S

Çavuş
11 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
362807 Gün Cezalı
357370 gün 13 s. 53 dk. kaldı
Gönderileri
Evimde 1 lamba,600 wattlık bir soba ve 1 tv çalıştıracak 5 saat civarı güç kaynağ,ı acaba bulabilirmiyim ve hangi güçte vede kaça hangi marka olabilir bilgisi olan varmı acaba


arkadaşlar bilerek buraya açtım bilgisayarda kullanmak için değil sadece yazdığım amaçlar için
4 yıllık P4 AGP slotlu bilgisayara acaba 512 ekran kartı bulunabilirmi vede 3,2 işlemci,core duo 2 almak istemiyorum
almak istiyorum manuel ayarları olmalı,titreşim önleme,hızlı çekim,5megepiksel yeterli,hafıza kartı 2gb desteklerse iyi olur,zoom 5 X olursa iyi olur
bana tavsiye edecek arkadaş varmı,en iyisi herşeyi yapabilecegim,kart paylaşım,yazılım,ve Dsmart,digitürkü destekleyecek
NEDEN BAKIM YAPTIRMALIYIM?

Klima cihazları mevcut ortam havasını iklimlendirmek üzere tasarlanmış cihazlardır bu işlem gerçekleşirken hava da bulunan toz parçacıkları ve partiküller Klima cihazının filtrelerin de tutulmak da olup ortama bir miktar tozdan ve partiküllerden arındırılmış bir hava sağlamaktadır.
Ancak bu toz parçacıkları ve partiküller her ne kadar filtre üzerinde toplansa bile bir miktarı cihazın içerisine de girmekte ve alüminyum plaka yüzeylerine yerleşmektedir bu zamanla artmakta ve bir sure sonra cihazın hava geçirgenliği azalmaktadır. Bu nedenle hava geçiş miktarında düşüş olan yani tıkanmış olan klima cihazı zamanla aşırı yük ile çalışmaktan dolayı koruma devrelerini kullanarak sıklıkla kompresörünü durmaya zorlamakta olup bu sıklıkla meydana gelen durum kompresör sargılarının yanmasına sebep olmaktadır.
Ayrıca hava geçirgenliği azalmış olan klima cihazının iç ünitesinde biriken toz ve partiküller nemli ortamda bulunmalarından dolayı klima cihazlarında oluşabilecek Lejyoner hastalığı'na sebep olmaktadır.
Klima cihazlarına her yıl bakım yaptırılması gerekmektedir ancak bakım yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi ise bakım işlemini gerçekleştiren teknisyenin klima cihazının özellikle iç ünitesini duru su ile yıkamaması bakteri ve virüsleri de yok edebilecek ve sistemin iyice temizlenmesini sağlayacak kimyasal kullanmasına özenle dikkat edilmelidir.
Oysa çok ucuz fiyat a yapılacak bakım işlemi sizin suyunuzla sizin klima cihazınızın yıkanmasından başka bir şey değildir. Oysa bakım işlemi dezenfekte etmek ve muhtemel riskleri yok etmektir.


KLİMA CİHAZI NASIL ÇALIŞIR?

Klima cihazı iklimlendirme cihazıdır bu nedenle soğutma ve ısıtma konusunda beklentileriniz çok önemlidir.
Klima cihazı ile bir soğuk oda elde etmeniz ve uzun sure saklanacak malzemeleri korumanız mümkün değildir.
Klima cihazı ile bir kömür sobası mantığında ısıtma elde etmeniz mümkün değildir.
Bu nedenle ısıtmada da soğutmada da klima cihazı ile konfor şartlarını elde edebilirisiniz yani evrensel olarak insan yaşmamı için gerekli olan ideal ısı değerlerini elde etmeye yarar . Gerçek olanda çok fazla sıcak ve çok fazla soğuk ortamlar insan sağlığı açısından sakıncalıdır.
Isıtma soğutma kavramları kişilere göre değişiklik gösterdiğinden klima cihazı ile ısınmayı tercih edecekseniz mutlaka satış danışmanlarından daha detaylı bilgi edininiz.


HANGİ KLİMAYI ALMALIYIM ?

Klima cihazlarının çok çeşitli marka model ve kalitede olmasından dolayı tüketiciler haklı olarak ihtiyaçlarına uygun en doğru klimayı seçmekte zorlanmaktadırlar.
Bir kaç püf noktası ile en uygun ürünü bulmak pek de zor değildir.
Klima almaya çıkmadan önce talebinizi belirlemeniz için kendi kendinize sormanız gereken bir kaç soru.

