Yüzbaşı
24 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 0)
362045 Gün Cezalı
357710 gün 8 s. 9 dk. kaldı
Gönderileri
ÖSS tercih dönemi başlayalı 5 gün oluyor. Sonuçların açıklandığı tarihten 23 Temmuz'a kadar bütün belgeler ulaşmış olacaktı ancak benim belgem ulaşmadı elime. Şehir dışındaydım, sırf belgemi alabilmek için döndüm ama yok. İşin kötüsü ÖSYM'yi aradım durumu izah ettim. Telefondaki kişi belgeyi almak için Ankara'ya gelmem gerektiğini veya Ankara'da oturan bir yakınım aracılığıyla belgeyi alabileceğimi söyledi. Ben böyle saçma bir şey hayatımda görmedim. Daha sert konuşurdum ama kendimi tutuyorum, bir şey demiyorum bu ÖSYM'ye. Acaba ne yapabilirim? İlla ki gidip almak veya bir tanıdıkla aldırmak mı gereklidir?
Selamlar, web siteme Wikipedia'dan Artemis Tapınağı'nın Türkçe sayfasının linkini koymak istiyorum.Ancak bir sorunum var. Linkhttp://tr.wikipedia.org/wiki/Artemis_Tap%C4%B1na%C4%9F%C4%B1 şeklinde. Adres adlarında Türkçe karakter olmadığı için I-Ğ gibi harfleri bu şekle çeviriyor sayfa. Bu linki Front Page ile hazırladığım sayfaya koyduğumda linki http://tr.wikipedia.org/wiki/Artemis_Tapınağı şeklinde görüyor Front Page. Ama linki tıkladığımda ilk belirttiğim yere yönlenmiyor ve böyle bir sayfa yok diyor. Yani istediğim sitedeki linke tıkladığımda ".../Artemis_Tapınağı" şeklindeki linke değil ".../Artemis_Tap%C4%B1na%C4%9F%C4%B1" şeklindeki sayfaya yönlenmesi. Ne yapabilirim?
Arkadaşlar benim bilgisayarda bir problem var diye düşünüyorum.Öncelikle problemin ne olduğunu kısaca anlatıyım sonra cevabını beklediğim soruyu soracağım.

Bilgisayarda Kaspersky Anti Virüs kullanıyorum.Ancak yaklaşık 2 ay önce Internet Explorer'da her 2 dakikada bir kendi kendine reklam siteleri, popup pencereler açılıp duruyordu. Ayarlarla da oynamamıştım herhalde durup dururken olmaz dedim ama bilgisayara casus yazılım girmiş olabilir düşüncesiyle Ad-Aware programları aradım.5-6 tane de bulup yükledim. Ad-Aware, Spybot, HiJacker falan bir çok programla tarama yaptım.Bazı şeyler buldu sildi. Ama nedense Explorer hala reklamları açıp duruyordu, hatta daha da sıklaşmıştı. Bende çaresiz Firefox'a geçtim.2 aydır Firefox kullanıyorum şükür bir sorun yaşamadım şimdiye kadar ama hala virüs veya truva atı falan var galiba bilgisayarda. Bilgisayarı her açtığımda Kaspersky Temp ve Temporary Internet Files klasörlerinde 3-4 tane Trojan uyarısı yapıyor.Sil diyorum hepsine ama her açtığımda aynı uyarılar tekrar çıkıyor.Halbuki ben Firefox kullanıyorum ve belleğe attığı dosyalar o klasörlerde toplanmıyor.Üstelik klasörlerin içerisi bomboş.Ama hala bana uyarı yapıyor.

Acaba hala bilgisayarda bir casus yazılım var da ondan mı oluyor bilmiyorum. Virüs taraması yapıyorum Kaspersky ile o da birşey bulamıyor.Hatta Nod32 de var onla da tarıyorum onun da birşey bulduğu yok.

