Yarbay
09 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
55 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 0)
Gönderileri
BENQ GW2760HS 27" Monitör

Yurtdışı incelemelerinde olumlu puanlar almış.
Hepsiburada'da %50 indirimle 292TL'ye satılıyor.
n11'de fiyatları 800TL ve üzerinde.

http://www.hepsiburada.com/benq-gw2760hs-27-4ms-analog-dvi-hdmi-full-hd-va-led-monitor-p-BD804210
Stoklar tükendi

Arkadaşlar merhaba,

-HIZLIAL'da Philips SHL5100BL kulaklık 19.90TL'ye satılıyor.
-Piyasaya göre gayet uygun. (Teknosa:79.90 TL Hepsiburada:63.72 TL)
-Stoklar sınırlı.

Siyah renkhttp://www.hizlial.com/philips-shl5100bk-citiscape-strada-kafabantli-siyah-kulaklik/10358932
Mavi renkhttp://www.hizlial.com/philips-shl5100bl-citiscape-strada-kafabantli-mavi-kulaklik/10358952?OM.zn=ProductView_ZoneNew&OM.zpc=10370080

Forumda da incelemesi yapılmış.http://forum.donanimhaber.com/m_96859481/tm.htm

Konu daha önce açıldıysa lütfen belirtin.

quote:

Özellik

Net ses veren 32 mm güçlü sürücüler
Doğal ses için açık akustik tasarım
Olağanüstü konfor için hafif ve ince baş bandı
Canlı tasarıma sahip ince örgülü baş bandı

Teknik özellikler

Frekans aralığı 19 - 21,4 kHz
Hassasiyet 104 dB
Empedans 32 Ohm
Maksimum güç girişi 40 mW
Sürücü boyutu 32 mm

HTC CHA CHA Teknosa turuncu indirimde 550TL'ye düşmüş.
Android telefonların bu fiyatlardan başladığını düşünürsek,
bu modelin android + qwery klavye + HTC olması telefonu cazip kılıyor.

Donanımhaber video incelemesi de mevcut.

Kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşabilirler.
Yorum yapan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Vatan bilgisayar ile yaşadığım sorun ve vatan bilgisayar'a mesajım:

---
Sn yetkili,

11.12.2011 tarihinde Ankara söğütözü mağazanızdan nokia e72 marka telefon aldım. Telefonun yan tarafında bulunan tuşlardan bir tanesinin içine göçük olduğunu farkettim. 4 gün sonra mağazanıza değişim umuduyla gittim. Arkadaşlar servise göndermek gerektiğini belirttiler ve bunu kabul ettim. Yaklaşık 2 hafta sonra telefon tamir edilip geldi ve isteğim doğrultusunda yeni bir ürünle değiştirildi. Çıkardığım sonuçlar,öneriler ve şikayetlerim:

1- Electroworld gibi firmalar telefonun markası ne olursa olsun ilk 1 ayki arızalarda servise başvurmadan telefonu kendi insiyatifinde değiştiriyor. 2 hafta boyunca telefonsuz kaldım ve sıfır aldığım bir ürünün tamir edilmesini/değiştirilmesini bekledim.

2- Yeni aldığım telefonda da tuşların bazıları tam yerine oturmuyor. (değişim için gittiğimde söğütözü mağazanızda 5 adet nokia e72 beyaz vardı fakat hepsinin kutusu açıktı (jelatinli değildi) ve ne yazıkki bazılarının tuşları şu an aldığım telefondan daha kötü durumdaydı, servise gitmesi gerekenler vardı) Bu açık kutulu telefonları başka müşterilerinize satacak ve vatan bilgisayarın güvenilirliğini zedeleyeceksiniz.

3- Tüm bu süreç manevi olarak beni yıprattı ve değişimden gelen telefonu zarar ederek satacağım.
Sizden bir talebim yada isteğim yok, biriminizde yada yönetiminizde bu konu ile ilgilenen kişilere iletirseniz tekrar aynı hataya düşmezsiniz.

Saygılarımla,

---
Arkadaşlar merhaba
Bugün E72 satın aldım.

Telefondan genel olarak memnunum ,tek canımı sıkan nokta telefonun sağ tarafında bulunan ses açma kapama tuşlarının ortasındaki tuşuna (sesli komut tuşu sanırım) oldukça zor basıyorum. Hatta tırnakla basmam gerekiyor. Telefon için değişim talep edebilirim fakat sizce gidip uğraşmaya değermi? Kullanmayacağım bir tuş sonuçta. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Not: E72 ana konusuna da açtım fakat yanıt gelmedi bu nedenle ayrı bir başlık olarak açıyorum.
HYUNDAI I20 1.4 CVVT PRIME OTOMATİK SATIN ALINDI.
YORUMLARIYLA KATKIDA BULUNAN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM.

