Yüzbaşı
23 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 5 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,
Ankara merkezli Tütev vakfı olarak bünyemizde Linux topluluğu oluşturduk. Topluluğun büyümesine ön ayak olması bakımından da http://help.tutevlinux.com/ adresinde soru cevap bölümümüz var. Bu alanda katkılarınızı bekliyoruz.

Saygılarımla,
Merhabalar,
4 adet ds18b20'den ID kontrolü ile bilgi alıyorum bunların mesafeleri 6,9,12,15 metre uzunlukta ısıtıcıya bağlılar. Pullup direnci 470ohm daha yüksek bir değerde bilgi alamıyorum. Sensörlerden başda sorunsuz bilgi gelirken sonlara doğru hatalı sıcaklık değerleri gelmeye başladı ve en son işlemci dahi düzgün çalışamaz hale gelerek sistem bozuldu. Sensör hatları ile işlemci bacağı arasında herhangi bir ayırıcı optocoupler yok. Direk data bacağı işlemciye giriyor. Böyle bir devrede karşılaştığım sorun için ne öneririsiniz.
Last Of US oyunun adını çok duyuyorum ama nasıl bir oyun bilgim yok önerinizi merak ettim ? Sizce nasıl bir oyun oynayanlar olarak bilgilendirirseniz sevinirim.
Win8'de açılış hatası alıyorum otomatik onarım işe yaramıyor sonsuz döngüye giriyor. Sistem geri yükleme yap dediğimde yönetici hesabının olmadığını söylüyor bu nedenle komut satırınada düşemiyorum. Win8 recovery ile sistemi açınca da geri yükleme noktasından yüklemeye başlıyor ama en son 0x800702 gibi bir hata alıyorum sistemi yeniye dediğimde ise bir hata oluştu deyip yenileme işlemini iptal ediyor kabus gibi bir sistem yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce psn+ ücretsiz deneme üyeliğini aktif ettim. DMC, XCOM, bioshock infinitive gibi 5-6 adet ücretsiz kampanya oyunlarını indirdim. Ama bugün offline olduğumda kampanya süresi doldu gibi bir mesaj verdi. PSN+'ın ücretsiz verdiği oyunlar psn+ üyesi olduğumuz sürece mi oynanabiliyor yoksa indirdiğimiz oyunu psn+ üyeliğimiz bitsede oynayabiliyormuyuz ? bilgisi olan varsa ve açıklarsa sevinirim.
Merhabalar, wii'de Trauma Team adında bir oyunumuz var işlenen cinayete otopsi yapıyorsun ya da ilk yardım pisikoloji gibi bölümleri var. En çok otopsi yaparak cinayeti çözme bölümünü sevdik. Bu tür bir oyun ps3'de varmı biliyor musunuz.
Merhaba arkadaşlar proton basic + kullanıyorum ve kitaplıklarla ilgili sıkıntı yaşamaya başladığım için mikrobasic'i almayı düşünüyorum. İkisinide kullanan ya da avantaj dezavantaj bilgisi olan fikir verirse sevinirim.
Merhabalar elimde olympus e520 dslr var ve macro objektif düşünüyorum. Ama olympussa uyumlu objektiflerin az bulunması dolayısıyla pahalı olmasına neden oluyor. Bu nedenle hem macro hemde kuş gözlem ihtiyacım için olympus sp820 almayı düşündüm sizlerin fikrini sormak istedim.

Saygılarımla,
Merhabalar, uyguladığım devrede ds18b20 kullanmaktayım. Cihaz açılışta sorunsuz çalışıyor ısıtıcı devreye geliyor, istenen sıcaklığa da ulaşıyor hiç bir sorun yok. Ama 30 -45 dk. sonra ds18b20den gelen bilgiler saçmalıyor ve güvenlik için ısıtıcı kendini kapatıyor. Eneriyi kesip tekrar devreye alsakda sorun değişmiyor. Bu tür bir sıkıntı yaşayan arkadaşlar varsa ve yardımcı olursa memnun olurum. Saygılarımla.
Arkadaşlar Lazarus yazılımıyla ilgilenenleri bir araya toplamak amacıyla bir facebook grubu kurduk ilgilenleri bekleriz :::)

http://www.facebook.com/groups/lazarus.turkiye/
Hakkında
Forum İmzası:
:: Lazarus - Freepascal - Delphi Günlüğü ::
www.boreas.gen.tr
www.facebook.com/groups/lazarus.turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 420
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 28.905 (Bu ay: 79)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.