nitro+ RX580 ekran kartı
Sandisk SSD Plus 480 GB

Bu hali ile 5850 tl tutuyor. Bir de 3200mhz 16+16gb ram eklemeyi düşünüyorum. 4k oyun oyun için kullanacağım. Ne dersiniz bu bütçeye daha uygun bir sistem toplayabilir miyim? Kasa ve PSU sabit kalacak şekilde tavsiyelere açığım.
Selamlar,

İmzamdaki sistemi yakın bir arkadaşıma vermeyi düşünüyorum. Ocak 2016'da almıştım. Donanım piyasasını uzun süredir takip edemediğim için hem onun, hem de benim için adil olacak bir fiyat belirlemek amacıyla sizlere danışmayı uygun buldum. İmzadakine ek olarak, sistemde ocz trion 100 240gb ssd ve 1 adet 1 tb ve 1 adet 1.5 tb sata2 hdd mevcut. Sizce 2500 TL bu konfigürasyon için uygun bir bedel olur mu?

Yardımlarınız için teşekkürler.
Herkese merhaba
Başlıkta belirttiğim üzere 3200 TL bütçem var. Monitör ve çevre birimler de dahil 3200 TL'ye bir sistem toplamak istiyorum. Önceliklerim:
-32 gb ram olması gerekiyor çünkü ANSYS ile ağır bir şekilde çalışacağım, yüksek lisans tezim cfd üzerine.
-8 çekirdekli AMD işlemci olması işime gelir.
-SSD olmasa da olur ama bütçe el verirse çok sevinirim.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
http://www.caseking.de/shop/catalog/Gehaeuse/NZXT/NZXT-Phantom-Serie/NZXT-Phantom-Big-Tower-USB-30-white::14882.html

http://www.caseking.de/shop/catalog/Gehaeuse/Corsair/Corsair-Graphite-600T-Midi-Tower-white-Window::17680.html

evet arkadaşlar mart ayında Almanya'dan dayım gelecek, kendisi arabada yer olacağını söyledi ben de kasa aldırmaya karar verdim. Bütçe 400 TL, bu iki kasa çok hoşuma gitti. Siz olsanız hangisini önerirsiniz, ya da 400 TL'ye kadar önereceğiniz başka kasa olur mu? Caseking'den yapacağınız önerilere de açığım. İyi forumlar
Herkese merhabalar
Enişteme tv almayı düşünüyoruz. Oda küçük olduğu için 82 ekran yeterli. Full HD olması çok önemli. Bir de 100 hz özelliği bulunursa çok iyi olur, digitürk'ten maç falan izlenecek. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Vatanda 400 liraya zotac gtx470 var arkadaşlar. İmzamdaki sistemi kullanıyorum win7 64 bit yüklü. Çok oyun oynayamasam da bu aralar crysis 2 ve cod black ops'u oynuyorum. Sizce hd4870'i emekliye ayırma vakti geldi mi?
kartın linki :http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-zt-40201-10p-gtx470-gddr5-1280mb-320bit-nvidia-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=44613
içine takılacak sistem :
phenom II x6
hd 6850
1 adet hdd

önerilerinizi bekliyoruz..
Herkese merhaba
Arkadaşıma sistem topluyoruz ve yardımlarınıza ihtiyacımız var. Monitör hariç 1500 liralık bütçemiz var, oyun ağırlıklı kullanılacak. Arkadaşım intel sistem kurmak istediğini söyledi fakat ben bu fiyata AMD sistem kurmanın daha avantajlı olacağını anlattım. AMD ve bu fiyata alınabilitesi olan intel sistem önerilerinizi bekliyoruz. Sistem bu gece alınabilir o yüzden ne kadar çok öneri gelirse o kadar iyi. Herkese iyi forumlar dilerim.

evet arkadaşlar bu fiyata daha iyi bir 2.0 veya 2+1 almam mümkün olur muydu?
gerçi ben memnunum ses kalitesi çok hoşuma gitti, midler ve tizler hayranlık uyandıracak kadar güzel; basları da benim eski sbs-370'ten daha iyi.
uzun lafın kısası, doğru bir tercih yapmış mıyım? yorumlarınızı bekliyorum.
Herkese selamlar
Arkadaşıma masaüstü bilgisayar topluyoruz. 1250 liraya 22" monitörlü sistem tavsiyelerinizi belirtirseniz sevinirim. Monitör markası lg veya samsung tercih edecek arkadaş, bir de hdd 500 gb'dan az olmazsa iyi olur. Tavsiyelerinizi bekliyoruz.
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Uğur KOÇ /*/ugurkoc87@hotmail.com/*/0505 924 0794
ürün aldıklarım : yalnızkral, murderuo
ürün sattıklarım : sercanuysal, mpy, dj gamer, sugarboy
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
OPEL ASTRA K
Mobil cihaz
Sony
Takım
BURSASPOR
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 513
İkinci El Bölümü Mesajları: 84
Konularının görüntülenme sayısı: 35.306 (Bu ay: 86)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.