Şimdi Ara

İnsanlara cahil olduklarını nasıl kabul ettirirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ruhunuz daralıyor sokak röportajlarından değil mi sizin de?

İnsanlar nasıl bu kadar sığ olabilir, nasıl bu kadar yalana inanabilir diye hayretler içinde kalıyorsunuz biliyorum.

Almanya battı, yunanistan ispanya bitti gibi laflarla karşınıza çıkıyorlar videolarda, eğer şanssızsanız özel hayatınızda da bunlarla karşılaşıyorsunuzdur, belki akrabanız, hatta kendi anne ve babanınız bile bunlardan biri olabilir.

Gençler, bu devran elbet dönecek, ama bu insanlara cahil olduklarını, konuşmamaları gerektiğini, öğrenecek çok şeyleri olduğunu nasıl kabul ettireceğiz?

Bunu çözemiyorum.

• Bununla mı uğraşacağım. Banane?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhattap olmayın enerjinize yazık...

Sayıları milyonlarca olduğu için tam bir vakit kaybı olur

• Sorunun temeli düşünmeye yarayan organlarının gelişmemesi, bu yaştan sonra onu düzeltmeye imkan yok ama medyadan doğru düzgün bilgi alabilirlerse belki bir kaç şeyi değiştirebilirler.

40+yaş kitlesinin dünyası doğdukları günden bu yana TV ile şekillendi, şekilleniyor. Ülkemizde medyanın kimin elinde olduğu belli, önlerine ne atıyorlarsa insanlar onu yiyor.

Bakın bu gençler içinde geçerli, ben aradaki farkı teknolojiye olan yatkınlıkları ve enformasyona olan bağımlılıklarından kaynaklandığını düşünüyorum. Yurtdışında insanların nasıl yaşadığını biliyorlar ve onlarda refah talep ediyorlar. Bugün ekonomi biraz düzgün olsaydı onlarında sesini çıkaracağını düşünmüyorum.

Kendim üniversiteye 2016 girişliyim, o dönem pek çok arkadaşım iktidar hakkında olumlu düşünüyorlardı, pek çoğu referandumda evet oyu verdi. Yapmayın, etmeyin dinleyen olmadı ta ki papaz olayı ve sonrasındaki 7-8 aylık enflasyon dalgasını yiyene kadar.

Birde bu insanların geneli Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler okuyan insanlar. Bugün %100'ümüz kaçmayı düşünüyor bakın bir tane fire yok, kiminle konuşsam-görüşsem aynı ses "ne zaman kaçıyoruz?"...

• Boyle deyip gecmek en kolayi. Degerli enerjini bos yere ziyan etmemis olursun...İnsanlara cahil olduklarını nasıl kabul ettirirsiniz? 

İnsanlara cahil olduklarını nasıl kabul ettirirsiniz?BS KRALTÜRKyoutube
    salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk yaa 🤣🤣
    https://www.youtube.com/watch?v=6ax6GeW4mE4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leipold -- 28 Eylül 2021; 11:59:15 >
  • ressi1 kullanıcısına yanıt

Bu kadar da ülkesinin sorunlarına duyarlı, ilgili; ülkesine karşı aidiyet bağı bu kadar güçlü bir toplum... 🤪

Gözlerim yaşardı İnsanlara cahil olduklarını nasıl kabul ettirirsiniz? İnsanlara cahil olduklarını nasıl kabul ettirirsiniz? 

Çok doğru bir tespit... Eğer bugün ekonomi iyi olsaydı 2023 seçimlerini reyiz garanti alırdı. İnsanlara cahil olduklarını nasıl kabul ettirirsiniz? 

Dış politikaymış, çevreymiş, adaletmiş, vs vs... kimin umrunda ki..

Çoğunluk, kendi küçük dünyasında ekonomisinden başka bir şeyi önemsiyor ya da ilgileniyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 28 Eylül 2021; 12:36:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

Bununla mı uğraşacağım. Banane?
    Yok olmadı bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Bu kadar da ülkesinin sorunlarına duyarlı, ilgili; ülkesine karşı aidiyet bağı bu kadar güçlü bir toplum... 🤪

Gözlerim yaşardı   

Çok doğru bir tespit... Eğer bugün ekonomi iyi olsaydı 2023 seçimlerini reyiz garanti alırdı.  

Dış politikaymış, çevreymiş, adaletmiş, vs vs... kimin umrunda ki..

Çoğunluk, kendi küçük dünyasında ekonomisinden başka bir şeyi önemsiyor ya da ilgileniyor mu

Küçük dünyamızın genişleyememesinin sebebi saydığınız politikalar, şimdi ise genişlemeyi bırakın daralıyor.

O zaman bunlara itiraz etselerdi belki olmazdı.

Okuttuğun gidişatı göremiyor ki diğerlerinden bir şey bekleyesin.

Şimdi ise herkes bu ülkede bir şeylerin değişmeyeceğinin, bununla uğraşmanın vakit kaybı olduğunun farkında.

Şu anlık ucuza dolar toplamak dışında düşündüğümüz bir şey yok.

• cahilse ettiremezsin.

• Niye kabul ettireyim
    Cehaletinde boğulsun bana ne

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ettiremezsin. "Dunning-Kruger Etkisi" diye bir şey var.

• Ben uğraşmaktan vazgeçtim hocam. Tamamen kendi hayatıma odaklanmış durumdayım. Seçim olunca hükümetin değişeceğinden adım gibi eminim. O yüzden etrafımdaki bu kişilere artık bir şey anlatmıyorum. Hükümet değiştiğinde de bu kişiler olmaya devam edecekler. Bu sefer değişen hükümetin kurduğu ütopyaya inanacaklar. Yani onları pek fazla takmamak gerekiyor. Onlar oy verdiği sürece kendilerini değerli zannetsinler gerisi önemli değil. Bu ülkede iktidar fark etmeksizin belirli bir azınlık ülkeyi yöneteceği için artık onların düşünceleri gram umurumda değil. Bizi galaksinin lideri mi sanıyorlar ya da buna benzer şeyler mi önemli değil. Kendi çaplarında kendi dünyalarında eğlenip dursunlar :)

• Görmezden gel diyeceğim ama insan bir yerden sonra tahammül edemiyor. Sonuçta senin benim de geleceğim hakkın söz sahibi bunlar da. Onların yanlış tercihleri yüzünden biz de çekiyoruz bu çileyi.

• İnsanlara cahil olduklarını nasıl kabul ettirirsiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.