Yüzbaşı
13 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 9 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba ...

anakart: m5a97 le r2.0
işlemci: amd fx-9370 8çekirdek 4.4 ghz
rem: 8gb ddr3 tek rem,soğutmalı ssd rem 933 mhz.
hardisk: 2tb segate 7200 rpm
ekrankartı: amd r9 280x tosic

pc özelliklerim 40-60 arası gidiyor bulunduğum yerde kalabalık bir yere inersem 10-30 arası düşüyor fps bunu nasıl yükseltebilirim ...
arkadaşlar, sadec kasa topladım, detayları ve isimlerini aşağıda paylaşacağım, emin olduğum tek paröçası işlemcisi, çok övdükleri için o işlemciyi almaya karar verdim, sonrası tüm parçalarını işlemciden başlayarak kurdum, ekran kartı anakart gibi diğer bileşenleri tavsiyeniz için değiştirebilirim, oyun pc si istiyorm. 2000 TL LİMİTİM VAR, biraz aşağı biraz yukarı olur tabi..
LG Flatron E2241 LED monütörüm (22 inç) ve sony brava LCD tv (41 inç) 'im de film seyredip oyunlarımı oynayacağım. :)

önce tek tek isim ve modellerini yazacağım altlarınada özelliklerini ve resimlerini koyuyorm...

AMD FX Series 8120 (3.1 GHz) 16MB 32nm AM3 210,10
Asus M5A97 AMD970 DDR3 1866MHz S GL 16X AM3 114,40
Cooler Master RC-430-KWP500 500W ATX Kasa Siyah 90,20
Kingston HyperX 4 GB 1600 MHz DDR3 RAM CL9 28,05 (x 2, adet ama ilerde 8gb daha alacağım yani 16 ya tamamlayacağım)
Sapphire HD6850 1 GB 256Bit GDDR5 16X 151,80
WD 1 TB Cav.Green Intellipower 64MB SATA3/WD10EZRX 112,20
LG GH22NS70/90-AW14B 22X SATA DvdRw Siyah 17,33
toplam fiyat 887.51 $ = 1596.63 TL

ÖZELLİKLER:

AMD FX Series 8120 (3.1 GHz) 16MB 32nm AM3

İşlemci Hızı	:	3.1 GHz 
L2 Cache Kapasitesi : 8 MB
Soket Yapısı : Amd Socket AM3+
Garanti Süresi : 36 Ay
Fan : Var
Box/Oem : Box
Nanometre : 32 nm
Güç Tüketim : 95 W
L3 Cache Kapasitesi :8 MB

Asus M5A97 AMD970 DDR3 1866MHz S GL 16X AM3

Ram Hızı : 1600 MHz
DIMM : 4
Raid Desteği : Raid 0
Raid Desteği : Raid 1
Raid Desteği : Raid 5
Ram Hızı : 2133 MHz
Ram Hızı : 1866 MHz
Ram Hızı : 1333 MHz
Ram Hızı : 1066 MHz
Raid Desteği : Raid 10
PCI Express x1 Slot Sayıs : 2
Bus Hızı : 4800 GT/s
Tümleşik Görüntü Kartı : Yok
İşlemci Üreticisi : Amd
PCI Express x16 Slot Sayı : 2
PCI Slot Sayısı : 2
Maksimum Bellek : 32 GB
Yapı Standartı : ATX
Garanti Süresi : 36 Ay
Tümleşik Ağ Kartı : 10/100/1000 Mbps
Uyumlu İşlemciler : Amd Athlon II
Uyumlu İşlemciler : AMD Phenom II
Uyumlu İşlemciler : Sempron
Portlar : 8 Kanal Ses(7+1)
Portlar : 1 x RJ-45 Ethernet
Portlar : 2 x USB 3.0
Portlar : 6 x USB 2.0
Portlar : 1 x Optik
PCI Express x4 Slot Sayı : Yok
Sabit Diskler : 6 x SATA III ( 6Gb/s )
Soket Yapısı : Amd Socket AM3+

Cooler Master RC-430-KWP500 500W ATX Kasa Siyah

Kasa Boyutu Middle Tower
Yapı Micro ATX, ATX
Güç Kaynağı (W) 500
Çıkışlar Usb2.0, Audio
Fan Adedi 1
Fan 120mm
Renk Siyah

