Yüzbaşı
30 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme
Toplam: 151 (Bu ay: 1)
Gönderileri

görüntü gidip geliyor sistemim günde 1-2 defa birden kitleniyor donuyor monitör değiştirdikten sonra oldu önceden vga monitör vardı 19" şimdiki monitörüm 2. el aldığım 27" 4k ips 60hz hdmi ile bağlıyorum sorunun kaynağı nedir youtubeden video izlerken görüntü2-3sn gidip geliyor oyunlarda yapmıyor

Arkdaşlar monitör arızası diyip geçmeyin ekran kartını yakarak sonuçlandı

sistemim günde 1-2 defa birden kitleniyor donuyor monitör değiştirdikten sonra oldu önceden vga monitör vardı 19" şimdiki monitörüm 27" 4k ips 60hz hdmi ile bağlıyorum sorunun kaynağı nedir youtubeden video izlerken görüntü 2-3 sn gidip geliyor

evet arkadaşlar sırf müzik dinlemek için stüdyo monitör alinirmi

ARkadaşlar elimde 8tb film arşivi var arşivimi takaslamak istiyorum elinde arşiv olupta takaslamak isteyenler irtibata geçerse sevinirim
osiloskop ile entegrelerin sağlamlık testi nasıl yapılır datasheet ile verilen grafikler nasıl yakalanır
osiloskop ile entegrelerin sağlamlık testi nasıl yapılır datasheet ile verilen grafikler nasıl yakalanır
Selamlar; uzun araştırmalarım sonucu çoğundan fahiş fiyatlar aldığım sigorta şirketlerinden sonra, yeni almış aracımın Zorunlu Trafik Sigortasını bugün itibariyle yangın sigortası da içinde olmak üzere (ekleyince fiyat daha düşük çıkıyordu) ipfsbroker sigorta acentesinden en uygun fiyat olan doğa sigortadan 994,32 tl'ye 4 Taksit şeklinde yaptırdım. İlgilenen arkadaşlara; orada Elif Hanım var, yardımcı olacağını düşünmem açısından paylaşmak istedim. Herkese hayırlı forumlar.
bu makinaya sadece hoparlör bağlayarak ses alabilirmiyim amfi olmadan
Arkadaşlar merhaba kullanıcı olarak kendime tablet bakıyorum.Bir incelemeye rast geldim. Aşağıdaki linktede teşhiri satılmakta fiyatı gayet uygun geldi, değerlendirmeyi düşünüyorum.Sizinde fikirlerinizi almak isterim.İlginiz için şimdiden teşekkürler.

http://www.hergunucuz.com/u15410/tablet-pc/polypad-space-10-1-dort-cekirdek-super-ips.html

inceleme linki:http://www.teakolik.com/polypad-space-10-1-inceleme/

Polypad Space 10.1 İnceleme

Tabletler, gün geçtikçe ve teknoloji ilerledikçe hayatımıza daha fazla girmeye başladı. Her geçen gün çeşitlilik ve rekabet artarak karşımıza yepyeni tablet modelleri çıkıyor.

Bugün sizlere onlardan biri olan, PolyPad Space 10.1’i tanıtmak istiyorum. PolyPad Space 10.1, Samsung Exynos 4412 işlemci ile karşımıza geliyor. Uzun zamandır kurcaladığım ve kullandığım cihazlardan biri haline gelen PolyPad Space 10.1 ürününde tasarım ve güçlü donanım dikkatimi çeken özelliklerden biri oldu.
https://store.donanimhaber.com/58/86/cc/5886cc301bdba3984cd80797eadb85b3.jpg
Ülkemizde sevilen markalardan biri haline gelen PolyPad markası hem fiyatı hem de güçlü donanımlı cihazları ile dikkatleri üstüne çekmeye devam ediyor.