Klima cihazı ile ısınmak benim için çok önemlimi?

Isıtmada beklentileriniz yüksekse mutlaka yüksek teknoloji ürünü japon grubu bir klimaya sahip olmalısınız.
Isıtma beklentileriniz yok denecek kadar az ise fiyat ve servis hizmetlerine dikkat ederek ürün seçmelisiniz

Klima cihazını satın aldıktan sonra satış sonrası hizmetleri benim için önemlimi?

Satış sonrası hizmetler her ürün için çok önemlidir bu nedenle imalatçısı veya ithalatçısı güçlü ürün tedarikinde ve servis organizasyonunda kendisini kanıtlamış yaygın servis ağı bulunan iklimlendirme sektöründe uzman servis yapısı olan bir ürün tercih etmelisiniz

Klima cihazımın olası bir arızası durumunda satıcı veya servis ile problem yaşarsam müracaat edeciğim ithalatçı benim için önemlimi?

İmalatçı veya ithalatçısı güçlü bir kuruluşun pazarladığı ürünleri tercih etmek çok önemli sebeplerden biridir.
İmalat veya ithalatı sık aralıkla değişikliğe uğrayan ve devamlılığı olmayan ürünlerde parça servis hizmeti ve muhatap bulamama gibi sorunlarla karşılaşmanız çok yüksek bir ihtimaldir. Bu nedenle güçlü bir imalatçı veya ithalatçı yapısına sahip ürünleri tercih etmek cihazının uzun sure hizmet ve parça desteği alacağı anlamına gelmektedir.

Klima cihazımın imalatını ve ithalatını veya garantisini veren kuruluş güvenilir ve devamlılığı benim için önemlimi?

İmalatçı veya ithalatçısı güçlü bir kuruluşun pazarladığı ürünleri tercih etmek çok önemli sebeplerden biridir.
İmalat veya ithalatı sık aralıkla değişikliğe uğrayan ve devamlılığı olmayan ürünlerde parça servis hizmeti ve muhatap bulamama gibi sorunlarla karşılaşmanız çok yüksek bir ihtimaldir. bu nedenle güçlü bir imalatçı veya ithalatçı yapısına sahip ürünleri tercih etmek cihazının uzun sure hizmet ve parça desteği alacağı anlamına gelmektedir.

Klima cihazını satın aldığım kuruluş konusunda uzman mı yoksa her mamulü temin edebileceğim bir alış veriş mağazası mı ?

Klima cihazları yüksek teknoloji ürünlerindendir bu nedenle ürün satın alacağınız kuruluş konusunda uzman ve teknik bilgi ve donanıma sahip olası sizin talebinizi en doğru bir şekilde tespit edilmesine ve en doğru ürüne yönlendirilmenize sebeptir.
İklimlendirme sektöründe uzman olmayan değişik ürün ve mamullerin bulunduğu mağaza veya kuruluşlarda personelin bilgi ve donanımı ile ilgili olarak yanlış cihaz secimi olası bir durumdur. Hasta olduğumuzda uzman hekime gidilmesi kadar doğal olan davranış biçimi Ürün alırken de konusunda uzman kuruluşların tercih edilmesinde taleplerinizin ve sorunlarınızın en kısa zamanda ve doğru tespitlerle hızlı bir şekilde çözümlenmesini sağlayacaktır.Lejyoner hastalığı nedir ?

Geçen hafta Kanada'nın Toronto şehrindeki büyük bir huzurevinde çıkan bir salgında 127 kişi zatürreeye yakalandı ve bunların 21'i de öldü. Hastalananlar içinde binada çalışan memur ve hizmetliler ve hatta ziyaretçiler de vardı, ancak ölenlerin hepsi de 80 yaşının üzerinde olan huzurevi sakinleriydi.