Kingston HyperX 4 GB 1600 MHz DDR3 RAM CL9

4 GB, DDR3, PC, 1600 MHz

Sapphire HD6850 1 GB 256Bit GDDR5 16X

Bellek Hızı 4000Mhz 
Bellek Boyutu 1 GB
Bellek Arayüzü 256bit
Bellek Tipi GDDR5
Chipset Üretici ATI
Grafik İşlemci RADEON HD6850
Çekirdek (İşlemci) Hızı 775MHz
RAMDAC YOK
Maksimum Çözünürlük VGA 2048x1536 DVI 2560x1600 DisplayPort 2560x1600 HDMI 1920x1200
Arabirim (Slot Tipi) PCI Express 2.1 x16
DirectXMicrosoft DirectX® 11
OpenGL OpenGL® 3.1
HDMI 1 x HDMI 1.4a
DVI 2 Adet
Tv Çıkışı YOK
Display Port 1 x DisplayPort
Analog Çıkışı DVI-D- D-Sub Adaptörü ile
Diğer Görüntü Teknolojileri AMD HD3D technology
40nm Process Technology
AMD CrossFireXTM multi-GPU technology
Stereoscopic 3D gaming
Stereoscopic 3D display/glasses
Blu-ray 3D
Integrated HD audio controller
AMD PowerPlayTM power management technology
AMD CatalystTM graphics and HD video configuration software
AMD Eyefinity multi-display technology
128 Gbps memory bandwidth (maximum)
1.5 TFLOPS compute power
Double slot form factor
TeraScale 2 Unified Processing Architecture
Fan Var
Uyumlu İşletim Sistemi Microsoft Windows Vista,XP,7
Güç Gereksinimi Minumum 500 Watt Güç Kaynağı gerekmektedir.
1 x 75Watt 6 pin PCI Express güç konektörü gerekmektedir.
2 x CrossFireX™ Sistemi için 75 Watt 6 pin PCI Express güç konektörü gerekmektedir.
Onaylı güç kaynakları önerilmektedir.
Garanti Süresi24 Ay
Vga Bellek Hızı4000 MHz
StandartlarMicrosoft DirectX 11
Shader Model 5.0
PCI Express 2.1
ATI Eyefinity Technology ( Çoklu Monitör Deseteği)
AMD HD3D Technology
Open GL 3.1
Garanti Süresi 24 Ay
Çoklu ekran kartıCrossfire desteği var
Çıkış Birimi 2 x DVI HDMI DP
Bus Yapısı PCI Express x16

Genel Özellikler : 

ATI Eyefinity
ATI Eyefinity teknolojisi görüş alanınızı üç görüntüye kadar maksimize ederek yandan görüşünüzü tamamen garanti eder. Oyun oynayanlar için, bu sizi direk olarak oyunun içerisine alır ve diğer uygulamalar için de görsel çalışma alanınızı maksimize eder, bu şekilde aynı anda daha fazla pencere görebilirsiniz. ATI Eyefinity teknolojisi, görüntüleri ve videoları düzenlerken birkaç 'paleti’ veya ‘paneli’ daha geniş bir çalışma alanında açık tutmanıza izin vermesi nedeniyle multimedya uygulamaları için de idealdir.

Gelişmiş GDDR5 Hafıza Teknolojisi
GDDR5 hafızası, her bir pin GDDR3 hafızası için iki katı bant genişliği sağlayarak daha fazla hıza ve daha yüksek bant genişliğine olanak verir.

40nm Process Technology
Modern üretim işlemleri, öncekilerden daha az güç kullanan etkili, yüksek performanslı parçalar sağlamaktadır.

ATI Avivo HD
En yeni Blu-ray filmlerini veya diğer HD içeriğini 1080p veya ötesinde bir görüntü çözünürlüğünde izleyin ve geliştirilmiş Unified Video Recorder (UVD) ile özellikler açısından daha zengin bir deneyim yaşayın.

ATI CrossFireX™ Multi-GPU Teknolojisi
ATI CrossFireX Multi-GPU teknolojisi ile tek bir sistemde dörde kadar grafik kart ekleyerek PC'nizin grafik gücünü artırın. CrossFireX özelliğinin etkinleştirildiği uygun bir ana kart gerekli olacaktır.

