Er
22 Aralık 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 60 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Var mı varsa hangi fasikul,kitap veya denemeler ?
Öncelikle uzun bir yazı olacağını belirteyim sonuna kadar okursanız çok az da olsa yol göstereceğimi ümit ediyorum
naçizane tavsiyelerimdir bir kişiye bile umut olabilirsem yol gösterebilirsem bilenlere unuttuklarını
hatırlatabilirsem ne mutlu bana.
(Belirtmek isterim ki lisanım çok iyi değildir dilimin döndüğünce yardımcı olmaya çalıştım yazım yanlışlarım
olduysa da affola)

Son zamanlarda forumda en çok konuşulan konulardan biri ve hemen herkeste zaman zaman olabilen ancak şu sıralar
daha çok yakınılan bir durum olan ders çalışma mevzusu malum bahar aylarının gelişiyle havaların ısınması,virüs,okulların
dershanelerin ve kütüphanelerin kapanması, getirilen kısıtlamalar,gündemin yoğunluğundan dolayı oluşan stres,kafamızın sürekli
başka şeylere gitmesi başka şeylerle meşgul olmamız,sınavın ertelenmesinden ve konuların azalmasından dolayı oluşan
REHAVET.

Arkadaşlar bu zamana kadar cidden birçoğumuz fazlaca emek verdi uykusuz kaldı eve kendini
zar zor attığı günler oldu gerçekten çok yorulduk,halsiz düştük,bunaldık,usandık vs.
Hepiniz çok emek verdi ve eminim çoğunuz bu emeklerin karşılığını alacaktır ancak devam ederseniz alırsınız.
Sınavı kazanmanın yolu sürekliliktir nasıl bir konuya başlayıp o konuyu oturtana pekiştirene kadar sürekli
çalışmak gerekiyorsa sınavı kazanmak için de süreklilik içinde olmalısınız.Tavsiyem günlük minimum çalışma
saatiniz olması ve her ne olursa olsun bu minimum çalışma saatinizin altına inmemeniz gün gelir 4 saat çalışırsınız
gün gelir 8 saat çalışırsınız tamamen size bağlı bir durum bu ancak dediğim gibi minimum noktanız olsun ve
6 gün onu kesinlikle yapmaya çalışın yapabilen 7 gün yapsın.En kötü yolla belirli bir çalışma saatine erişinceye kadar
1 saat çalışın 1 saat dinlenin.

Her ne olursa olsun o sınav olacak ve sınavı sınav anına kadar çalışan,pes etmeyen ve süreklilik içinde olanlar
kazanacak. Herkesin kendine göre sorunları dertleri vardır ancak bu sınav (sağlığımızdan sonra) hepimiz için
en önemli ve üstesinden gelmesi gereken bir mesele.Öncelikle derse oturunca o gün ne yapacağınızı bilirseniz çok rahat
edersiniz kafanız net olur.Elinize alın kalemi kağıdı bütün her şeyinizi eksiklerinizi,tekrar etmeniz gereken yerleri,
elinizdeki kitapları,kitapları çözme sıranızı,hangi sıklıkla hangi denemeyi çözeceğinizi a dan z ye her şeyinizi yazın
ve daha sonra zamana göre planınızı yapın.Çalışamıyorsanız planı yapın ve 1 gün boyunca hiçbir dersle alakadar olmadan
dinlenin kafanıza göre ne isterseniz yapın diğer gün tam manasıyla çalışmaya başlayın planı uygulamaya koyulun
(Gaza gelip 1 sayfa dolusu plan yapmayın patlarsınız).Plan yaparken de max. 3 ders koyun ve planı hafif şekilde yapın
mesela 6 saat değil de 3 saat çalışabilecek şekilde yapın ki plana uyabilesiniz ve yavaş yavaş o süreyi artırabilesiniz.
Plana uyduğunuzu,konuların ilerlediğini ve kendinizdeki gelişmeyi görünce bu durum size bir güç ve tekrardan heves verecek
çalışmaya devam edeceksiniz.

En iyi ders çalışabildiğiniz saatlere en zor dersleri koyun ve modunuz düştükçe anlaşılması kolay olan derslere
ve konulara yoğunlaşın sizin için daha iyi olacaktır.Kendinize tekrar aralığı oluşturun ve konuları sürekli tekrar edin
tekrar etmezseniz tüm emekleriniz çöpe gider.Tekrar etmek herkese ağır gelir ancak konu çalışmaktan
ve soru çözmekten daha önemli birşey varsa o da tekrar yapmaktır asla ama asla ihmal etmeyin sonra çok ama çok pişman
olursunuz en iyi olduğunuz konuyu dahi yapamazsınız.

Son olarak her ne olursa olsun umutsuzluğa düşmeyin,pes etmeyin ve çok iyi olsanız bile asla rehavete kapılmayın.
Hepinize iyi çalışmalar diliyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Deneme analizlerinizi yaparken yanlislarinizi nasil degerlendiriyorsunuz ? Mesela deneme ustune not alip daha sonra o denemede ki yanlislarinizi belirli araliklarla tekrar ediyor musunuz yoksa baska bir yol mu izliyorsunuz ?
Diger bir sorum ise geometride ucgenler bitti dortgenleri atlamayi dusunuyorum ucgen-cember-analitik yapmak var aklimda zaman kalirsa dortgenlere donerim sizce mantikli mi ?Eşit agirliktan hazirlaniyorum.
Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim herkes faydalansin.
Dusunceleriniz ?
Arkadaslar oncelikle hepinize iyi calismalar dilerim.Bir konuda yardiminiza ihtiyacim var elimde Karekok ve 3d ayt mat soru bankalari var bunlarin ustune konulari cok iyi oturtmak ve tekrar amacli 345 in osym ve orijinal kisimlari veya Acilin A+ testlerini cozmeyi dusunuyorum (apotemi cozmeyi dusundugum icin trigo ve lti kisimlari haric) siz hangisini cozmemi onerirsiniz ? Okuyup yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim kolay gelsin.
2013-2018 yillari arasindaki ales paragraf sorulari tek pdf linki asagidadir cozmek isteyen arkadaslar indirip cikarttirabilirler.https://s2.dosya.tc/server12/vu3dh8/ALES_TURKCE.pdf.html
Arkadaslar iyi calismalar bir konuda yardiminiza ihtiyacim var.Oncelikle sunu belirteyim mezunum ve esit agirligim geometrim cok iyi degil matematikte orta seviyedeyim elimde mikail hocanin cogu dersi kafın trigo logaritması ile beraber kaf4 var ve ozel ders almami isteyen destek cikan yakinlarimda var.Ancak ben pek emin olamadim zaten mh ve kaf var, soru bankalari da video cozumlu lti calismaya basladigimda cok zorlanirsam bu derslerden almak geciyor aklimdan siz ne dusunuyorsunuz bu konuda,ozel dersin bana bu calistiklarimin ustune cok faydasi olur mu ? Yardimci olan arkadaslara simdiden tesekkur ederim kolay gelsin.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 302
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 78)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 191 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.