Yapılan araştırmalar salgına, binanın çatısında bulunan soğutma kulelerinde üreyen ve buradan havalandırma sistemine karışarak tüm binaya yayılan Legionella bakterilerinin neden olduğunu gösterdi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Lejyoner hastalığı ile ilgili makalesi.
Ülkemizde de zaman zaman rastlanan ama salgınlara yol açmamış olan bu bakteri, durgun sularda ürer ve suyun havaya saçılması sırasında solunum yoluyla akciğerlere girerek zatürreeye yol açar. İlk kez 1976 yılında Filadelfiya' da bir otelde toplantı yapan lejyonerler arasında çıkan zatürree salgını ile tanınan mikroba lejyonerlerden esinlenilerek 'Legionella' bakterisi, hastalığa da Lejyoner hastalığı ismi verilmiştir.
Bakteriler, su damlacıkları ile havaya karışarak insanlara bulaşır. Otel, iş merkezi, gökdelenler... Gibi büyük binaların havalandırma sistemlerinin su bölmeleri, havuzlar, su depoları gibi ortamlarda çoğalan bakteriler, o binada bulunan pek çok insanda hastalığa yol açabilirler. Açık alanlardaki göl, dere, çamur, ve kaplıca sularındaki bakteriler, havada hemen dağıldıkları için hastalık yapıcı özellikleri yoktur. Legionella bakterleri suyun içilmesi ile ya da insandan insana bulaşmazlar.

KİMLER RİSK ALTINDA

Legionella bakterilerinin neden olduğu zatürree, erkeklerde, sigara içenlerde, alkoliklerde, bazı hastalıkları olanlarda (kalp ve damar hastalığı, kronik bronşit, şeker hastalığı, böbrek hastalığı...) Ve bağışıklık sistemi baskılanmış olanlarda, kortizon kullananlarda daha sık görülür ve daha ağır seyreder.

ÖLÜM RİSKİ YÜKSEK

Lejyoner Hastalığı, çok ağır ve özellikle de vaktinde tanınıp tedavi edilmediğinde ölüm ihtimali yüksek olan bir zatürree türüdür. Hastalık yüksek ateş, üşüme, titreme, kuru öksürük, halsizlik, iştahsızlık gibi belirtilerle başlar. Kanlı balgam, bıçak batar tarzda göğüs ağrısı da olabilir. Birkaç gün içinde bunlara karın ağrısı, bulantı, kusma, ishal... Gibi sindirim sistemi ve baş ağrısı, uyuklama, dengesiz hareketler, hallüsinasyonlar, bilinç bulanıklığı... Gibi çeşitli sinir sistemi belirtileri de eklenir. Hastaların genel durumları, olağan bir zatürreede beklenenden çok daha kötüdür. Bazı hastalarda idrar yolları kanaması ve diyalizi gerektirecek derecede böbrek yetersizliği, karaciğer hasarı ve akciğer ödemi de gelişebilir.

Risk grubunda olan kişilerde uygun tedaviye rağmen ölüm riski oldukça yüksektir.

TANISI KOLAY, TEDAVİSİ ZOR

Lejyoner Hastalığı tanısı için hastanın balgamında Legionella bakterilerinin kültürde üretilmesi, ya da hastanın kanında Legionella bakterilerinin antijenlerinin veya bunlara karşı oluşmuş antikorların saptanması gerekir. Hastaların idrarlarında yapılan incelemelerle de teşhise gidilebilir.

Bu bakterilere karşı çok etkili antibiyotikler vardır. Önemli olan tanının gecikmeden konması ve uygun tedaviye hemen başlanmasıdır. Tedavi süresi hastanın tüm şikayetleri ortadan kalksa bile 3 haftadan az olmamalıdır, aksi takdirde hastalığın tekrarlaması ihtimali vardır.

BUNLAR ÇOK ÖNEMLİ

Bu ciddi ve ölümcül zatürreelerin önlenebilmesi için, bakterilerin bulunabileceği ortamların saptanması ve uygun şekilde dezenfeksiyonu çok önemlidir. Havalandırmam sistemleri, su depoları, kapalı alanlardaki havuzlar, duş başlıkları ile bazı tıbbi aletler bulaşıcılık açısından dikkatle kontrol edilmelidir.

Acil durumlarda, suyun 70 C üzerinde ısıtılması ve muslukların, duş başlıklarının, basınçlı sıcak su ile 30 dakika süreyle yıkanması en çok başvurulan yöntemlerdir.
En etkili temizleme yöntemi ise 'metalik iyonizasyon' yöntemidir. Eskiden önerilen klorlama ise bugün artık terkedilmiştir, çünkü hem çok etkili bir temizlik sağlanamadığı gibi hem de pahalı ve kanser yapıcı etkisi olan bir yöntemdir.

http://www.artassogutma.com/index.php
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 15 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 15 yıl
Mesaj Sayısı: 62
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 67
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.368 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.