PCI-Express 2.0
En yeni PCI-Express 2.0 spesifikasyonu verileri 2.5Gbp’den 5Gbp’ye çoğaltarak grafik kartınızın tam performans potansiyelini kullanmanızı sağlar.

AMD HD3D Teknolojisi
3D ekran / gözlük / yazılım kullanıldığında, 2D görüntüleri (film, oyun, fotoğraf) üç boyutlu derinlik yanılsaması oluşturan bir formatta sunan bir teknik olan Yüksek Tanımlı Stereoskopik 3D için tam destekle mümkün olan en iyi üç boyutlu deneyimin keyfini çıkarın.

Dual-Link DVI
En popüler Dual Link DVI (Dijital Görsel Arayüz) ile donatılmış olan bu kart, 60 Hz’de 2560 x 1600’e kadar olan ultra yüksek çözünürlükleri görüntüleyebilmektedir.

HDMI 1.4a
HDMI 1.4a, daha önceki HDMI bağlanabilirliği üzerinde geliştirilmiştir ve Deep Color, 7.1 Yüksek Bit Hızlı Ses ve 3D Stereoskopik desteği ile PC'nizde mümkün olan en yüksek kalitede Blu-ray ve video deneyimine olanak vermektedir.

DisplayPort
En son nesil gösterge arayüzü DisplayPort’un avantajlarının keyfini çıkarın. Grafik kartı, 2560 x 1600’lük ultra yüksek HD çözünürlüğü sayesinde en yeni nesil LCD monitörlerini destekleyebilmenizi sağlar.

Tek Bağlantılı (Single-Link) DVI-D
1920x1200 çözünürlüğe kadar Dijital monitörleri destekler.

Microsoft DirectX® 11
DirectX®11’i destekleyen SAPPHIRE grafik kartlarıyla, güçlü bir oyun performansı ve çekici 3D görsel efektleri, gerçekçi aydınlatmalar ve canlı görüntüler veren eşsiz bir görüntü kalitesi elde edin. DirectX®11’deki Donanım Mozaiği, HDR Doku Sıkıştırma, Çoklu-işlem desteği ve DirectCompute gibi yeni özellikler, hayat kadar gerçekçi oyun oynama zevkini ve daha önce bir PC’den elde edilmesi mümkün olmayan bir deneyimi yaşamanızı sağlar.

OpenGL® 3.1
DirectX®’in dışındaki Adobe Autodesk 2D/3D grafik tasarımı gibi uygulamaların performanslarını hızlandırmak için en yeni OpenGL API’yi (Uygulama Programlama Arayüzü) destekler.

Shader Model 5.0
Günümüzde temin edilen çoğu oyunda yaygın olarak kullanılan bir anahtar özellik olan VTF’i (Vertex Texture Fetch) içeren en yeni Shader Model 5.0 özellik setini destekler. Bu özellik desteklenmediğinde, oyun daha düşük bir gölgelendirme yolunda kalarak Shader Model 5.0'in sunduğu hoş ve canlı efektler kaybedilecektir

ATI Catalyst Control Center™
ATI Catalyst Kontrol MerkeziTM yazılım uygulaması SAPPHIRE ATI Radeon’unuzun performansı ve görsel kalitesi üzerinde tam kontrol elde etmenizi sağlarTM tabanlı grafik kartı.

Accelerated Video Transcoding
Masif paralel mimarisi ve genel gölgeleyici kod çevrimi talimatları desteği video kodlama / kod çevrimi şeklini sadece CPU ile mümkün olandan daha fazla hızlandırır. (ATI Stream teknolojisi için uygulama desteği gerektirir ve Dijital haklar yönetim sınırlamaları uygulanabilir)

Dolby® TrueHD and DTSHD Master Audio™ Support
Telif hakkı koruma desteği, yüksek bant genişliği, HDMI üzerinden 7.1 kanal çevresel ses düzeni. En yeni Blu-ray filmleri ile birlikte, tamamen sarmalayan, yüksek tanımlamalı ses deneyimi elde edin. (Bazı modellerde bir DVI - HDMI teçhizat kilidi, bir HD kapasiteli monitör ve bir Blu-ray sürücüsü gerektirir)

Anti-aliasing features
Yüksek çözünürlüklü oyun keyfini maksimize etmek için ileri AA (Anti-aliasing) özelliklerini destekler.