BENZER ARAÇ TERCİHİ YAPACAK OLAN ARKADAŞLAR İÇİN LİSTEYİ GÜNCELLEDİM.
Test sürüşü yaptığım araçlar hakkında da görüşlerimi yazacağım.

Birkaç ay içerisinde otomatik vites B Segmenti bir araç almayı planlıyorum. Yukarıda yardımcı bir tablo göreceksiniz. (Tabloda hata varsa lütfen uyarın)
Araç satın alırken önceliklerim: 1- Güvenlik 2-Konfor 3-Yakit tüketimi 4-İkinci el piyasası
Aracı sıfır satın alacağım.Değerli fikirlerinizi bekliyorum. Gelecek yorumlara göre tabloyu genişletebilirim.
Teşekkürler.

Ölçüler: uzunluk x genişlik x yükseklik

Micra: 3.78m x 1.67m x 1.52m
Corsa: 3.99m x 1.73m x 1.48m
Polo: 3.97m x 1.68m x 1.46m
Getz: 3.82m x 1.66m x 1.49m

TEST SÜRÜŞÜ İZLENİMLERİM:

Micra:
Test sürüşü yaptığım ilk araç Nissan Micra idi. Nissan Micra kağıt üzerinde en mantıklı görünen araç. Benzin tüketimi,vergi dilimi ve donanımları ile oldukça göz dolduruyor. Aracı Ankara BMS Nissan'da deneme fırsatım oldu. BMS personeli oldukça ilgili ve ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorlar. Kullandığım araç Micra 1.2 CVT Tekna modeliydi. Punch donanım bakıyordum fakat test aracı olarak Punch donanımlı araç yoktu. Aracın kullanımı genel olarak keyifli idi. Beni düşündüren sadece frenler oldu. Biraz geç kavrıyor gibiydi. Yumuşak yada orta sertlikte bir fren için bile ortalamanın üstünde bir şiddetle frene basmam gerekti. Aklıma Nissan Note kullanıcılarının fren konusundaki eleştirileri geldi. Sanırım Nissan'ın tercihi bu şekilde.

Aracın artı özellikleri: Yakıt tüketimi, otomatik vitese göre iyi hızlanıyor, görüş açısı , kullanımı keyifli
Aracın eksi özellikleri: Malzeme kalitesi, frenler

Juke:
Bu segmente ait olmasa da Micra test ettiğim bayideki ısrarlar üzerine Juke'u test ettim. Aracın iç tasarımı çok kaliteli ve şık. Kullanırken sadece yolu değil, aracın ön farlarını da görüyorsunuz. Bu biraz dikkat dağıtıyor yada alışmak gerekiyor. Frenleri Micra'ya göre çok çok daha iyi. CVT şanzıman oldukça başarılı.

Aracın artı özellikleri: Yakıt tüketimi, otomatik vitese göre iyi hızlanıyor, kullanımı keyifli, iç mekan dizaynı
Aracın eksi özellikleri: Görüş açısı

Polo:
İkinci olarak VW Polo'nun DSG şanzımanlı bir modelini inceleme şansım oldu. Doğuş Oto Etimesgut'daki arkadaşlar da çok yardımcı oldular. Aracı park yerinden çıkartırken bile şanzıman farkını hissettirdi. Vites yumuşak geçişler yapıyor ve düz otomatik viteslere göre daha büyük konfor sunuyor. Aracın hızlanması ve motor oldukça tatminkardı. Malzeme kalitesinden söz etmeye gerek yok sanırım, oldukça sağlam ve kaliteli bir araçta olduğunuzu hissediyorsunuz. Araç hareket ederken veya dururken en ufak bir sarsılma hissetmiyorsunuz. Görüş açısı ortalamanın üzerinde, yeterli seviyede. Frenler oldukça tatminkar.

Aracın artı özellikleri: DSG Şanzımanın düz otomatiklere göre daha performanslı olması, malzeme kalitesi
Aracın eksi özellikleri: Olası arızalarda DSG şanzımanın tamir/değişim maliyetleri (Bu konuda halen net bir bilgim yok fakat satış temsilcisi arkadaş DSG şanzıman değişiminin 21bin TL olduğunu söyledi. Kolay kolay bozulan bir şanzıman olmasa da bu riski göze almak ne kadar doğru bilmiyorum)

i20:
Hyundai i20 modeli için test sürüşü yapmadım fakat aracı iki yıldır kullanmaktayım. Gerek malzeme kalitesi, gerekse yakıt tüketimi beni tatmin etmiyor. Bunun haricinde aracın kapı otomatiği bozuldu ve serviste yaptırmak zahmetli bir süreçti. Micra ve Polo kadar seri tepkiler veremiyor. Yakıt tüketimi de şehir içi ortalama 9 lt. Olumlu yanlarına gelirsek görüş açısı ve frenlerinden bahsedebiliriz. Euro ncap'tan 5 yıldız alması başka bir artısı.

