B

Er
30 Ocak 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 114 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Evet arkadaşlar, konu mâlum.
Dostlar, genel olarak denemelerde 35-37 net civarı yapıyorum. MSÜ'de çok şükür 40/0 yaptım. İlk tam yapmam da MSÜ'ye denk geldi.
Genel olarak dil bilgisi eksiğim yok, bazen 1 tane kaçabiliyor. Ortalama olarak 35 dakika civarında çözüyorum. Hiç paragraf kitabı, denemesi çözmedim.
Bana uygun deneme tavsiyelerinizi bekliyorum, elimde Limit var ancak paragraf sorularını pek beğenmedim.
Dostlarım, bildiğiniz gibi TYT-AYT'de, yâni YKS'de "standart sapma" dediğimiz olay yok. Yani bir soruyu kaç kişinin doğru/yanlış yaptığı o sorunun puan değerini etkilemiyor. Kısacası önemli olan ders fark etmeksizin ne kadar NET yaptığınızdır.

MSÜ'de ise standart sapma var. Aynı netlerle arada epey sıralama farkının olması, daha düşük NET yapanın daha öne geçtiği durumlar olması da bundan kaynaklanmaktadır.
Bunu göz ardı etmemenizi tavsiye ederim.

Geçen yıl MSÜ 700 küsürüncüsü olan arkadaşım YKS'de 13. olurken MSÜ'de 7. olan arkadaşım YKS'de 200 küsürüncü oldu. YKS'deki netleri ile MSÜ'deki netleri hemen hemen aynıydı, iki sınav arasında da yalnızca iki hafta vardı.

Moralinizi bozmayın, devam edin. Allah hepinizin gönlüne göre versin.
Canon marka yazıcımız bütün belgeleri, fotoğrafları gâyet normal bir şekilde yazdırırken Word gibi Office uygulamalarında oluşturduğumuz belgeleri hem vasat şekilde silik yazdırıyor hem de yazdırmadan önceki ön izleme bölümüne baktığımda belgeyi kağıttan daha küçük ölçekleyerek yazdırdığını gördüm.
Office'i kayıt defterinden sıfırladım, sildim yeniden yükledim, belki sorun yazıcıdandır diyerek onu da silip yeniden yükledim fakat çözemedik.
Ağabeylerimin, kardeşlerimin acil yardımını bekliyorum...
1) Konuyu Kenan Kara'dan dinlemek.
2) Karekök MPS SB'den soru çözümü yapmak.
3) Orijinal SB'den sarı ve mavi tesleri çözmek.
4) Acil SB'den soru çözümü yapmak.
Sonra da Orijinal'in pembe testlerini çözmek.

SİZCE MANTIKLI BİR İLERLEME ŞEKLİ Mİ?
Selamlar, kendisi kaldırmış linki.
Elinde olan var mı acaba?
Selamlar, iyi çalışmalar herkese. Bu yıl YKS AYT Matematik'de 18 net yaparak mezuna kaldım.
Netim çok düşük olsa da az çok matematik temelim var diye düşünüyorum. Çünkü mart ayından sınava kadar hiçbir şekilde tekrar, konu çalışması, deneme çözümü yapmadan girdim sınava.

Bu nedenle bu yıl matematikde Acil'in fasikülleriyle konu eksiğimi kapatıp ardından Apotemi'nin fasikülleriyle işi halletmeye karar verdim. Hatta Acil'in fonksiyonları bitti, bu hafta Apotemi fonksiyonlara başlayacağım.
Apotemi fasiküllerinde mevcut olmayan konular için ise Acil'in fasikülünün ardından Karekök'ün 2020 için basım SB'sini çözeceğim. Önemli konular için ise bunlara ek olarak ÜçDörtBeş'den sadece ÖSYM tarzı ve orijinal soruları çözeceğim.
Sizce mantıklı bir kombinasyon-planlama yapmış mıyım? Bunun dışında ne tavsiye edebilirsiniz?
Selamlar herkese, ilk mezun yılımda EA'yım. Bu yıl yeterli çalışmadığım, bilgi eksikliğim fazla olduğu için 18 yaptım sınavda. Geometri sıfırdı diyebiliriz.
Elimde 2020 basım ÜçDörtBeş, 2020 basım Karekök SB, MY Matematik serisi ve Acil'in fasikülleri var.
Aklımda Acil'in fasiküllerinden giderek ve arada da MY Matematik'den yararlanarak konuları bitirip direkt Apotemi'nin fasiküllerine geçmek var. Sizce doğru mu yapmış olurum?
LTİ haricinde diğer soru bankaları bana çok vakit kaybettirecekmiş gibi geliyor. O nedenle böyle bir plan yaptım kafamda. Sizlerin de düşüncesini merak ediyorum.
15-20 net bandında yapan bir mezunum, temel kavramlarda konu eksiğim pek yok fakat problem ve hız konusunda sıkıntılıyım. Bir tane soru bankası çözüp deneme ve problem fasikülüyle devam etmek istiyorum.
Gittiğim kurum Rasyonel Navigasyon SB verdi fakat boşa vakit kaybı mı olur sizce? Onu bırakıp 345 mi bitireyim yoksa?
Rasyonel Yayınları TYT-AYT Matematik ve Geometri SB'ler nasıl sizce? Mezun senede çözmeye değer mi?
Hakkında
Konum: Antalya,Muratpaşa
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 4
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 274
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 95)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 310 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.