Çok-örnekli örtüşme önleme (her piksel için 2, 4 veya 8 örnek)
Üstün kalite için 24x’e kadar Özel Örtüşme Önleme Filtresi (CFAA)
Uyarlanabilir süper örnekleme ve çoklu örnekleme
Gamma düzeltme
Süper AA (sadece ATI CrossFireX™ yapılandırmaları)
Örtüşme önleme özelliklerinin tümü HDR işleme ile uyumludur

Physics processing support
En canlı oyun deneyimleri için Akışkanlar Dinamiği, Giysi Simülasyonu, Yumuşak veya Sert Cisim Dinamiği, Üniversal Çarpışma Algılaması, Saç Simülasyonu ve Sonlu Eleman Analizi performanslarını hızlandırır.

ATI PowerPlay™
Güç etkinliğini dinamik şekilde yönetir ve AMD’nin devrimsel ATI PowerPlay’i ile performansınızı kontrol eder TM güç yönetimi teknolojisi. Bu benzersiz teknoloji, genel güç tüketimini dramatik şekilde azaltarak enerji etkinliği için önemli bir ilerleme kaydedilmesini sağlar.

Windows® 7 support
WHQL (Windows Hardware Quality Labs) Sertifikalı sürücüler ve logolar SAPPHIRE HD2000, HD3000, HD4000 ve HD5000 seri kartlarının tümü için mevcuttur ve Microsoft Windows 7’ye uyumu ve güvenilirliği garanti ederler.

3. Nesil TeraScale Motoru
Yonga üzerinde hesaplama birimi dizileri, grafik işlevselliğinde yeni olanaklar ve yüksek performans sunarak izlediğiniz içeriği mümkün olan en yüksek kalitede keyifle izlemenize olanak verir.

AMD Gelişmiş Paralel İşlem teknolojisi
Daha iyi sistem performansı ve güvenilirlik için işleri mümkün olduğu kadar bölmek üzere paralel veri hesaplama işlerinin yükünü CPU'dan GPU'ya atarak en zorlu uygulamaları hızlandırın.

Ekran Esnekliği
Çift bağlantılı DVI-I, DisplayPort 1.2 ve HDMI 1.4a ile eski analog VGA monitörünüzle uyumluluğu sağlayan adaptörler dahil olmak üzere, donanım üzerinde üzere inanılmaz ekran bağlanabilirliği seçenekleri sunar.

Gelişmiş Birleşik Kod Çözücü 3 (UVD 3)
En yeni Blu-ray filmlerini veya diğer HD içeriği 1080p (veya ötesi !) ekran çözünürlüğünde izleyin. Gelişmiş Birleşik Video Kod Çözücü 3 (UVD 3) ile daha iyi, sessiz ve dengeli bir sistem için video kod çözümü işlerinin yükünü CPU'dan GPU'ya atarak özellikler açısından zengin bir video deneyiminin keyfini çıkarın.

Gelişmiş Internet Sunucu Uygulamaları
GPU'nuzun gücü artık, yüksek kalitede görüntü çevirisi ve medya playback içeren daha hızlı ve daha hassas sunucu deneyimi için Direct 2D çeviri kullanarak yalnızca video ve oyunları değil, aynı zamanda bazı Internet sunucularının (IE9/Mozzilla FireFox) son sürümlerini de hızlandırabilir.

