Çavuş
10 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

Websitemde uygulamaya çalıştığım bir iframe çalışması var fakat site yapımında Smarty Template engine'i kullandığım için nette bulunan hemen hemen tüm iframe dinamik boyutlandırma scriptleri "Fatal Error" vermekte. Smarty kullanan veya bilen arkadaşların bana bu durumu nasıl çözeceğimi anlatırsa sevinirim.

Gerekli olan şey;

Sayfaya entegre etmiş olduğum <iframe>'in iframe içinde linklere tıklandıkça iframe'in otomatik olarak boyutlanması. Google'da "dynamic iframe height" diye arattığımda çıkan hemen hemen tüm scriptleri denedim ama Smarty hata veriyor.

Teşekkürler.
Merhaba Arkadaşlar,

Dün kendime Bimeks'den Acer 5100 serisi 5102AWLMi ko numaralı laptop'ı satın aldım. Üzerinde vista olduğu için ve 512 mb'lık gibi "komik" bir ram'le geldiği için hemen format atıp XP pro yükledim. Şuanda bilgisayar benim diğer 1GB'lık Toshiba laptop'ımdan daha hızlı çalışmakta. Fakat uzun süre arayışlarıma rağmen ram'le ilgi bir problemi çözmedim. Acer'ın sitesinde max 4 GB yazıyor ama araya "soDimm modolü arttırımı ile" diye bir yazı eklemişler. Bu "modül" nedir? ne işe yarar? ve nerede bulabilirim? Yoksa burada modülden kastı sodimm destekli ram'ler mi? Çünkü hepsiburada.com'da 2GB'lık 200 YTl'ye ram buldum ve benim Acer'a uyup uymadığından emin olmadığım için satın alamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bana sorunumu çözmemde yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler..
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 53
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 664 (Bu ay: 2)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Web Tasarım - Programlama
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.