Teğmen
02 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 5 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Şöyle bir durum var: Bilgisayarı kapatıp açtığım zaman SSD görünmüyor (BIOS'dan girip bakıyorum) Diski söküp tekrar taktığım zaman görüyor. Bazen 2 hafta boyunca hiç sorunsuz kullanırken bazen de hergün söküp takma işlemi yapmam gerekiyor. Önerisi olan var mı?

SSD: SanDisk Ultra 3D 500GB 2400MB-1750MB/s NVMe M.2 SSD SDSSDH3N-500G-G25

Anakart: Asus Prime B350-PLUS

İşletim sistemi: Win 10

Herkese merhaba. İlk oyunumu Google Play'de yayınladım. Bir göz atıp tavsiyede bulunursanız sevinirim.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.DesignXDevelopment.SpaceDuties
Oyuna admo ile ödüllü reklam koydum ama sahne değiştirip geri gelindiğinde reklam açılıyor fakat reward yüklenmiyor. neden olabilir kodu şöyle:

public string Rewarded_ID;
public GameObject repanel;

RewardBasedVideoAd rewardBasedVideo;

void Start () {

rewardBasedVideo = RewardBasedVideoAd.Instance;
repanel.SetActive(false);
RequestRewardBasedVideo();

// RewardBasedVideoAd is a singleton, so handlers should only be registered once.
this.rewardBasedVideo.OnAdLoaded += this.HandleRewardBasedVideoLoaded;
this.rewardBasedVideo.OnAdFailedToLoad += this.HandleRewardBasedVideoFailedToLoad;
this.rewardBasedVideo.OnAdOpening += this.HandleRewardBasedVideoOpened;
this.rewardBasedVideo.OnAdStarted += this.HandleRewardBasedVideoStarted;
this.rewardBasedVideo.OnAdRewarded += this.HandleRewardBasedVideoRewarded;
this.rewardBasedVideo.OnAdClosed += this.HandleRewardBasedVideoClosed;
this.rewardBasedVideo.OnAdLeavingApplication += this.HandleRewardBasedVideoLeftApplication;

}

// Update is called once per frame
void Update () {

}

// Returns an ad request with custom ad targeting.
private AdRequest CreateAdRequest()
{
return new AdRequest.Builder().Build();
}

public void RequestRewardBasedVideo()
{

#if UNITY_EDITOR
string adUnitId = "unused";
#elif UNITY_ANDROID
string adUnitId = Rewarded_ID;
#elif UNITY_IPHONE
string adUnitId = Rewarded_ID;
#else
string adUnitId = "unexpected_platform";
#endif

this.rewardBasedVideo.LoadAd(this.CreateAdRequest(), adUnitId);
}

public void ShowRewardBasedVideo()
{
if(rewardBasedVideo.IsLoaded())
{
rewardBasedVideo.Show();

}
else
{
Debug.Log("Rewarded Ad Load");
}

}

#region RewardBasedVideo callback handlers

public void HandleRewardBasedVideoLoaded(object sender, EventArgs args)
{
}

public void HandleRewardBasedVideoFailedToLoad(object sender, AdFailedToLoadEventArgs args)
{
}

public void HandleRewardBasedVideoOpened(object sender, EventArgs args)
{
}

public void HandleRewardBasedVideoStarted(object sender, EventArgs args)
{
}

public void HandleRewardBasedVideoClosed(object sender, EventArgs args)
{
RequestRewardBasedVideo();
}

public void HandleRewardBasedVideoRewarded(object sender, Reward args)
{
string type = args.Type;
double amount = args.Amount;

repanel.SetActive(true);
}

public void HandleRewardBasedVideoLeftApplication(object sender, EventArgs args)
{
MonoBehaviour.print("HandleRewardBasedVideoLeftApplication event received");
}

#endregion
}
Bilgisayar bir süre sonra (30 saniye 1 dk arası) açık olan her şeyi kapatıp masaüstüne dönüyor. Kendine mini bir reset atıyor diyebiliriz. Bunun nedeni nedir?
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Videoda arka planı şeffaf (transparan) olarak kullanabileceğim bir format var mı acaba. Fotoğraftaki PNG gibi.
Asus B350-Plus Anakart Ryzen 5 1600x işlemci 8x2 16GB Kingston HX426C15FB 2666MHZ RAM kullanıyorum. BIOS'a girdiğimde iki modül de görünüyor ama total RAM 8gb 2666mhz olarak gözüküyor. Windows 10 64bit kullanıyorum windowsa girdiğimde de 16gb 8 kullanılabilir yazıyor. BIOS son sürüm 0806 yüklü. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba.
Belli bir süre geçtikten sonra bilgisayara takılı usb aygıtlar resetleniyor. Takıp çıkarmışım gibi. Bunun nedeni ne olabilir.
Merhaba, Monster laptopumda ATI HD 5870 ekran kartı var, önceden sıkıntısız kullanıyordum fakat şimdi ekran kartı driverını yükleyince ekran kararıyor. Bilgisayara format attım driverı sıfırdan yüklüyorum ve bu sorun oluyor. Wındows kendi drıverı yüklediğinde de aynı sorun oluyor. Driverı atinin sitesinden indiriyorum uygun seriyi seçip, zaten daha önce kullandığım driverdı. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Samsun 6510 smart tv de teledünyayı evrensel kumanda olarak ayarlasam da (ır kablosu doğru yerde) çalışmıyor. Bilgisi olan var mı acaba.
arkadaşlar iş bankasında hesabım var internet bankaçılığı kullanıyorum sanal kart oluşturmak istiyorum ama kredi kartı kullanmıyorum hesabdaki paryı kullanrak sanal kart yapabilirmiyim, sanal karta girdiğimde kredi kartınız yok diyor , fakat bun yapan arkadaşlar tanıyorum sadece banka hesabıyla sanal kart yapıyor ama arkadaş garanti bakasında yapmıştı iş banaksında bu özellik yokmu yada ben mi bulamadım ?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 160
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 45.939 (Bu ay: 292)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.