WD 1 TB Cav.Green Intellipower 64MB SATA3

Kapasite 1TB 
Arabirim SATA III
Dönüş Hızı (RPM)
IntelliPower *
Dönüş hızı, aktarım hızı ve önbelleğe alma algoritmalarının ince ayarlı dengesi, hem önemli ölçüde güç tasarrufu, hem üstün bir performans sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, WD Caviar Green sürücüler yeniden başlatıldıklarında başlarken sistemler üzerinde daha az zirve yük sağlayarak daha az akım tüketmektedir.
Veri Transfer Hızı SATA 6 Gb/s
Disk Boyutu 3.5" inch
Arabellek 64 MB
Gürültü Seviyesi Idle Mode 21 dBA (average)
Seek Mode 0 22 dBA (average)
Seek Mode 3 22 dBA (average)
Boyutlar Height 26.1 mm
Depth 147 mm
Width 101.6 mmAğırlık450g
Venezuelalı bir arkadaşımın serverinda bazı konularda yardıma ihtiyacı var interlude server dosyalarından anlayan arkadaşlar benimle irtibata geçerlerse memnun oluRum ...
arkadaşlar. ben oyunun ilk seneyi bitirdim. 2. seneyi oynamak istediğimde resimdeki uyarıyı aldım. ne yapmalıyım. tadı damağımda kaldı. afrikaya gidecektik milli takımla.
bide skill verme yerinde ben 2. sayfadaki skilleri arttıramıyorum. sadece 1. sayfadakileri. sanırım ikisi birbiriyle bağlantılı. beni demomu görüyor ne?
son maçı oynadım. kupları gösterdi başarıları gösterdi, milli takıma seçilenleri gösterdi, yeni sezon menüsü geldi hop resimdeki uyarı geldi. tamam deyince fifaya girince çıkan ana menüye atıyor... devam ettirmiyor.

Arkadaşlar. ben 2002-2003 tariflerinin birinden beri adsl üyesiyim. ama hep sınırsız üyelik gittim. sanırım önce 256 sınırsızdı sonra kendi kendine tabanı çıkarttı biliyorsunuz.
3-4 gündür bağlantı hızım acayip yavaş. sandımki bilgisayarımda birşey var. heme format attım bugün. ama bağlantı gene aynı. dayanamadım o iğrenç ttnet yardım hattını aradım. teknik servisi aradım. adam bana. 8mb sınırsız 15gb limitli pakette olduğumu, bu ayki dowload ımın 98gb olduğunu söyledi. bu yüzden hızımın 250kb a düşürüldüğünü, her ayın 1 inde 0lanacağını söyledi.
bende bir suskunluk. aklımdan binlerce küfür binlerce soru birbirini kovalıyor.
98gb olana kadar neredeydi aklını mı desem, beni 8gb sınırsız 15 limitli pakete bana sormadan nasıl geçirirsinizmi desem, bilemedim.
neyse baya ateşli bi konuşmadan sonra telefonu yüzüne kapadım. büyük ihtimal yarın ttnete gidip dağıtacam ama bir alternatifimin elimde olmasını istiyorum ki sizden yardım istiyorum arkadaşlar.
8gb bağlantın var diyor, benim en fazla yükleme hızım 420kb dı geçmiyor, bu nasıl 8gb hız?
ben istemeden beni bu pakete nasıl alırlar?
ne öneririsiniz, çok kızgınım mantıklı bişiler yazamıyorum kusura bakmayın.
arkadaşlar windows başlat menüsü vs. değiştirmek için bir dosya yükledim. eğer becerebilseydim 1. resimdeki gibi olacaktı. ama klasörden exe gibi bişey çıkmadı ve herhangi bir açıklamada çıkmadı. resim 2 de içinden çıkanlar var. ben bunları nereye koyacağım ve ne yapmalıyımki ilk resimdeki hala gelsin bilgisayarım. çok heveslendim kaldım. yardım lütfen... teşekkürler iyi günler..

yukardan aşağı sırasıyla kalsörlere girip resimlerini çektim.

Merhaba arkadaşlar..

Uzun zamandır oynamakta oLduğumuz Lineage2’de Yeni bir server açmaya birkaç arkadaş karar verdik.Bildiğiniz üzere bir sürü l2 clienti var ve biz aralarından en iyi olanı (bize göre) chronicle 4 ü seçtik.Önümüzdeki hafta açacağımız serverimizin Sitesi ve forumu hazırladık..Bugünden itibaren kendi aramızda yapacağımız betadan sonra serverimizi online hale getireceğiz.

Şimdi gelelim server özelliklerine.