Aracın artı özellikleri: Görüş açısı,frenler
Aracın eksi özellikleri: Yakıt tüketimi,malzeme kalitesi,sert süspansiyon

Jazz:

Honda Jazz Fun+ CVT modelini deneme fırsatım oldu. Araç ilk olarak iç hacmiyle dikkat çekiyor. İç hacim olarak B segmentinin çok çok üzerinde. Aracın bir başka üstün özelliği ise kuşkusuz görüş açısı. Görüş olarak sizi kısıtlayan hiçbir şey yok. Kendimi C Max yada c4 Picasso kullanıyormuş gibi hissettim. Elektrik destekli direksiyon oldukça keyifli bir kullanım imkanı veriyor, arabaya hiç yabancılık çekmedim. Hızlanması Polo'ya göre daha kötü idi. Düz otomatik şanzımana göre daha iyi hızlandığını da belirtmek gerek.

Aracın artı özellikleri: Görüş açısı, yakıt tüketimi, iç hacmi
Aracın eksi özellikleri: Fiyatı

Punto:

Grande punto ve punto evo modelleri tek modelde birleşmiş ve Fiat Punto olarak satılıyor. Şanzıman oldukça kullanışlı geldi, otomatik vites kullanırken vitese müdahale edip performansı arttırabiliyoruz, bu güzel bir özellik. Fiyat olarakta kendi sınıfı içerisinde uygun. Negatif olarak söyleyebileceğim yokuşlarda biraz geri kaçırıyor, hill holder olmasına rağmen (start stop kullanırken).

Aracın artı özellikleri: Fiyat/performans oranı, yakıt tüketimi, şanzıman
Aracın eksi özellikleri: Malzeme kalitesi, yokuşlarda start stop kullanırken geri kaçırıyor

Arkadaşlar merhaba
iphone 3gs 8gb şu an 1300TL seviyelerinde satılıyor.
iphone 4g malum hem zor bulunuyor, hem de kontratsız 2400TL civarında satılıyor.
Mantık olarak (her ne kadar iki model arasında özellik olarak ciddi fark olsa da) 3GS ağır basıyor.
iphone almak için doğru zamanı beklemeli mi? yoksa 3gs alıp kullanmalımı?
Bir de Ankara'da nelerden 3GS bulabilirim bilmiyorum. (Çoğu teknomarket stoklarını bitirmiş)
Teşekkürler

Arkadaşlar merhaba,
10 gün içerisinde 46" bir LCD almayı düşünüyorum.
2500TL'ye kadar çıkabilirim. TV genelde oyun için kullanılacaktır.
Önerdiğiniz marka ve modelleri ve neden önerdiğinizi yazarsanız sevinirim.
Teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba, bugüne kadar ixus 75, a590is ve pentax k100d super kullandım. Aşağıdaki özelliklerde bir fotoğraf makinesi arıyorum.

Benim için önemli olan anı fotoğrafları çekerken içine biraz da sanat katmak. DSLR'ımı sadece taşıyamadığım için sattım. Fotoğraf gezilerine çıkacak vaktim de olmuyor. Son kullandığım makine a590 manuel ayarlara imkan veriyor olsa da yine de DSLR'a yaklaşamadı bile.

Asıl sıkıntım düşük diyafram değerinde bir foto. çekerken arkaplanı bulanıklaştırmıyor. Bunu yapabilecek, kaliteli bir lense sahip ve şort cebinde taşıyabileceğim bir makine önerirmisiniz? Fiyat olarak ta 750TL'nin üzerine çıkmak istemiyorum. Hatta ne kadar ucuz olursa o kadar iyi.

Canon SX120 ilgimi çekti. Önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden.
Hakkında
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
ALIŞVERİŞ YAPTIĞIM ARKADAŞLAR: Burak. , mosfettt , erm1122 , CoMiSeR , Simin27 , OErdem , imuratk , burakcardak , inalb , sururi , buyuksoy39 , gronyar , aRşİmET , brtana , pSy! , jackhammer , mav1li , pisikopat5061 , can21 (x2) , etlik , blackmurder36 , srdrpeker , gimli06 (x2) , MahmutSefa , narayan , Buzmavili , miralay__ , unforgiven99 , IN_MYSTERYY , serdaraltay , righteous@ (x2) , denizci006 , marikanwap , ahmetim1907 , DreamMaker , cartok , Pcdunyasi (x3) , evoX , venomvenom , goukiwins , 170x6fb, SezerEkrem, quexstre48, enginco06, Carcharot, musty90@, Max_Kolesne, murri_can, tolga226, gunesindostu, Belanir, Judurass, rockthat1, oa1907, meisida
Hakkımda:
2007
Sistem ve Tercihleri
ISS
TTNET
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.533
İkinci El Bölümü Mesajları: 771
Konularının görüntülenme sayısı: 395.052 (Bu ay: 290)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 51 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.