Modern ve yüksek fiyatlı tabletlere alternatif olabilecek PolyPad Space 10.1 ürünü, iyi bir fiyat avantajı sağlıyor. Tasarımı gayet şık duruyor. Darbeler ve çizilmeler konusunda dikkatli olmanızı tavsiye edeceğim. Bunun dışında Polypad Space 10.1, ele oturan ve hafif bir ürün olarak karşımıza geliyor.

polypad_10_space (17) polypad_10_space (16) polypad_10_space (1)

Önceki ürünlerini biliyorsanız iPad’e çok benzeyen tasarımları olduğunu düşünmüşsünüzdür. Polypad Space 10.1 modelinde ise iPad konseptinden çıkıp biraz daha Samsung tabletlere benzeyen bir ürün olarak dikkatleri çekecektir. Boyutlarına baktığımız zaman 258X164mm olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra tabletimiz sadece 9.5mm kalınlığında! Neredeyse dördüncü nesil iPad ile aynı kalınlığa (9.4mm) sahip olduğunu söyleyebiliriz.

polypad_10_space (15) polypad_10_space (3) polypad_10_space (2)

Ekranımızın ön yüzüne baktığımız zaman ekranı saran beyaz çerçeve üzerinde küçük bir nokta olarak VGA çözünürlükteki ön kamerasını görmekteyiz. Cihaza şık bir hava veren beyaz renk Polypad Space 10.1’in ön yüzünün tamamında kullanılıyor. Arka yüzünü çevirdiğimizde ise gümüş gri renk dikkatimizi çekiyor.

Polypad Space 10.1 tabletimizi çevirip arkasına baktığımız zaman bir kapak görüyoruz. Bu kapağı çekerek açtığımızda ise gizlenmiş microSD kart yuvası ile microUSB girişleri karşımıza çıkıyor. Bu girişlerin bir kapakla gizlenmesi daha derli toplu durmasını sağlamış durumda.

polypad_10_space (3) polypad_10_space (13) polypad_10_space (4)Bu kapağın sol tarafında 3.5 mm kulaklık girişi ve şarj yuvasını görülüyor. Sağ yan kısmında ise mikrofon deliği konumlandırılmış. Tabletimizin arka kısmına baktığımızda tasarımla bütünleşen hoparlör delikleri dikkat çekiyor. Net ve temiz bir ses çıkışı sağlayan bu hoparlör tatmin edici bir performans sergilemekte.

Arka üst kısımda ikinci kameramız yer almakta. 2MP’lik arka kamera sayesinde fotoğraf ya da video çekebiliyoruz. Yalnız 2Mp çözünürlüğü olduğunun altını çizmek isterim. Gün ışığında yeterli bir görüntü kalitesi sunsa da, iyi bir performans beklememeliyiz.

polypad_10_space (7) polypad_10_space (6) polypad_10_space (5)

Samsung’un Exynos 4412 model işlemcisine sahip olan PolyPad Space 10.1 ürünü 1.4GHz saat hızında çalışıyor. Piyasadaki Galaxy S3 kullanıcıları ve Galaxy Note 2 kullanıcıları bu işlemciyi yakından tanıyordur. PolyPad Space 10.1, diğer Polypad modellerinde olduğu gibi Mali 400 GPU ile karşımıza çıkıyor. Güçlü ekran işlemcisi sayesinde orta düzey ve üst düzey bir çok oyunun üstesinden kusursuz bir şekilde gelebiliyor.

Hem görüntü kalitesi hem de oyun performanslarında gücünü Mali 400’den alan PolyPad Space 10.1 ürünü 1GB DDR3 Ram’i ile donanımını tamamlıyor.

Genel bir kullanım için PolyPad Space 10.1 üzerindeki işlemci, gpu ve ram miktarı gayet yeterli ve orta düzey kullanıcılar için ise müthiş bir performans sergilediğini rahatlıkla söyleyebilirim.

polypad_10_space (10) polypad_10_space (9) polypad_10_space (8)

PolyPad Space 10.1 üzerinde 16GB’lık bir hafıza düşünülmüş. Dilerseniz ek microSD kart yuvası sayesinde bu hafızayı rahatlıkla artırabiliyorsunuz.

PolyPad Space 10.1 ekranına baktığımızda isminden de anlaşılacağı gibi 10.1 inç boyutlarda olduğunu görüyoruz. Ekran Super IPS teknolojisine sahip ve dokunmatik hassasiyeti gerçekten de başarılı! A+ kapasitif dokunmatik ekranı, çoklu dokunmatik desteği ile 10 parmak dokunuşa destek veriyor.