RATES :

1000x Exp
1000x Sp
1000x Adena

ENCHANTS :

Safe Enchant : + 4
Max Weapon Enchant : +20
Max Armor Enchant : +15
Max Jewelery Enchant : +15

Weapon Enchant Rate :%70
Armor Enchant Rate :%65
Jewels Enchant Rate :%65

FARMiNG AREAS :

DVC Bridge : Adena Zone
Abandoned Coal Mines : Raziel's Ancient Tablet ( For Weapons & Armors & Jewels)
Elven Fortress : Kain'S Heart( For Tatoo Levels )

Custom Weapons & Armors & Tatoo's with Custom LeveL's :

First Time we are bringing the Titanium Sets and Black Weapons
Second Time we are going to bring Dynasty weps and Dynasty Armors ( Soon )
Third time we are going to bring Dark weapons & Dark sets ( Soon )

www.L2monarchy.com

Herkezi Aramızda Görmekten Memnun oluruz.Hayırlı uğurlu olsun

Her Türlü Eleştiriye Açığız ama her zaman dediğim gibi Önce Emeğe Saygı
The composition of our team:

ArchEnemy - Server & Site Developer;
Dejavu - Server Owner & HGM ;
MSN: batikanerdogan@gmail.com
Server Features:

Official Interlude Server
70x Exp 250x Adena
Stable and lagless
Olympiad System
Fully working clan system
Abandoned Coal Mines (Solo + Party Zone)
Dragon Valley Caves (Exp Zone)
Global GK
NPC buffers
Native Armors (The only custom item)
Council System (Small community of active clan leaders that makes meeting every 1-2 week)
Safe enchant +3 Max Enchant +25
Fighter Weapon %55 Mage Weapon %50 Enchant rate
Friendly Staff

En son olarak tattoolarda eklemiş servera hem grup olarak hemde bireysel yonden biyerlere gelip zevk alabileceqinizi düşündüğüm bir server denenmesini tavsiye edeRim...
Potansiyel olarak gorduqum Ruslar ve yunanlılar mevcut pvp'de sınır yok diyebilirim... Türk oyuncularda mevcut serverda 2 aydır online ve kapanma gibi bi lüksü yoktur serverin herkezi bekliyoruz...
oyunda bana ulaşmak isteyenler nick zaten bellidir tanıyan arkadaşlar bilir herkeze bol pvp'ler ....

www.l2Native.com

Başlıktata belirttiqim qibi yeni pc toplatıorum bazı parçaları altta belirticem sizinde fikrinizi almak istedim ....

Anakart: MB ASUS AMD M3A78 770 DDR2 PCIX SOC940 SES+GLAN
CPU: CPU AMD PHENOM 8450*3 TRİBLECORE 2,1 MHZ 3 MB SOC940
RAM: RAM 2 GB DDR2 800 MHZ KINGSTON KVR800D2N6/2G =2 ADET
HDD&HDD USB: HD 320 GB SAMSUNG 7200 RPM SATA2 16 MB
CASE&POWER SUPPLY : CASE CM ELİTE SE-332-KKPA-GB SİYAH 390W PFC
OPTİK&FLOPY DRİVER: DVD-RW LG GH22NP 22X INT,SIYAH BULK
VGA: VGA 512 MB AXLE 8800GT DDR3 256BİT DVI 16X
CARD READER: CARD READER BIEN ALL IN 1 3.5 INT USB PH-ICR-B

CVPLARINIZI bekliorum arkadaşlar ....
herkese slm..

p4 2.4 işlemcili
1gb. dd2 remli

anakartım: gigabayt pentium 4 titan series GA-8S648(-L) ( en üstte resmini ekledim kartın..)

bU aleete takabileceğim en iyi ekran kart ı nedir. modelini verirmisiniz arklar.. yada hangi ekran kartlarını takabilriim???
şu anda üzerinde gforce fx5500 var...
Hakkında
Forum İmzası:
ツ ﻪnﻪгchy & ρuŋк ツ

LivingLegends kim diyenlere;

ŁîvîηgŁєgэηđى - Anarchy08 Prewiev Video

http://www.youtube.com/watch?v=MK9zFXR1Kxk
http://livinlegends.clan.su/
Forum İkinci El İmzası:
Hakkımda:
ツ ﻪnﻪгchy & ρuŋк ツ        

LivingLegends kim diyenlere;

ŁîvîηgŁєgэηđى - Anarchy08 Prewiev Video

http://www.youtube.com/watch?v=MK9zFXR1Kxk
http://livinlegends.clan.su/
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 682
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 24.800 (Bu ay: 62)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.