R

Er
30 Temmuz 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 19 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba sıralamanın çok ortada bir yerde kalmasından dolayı ne yapacağımı bilmiyorum ve düşünmekten kafayı yemek üzereyim, rüyamda bile tercih yapıyorum. Sıralamam 45k aklımda olan bölümler: YTÜ Kimya Mühendisliği(ing), GTÜ Endüstri Mühendisliği(ing), ODTÜ Maden Mühendisliği

Ama her araştırdığımda yeni bir mühendislik öğreniyorum ve bu yazdığım bölümlerden ne kadar eminim bilmiyorum. ODTÜ'yü devlet tarafından iş istihdamı sağlanması ve ilk 50k yazanların o yılki asgari net ücret kadar burs almasından ve Ankara'da olmamdan dolayı düşünüyorum. Ancak Ankara'dan da ayrılmak istiyorum. Biraz daha ODTÜ'ye baktığımızda Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği gibi sıralamama daha yakın yerler görünce kafam karışıyor.

GTÜ'deki kafa karışıklığım İstanbul'da direkt olmaması ve bölümün, yeni açılması ve top 5 üniden olmadığı için işsizlik düşüncesi ve sosyal olanakların az olması vs.

YTÜ'de ise her şey güzel ama Kimya Mühendisliği iş bulma sıkıntısı olur mu ve bölüm bana ne kadar uygun bilememem gibi sebepler.


Sizden ricam aramızda bu bölümlerde okuyan ya da mezun ya da bilgisi olan arkadaşlar varsa bana fikir vermeniz ve yol göstermeniz olacaktır. Yakın sıralamadaki arkadaşlar nereleri düşünüyor onları da merak ediyorum.

Arkadaşlar elimde kafın 1234ü var şu an 11. sınıfım tyt matematik netim 10-15 kaf 1 ve kaf 2 ye başlamadım kullananlara soruyorum sizce zaman kaybı mı yoksa direkt başlayayım mı ?
Arkadaşlar kafama takılan sorun şu : onun aldığı araba ya da onun gittiği yol derken burada aldığı ya da gittiği
ifadesinin sıfat fiil olduğunu biliyoruz peki -ı -i eki iyelik eki mi yoksa hal eki mi gelen cevaplara göre iki şekilde varsayımım olacak lütfen bir el atın
Arkadaşlar kafama takılan sorun şu : onun aldığı araba derken burada aldığı ifadesinin sıfat fiil olduğunu biliyoruz peki ı i eki iyelik eki mi yoksa hal eki mi gelen cevaplara göre iki şekilde varsayımım olacak lütfen bir el atın
Arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere hedefi derece olan arkadaşlarla beraber bir grup oluşturup motivasyon taktikler soru çözümleri vs konularda yardımlaşmak istiyorum.

11. sınıfa geçtim. Grup discord wp veya telegram gibi uygulamalardan birinde çoğunluğun isteğine göre kurulacaktır.

Yarışmaya Ankara'dan katılıyorum. Var mıdır 3-5 hırslı genç ? (kız erkek fark etmez kesinlikle sınav dışında bir amacı yoktur.)

EDİT: Şu an bir tane discord grubu kurdum gruba katılmak isteyenler yazarsa Pmden atabilirim. Şu an 9 kişiyiz aktiflik(okullar başlayınca) esastır.
EDİT SON :GENÇLER GRUP KET YANİ DC YA DA HERHANGI BIR ALANDA BIR GRUP YOK HEPINIZE SINAVDA BASARILAR
Hakkında
Konum: tr
Forum İkinci El İmzası:
Korkuyorsan yapma. Yapıyorsan korkma!"
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 3
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 32
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 6)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.