10.1 inçlik ekran 1280×800 piksel çözünürlükte ve 16:9 oranında görüntü sağlamakta. PolyPad Space 10.1 üzerinde bu ekranda, 720p HD videoları rahatlıkla izleyebiliyoruz. Bu oranlardaki ekran üzerinde 1080p videolar ise ekran boyutuna uygun bir şekilde ölçeklendirilerek rahatlıkla oynatılabiliyor.

polypad_10_space (12) polypad_10_space (11) polypad_10_space (2)

Android 4.0 işletim sistemi ile gücünü tamamlayan PolyPad Space 10.1 ileride güncellendiği takdirde, donanımının gücü sayesinde performansından bir şey kaybetmeyeceğini düşünüyorum. İthalatçı firma Herpa ise önümüzdeki günlerde Android 4.1 sürümüne güncelleneceğini belirtiyor. Bu da PolyPad Space 10.1 alacakları tatmin edecektir.


PolyPad Space 10.1 üzerinde Mx Player, Box.Net gibi yazılımlar hazır olarak sisteme yüklü geliyor. .

Bunun yanı sıra Flash Player gibi bazı yazılımlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Yine bu yazılımları Google Play ya da Android Pit gibi platformlar üzerinden yükleyebilirsiniz. Android Pit gibi platformlar üzerindeki birçok Android uygulama ile zenginleştirebilirsiniz. Elbette ki birçok Android oyunu da PolyPad Space 10.1 tabletiniz de eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Donanımsal olarak alt seviye veya orta seviye kullanıcılar ya da çocuklar için bir hayli performans sağlayan iddialı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Sunmuş olduğu yüksek performans PolyPad Space 10.1 sahiplerini tatmin edecek düzeyde…

Gençler için ise ideal ve uygun fiyatlı bir alternatif olacaktır. İnternet, ofis dökümanları, oyun oynama, fotoğraf çekme, video izleme, film izleme gibi birçok işlevin altından yüksek performansı ile başarılı bir şekilde kalkabiliyor. Bir öğrenci ya da genç için tercih edilen en avantajlı ve kaliteli ürünler arasında olduğunu söyleyebilirim.

Üst düzey birçok kullanıcı için ise yüksek performansa ihtiyaç duyan grafiksel uygulamalar ve benzeri durumlarda gerçek performansını ortaya koyarak iddialı bir ürün olduğunu gösterebiliyor.

Samsung Galaxy Note 10.1 modeli ile yarışabilecek olan PolyPad Space 10.1 ürünü Nexus 10, Nexus 7 gibi cihazlara da fiyat olarak iyi bir alternatif olacaktır.

PolyPad Space 10.1, 5400mAh kapasiteli bir pile sahip. Orta seviyede bir performans sağlayan pilimiz 5 saate kadar ömrü var. Benim kullanımımda ise 4 saat kadar gittiğini söyleyebilirim. Tabi ki kullanıma göre bu süre değişecektir. 5400mAh’lık pilimizin bekleme süresi ise 10 gün olarak belirtiliyor.

Kutu içeriğinden adaptör, kullanım kitapçığı, garanti belgesi OTG kablosu (fare, flaş disk takabilmek için) çıkıyor. OTG kablosu sayesinde flaş diskinizi, 3G modeminizi ya da farenizi PolyPad Space 10.1 bağlayarak cihazınız üzerinden kullanabiliyorsunuz.

Sonuç olarak fiyat performans değerlendirmesinde rakiplerine ve özellikle de piyasadaki pahalı yüksek performans sağlayan ürünlere göre avantajlı olduğunu söyleyebilirim.

Dikkatimi çeken negatif noktalar ise, kasasının çok çabuk çizilebildiği, HDMI çıkışının olmayışı ve micro USB üzerinden şarj özelliğinin olmadığıydı. İlla ki şarj cihazı ile şarj etmek zorundasınız. Her zaman da yanınızda bulundurmak zor olabilir. Ön ve arka kameralardan da pek fazla performans beklememek lazım. Bunların dışında negatif bir durum da benim için söz konusu olmadı.

Teknik Özellikler;

Android 4.0.4 işletim sistemi
1GB Ram
16GB dahili hafıza
32GB micro SD kart desteği
10.1 inçlik Super IPS dokunmatik ekran
10 parmak dokunmatik A+ ekran
Samsung Exynos 4412 dört çekirdekli 1.4GHz işlemci (ARM Cortex A9)
1280×800 ekran çözünürlüğü
0.3 megapiksel ön, 2 megapiksel arka kamera
USB OTG desteği
3.5mm kulaklık girişi
Wi-Fi ve Bluetooth desteği
258x3mm x 164mm x 9.5mm ebatlar ve 565 gram ağırlık
HD desteği 720p ve 1080p (1080p çözünürlükte ekranı ölçeklendiriyor)
5400mAh pil
Mali 400 grafik işlemcisi
Başarılı bir cihaz olduğunu görüyoruz. Özellikle de pahalı ve üst düzey performans sunan ürünlere iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkacaktır. İyi bir tablet almak istediğiniz zaman 1200 TL’yi gözden çıkarmak zorundasınız. İşte bu noktada size iyi bir performans sunabilecek olan PolyPad Space 10.1 ile daha uygun bir fiyata benzer veya yakın bir performansa sahip olabilirsiniz. Rakiplerinden neredeyse yarı yarıya daha uygun bir fiyata alabileceğiniz PolyPad Space 10.1 ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.[simage][/simage]
arkadaşlar 3 tb film arşivimi takaslamak istiyorum
Hakkında
Konum: İstanbul,Beyoğlu
Meslek: elektronik teknisyeni
Forum İkinci El İmzası:
İ7 4770 -ASUS RAMPAGE IV FORMULA -2TB SEAGATE SATA-250GB TOSHİBA SSD -ASUS GTX 980Tİ 6GB -CREATİVE TİTANİUM X-Fİ-750 WATT THERMALTAKE -ASUS ML248H 24" LED 2MS-GSKİLL RAW 1600MHZ 2X8 GB RAM-SAMSUNG DVD ROM-COLERMASTER HAF 912 .

ALIŞVERİŞ YAPTIKLARIM

MEMEOLİGS XM, Krall, SHBDND, Quicksilver, Faberge, Jason, XMSMMGR, COOLMUSTİ, DGNZCN,
WİNTELLİ, KURBAN50, VISOR, SERCANY, WEBASLAN, XMRTX, MKAMORAN, ZEEMAX, DONDARK, GİNOTHECOP,
ORGENERAL, TOTOCAN, OZGUR10, AHMETTURANÖZKUR, NUKROK, HAPYMYDAY, GERKOROL, MAD, SKY27,
ONURKARCI, SHANKE, PROTECTİVE6, SOLİDSNAKE,SPEED6716,METEHAN1967DEEPENERGY,ERCEGÜVE,TEKKEN,
KİTTY,UFOCU,APOKOC,AKTOPRAKBARIŞ HRNAYN,XSALİX,SEZERKIRAN,İSTANBULİSTANBUL,
FENERLEE01,AKKİNOOO,ULUSALONUR,ZOROLUM,BARAKUDA0727,GREYDER-77,SELBAL- A DYİNG WİSH-BADA-BOOM
-DARDEVİL666-SEMİNOLE-EPPRO-ENDERC-GHOST RECON-BATUHAN86-OKYRAN-GROLL-estFYZ-PC0576-SKYWALTER-CQRCQR-
TUFAN ERKULl-ADRENALİNE-ŞORAYUZUNYOLDA-SINANOZ,KOMOJOJO-MUSRAFA KAYA -ENES SEZGİN-BLOODTİME-TRANZ-SPY_WİLLY.
Hakkımda:
HER YER KARANLIK OLSA BİLE IŞIĞINI KORU
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
BMW
Oyun Platformu
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 304
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.222
İkinci El Bölümü Mesajları: 823
Konularının görüntülenme sayısı: 15.476 (Bu ay: 373)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El - Ödüllü Anket
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.