Siz ne yapmamı önerirsiniz? Mesela bu Ad-Aware konusunda bu sorunu kökünden halledebilecek bir program öneriniz var mı?


birçok sinemasever'in merakla DVD'sini beklediği Eternal Sunshine of The Spotless Mind (Sil Baştan) filminin DVD ve VCD si nihayet Kanal D Home Video sayesinde piyasada. Ideefixe'de 16,59 YTL den fiyatı sürülen DVD de hem Türkçe dublaj hem Türkçe altyazı seçenekleri bulunuyor.

işte şu da linki;

http://www.ideefixe.com/Video/tanim.asp?sid=AOJ268KZ0B6BLA5R3WKW
Çok saçma bir soru oldu sanırım ama belki nöbetçi postane vardır
Çok erken yaşta aramızdan ayrılan River Phoenix'i sevenlerin buluşma noktası.
~ Biyografi ~

River Phoenix (d. 23 Ağustos 1970 - ö. 31 Ekim 1993) ABD doğumlu bir aktördür. Oynadığı başlıca filmler; Stand By Me ve My Own Private Idaho'dur.

Gençlik Yılları

Phoenix'in babası John Bottom ve annesi Arlyn Sharon Dunetz 1960ların sonunda Güney Amerika'da misyonerlik çalışmalarını yürütüyorlardı. Amerika dönüşte Phoenix soyadını aldılar ve oğulları River Phoenix, River Jude Bottom adıyla dünyaya geldi. Jude adı Beatles şarkısı olan "Hey Jude"dan geliyordu. 1974'te Teksas'ta kız kardeşi Rain Phoenix dünyaya geldi. Aile misyonerlik çalışmaları yüzünden her zaman yer değiştiriyordu. Meksika ve Porto Riko'ya taşındılar. Bu arada Joaquin Phoenix de doğdu. 4. kardeş Liberty Butterflyın doğduğu Venezuella'da parasızlıtan River daha 6 yaşındayken, kız kardeşi Rain ile sokaklarda gitar çalarak para kazanmaya çalışıyordu. Amerika'ya dönüşten sonra 1978'de Summer Joy adlı beşinci kardeş de dünyaya geldi. River'ın babasının geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı işi bırakması aileyi ekonomik olarak çökertti.

1979'de ailesi River'ı yapımcıların önüne çıkarttı. River orada şarkıalr söyledi. Yapımcıların dikkatini çekse de bir sonuç vermedi. Bu dönemlerde aklında müzisyenlik olan River Phoenix aktörlüğe de merak sardı. 1980'de yine kardeşi ile şarkı söylerken dikkat çekti ve "Real Kids" adlı bir TV şovuna kardeşi ile şarkı söylemek amacıyla çıktı. Program uzun sürmese de Phoenix dikkat çekti ve birçok dizide küçük roller aldı.

Aktörlük Yılları

1985'te ilk filmi olan Genç Astronotlar'da rol aldı. River'ın bu başarısı sayesinde diğer kardeşleri de dizilerde ve sinema filmlerinde yavaş yavaş boy gösteriyorlardı. 1986'da Benimle Kal filminde oynadı. Stephen King'in Ceset öyküsünden sinemaya uyarlanan film, 4 tane ergenlikte olan gencin bir ceset bulmak için geçirdikleri macerayı anlatıyordu. Yönetmen Rob Reiner, River Phoenix'e 4 çocuğun en olgunu ve o küçük çetenin lideri rolünü verdi. Film büyük bir başarı kazanırken River Phoenix'te eleştirmenler tarafından çok beğenildi ve artık bir şöhret oldu.


Little Nikita(Casus Aile)River ve ailesi, gelecek film için seneryoları çok dikkatli okuyorlardı. Birçok seneryo içinde Sivrisinek Sahili'ni kabul ettiler ve bu film de 1986'da yayınladı. River filmde Harrison Ford ve ilk kız arkadaşı olan Martha Plimpton ile oynamıştı. Bu sırada kardeşleri Rain, Summer ve Leaf filmlerde oynamaya devam ediyordu.

Artık bir genç olan River Phoenix 1988'te Uzun Bir Gece adlı filmde bir serseriyi oynayarak çocuk rollerinden ayrıldığını göstermişti. Film sırasında film müziğini yapmakla uğraşan River Phoenix müzikteki yeteneği ile de dikkat çekti ve kardeşi Rain ile birlikte Aleka's Attic adlı bir müzik grubu kurdu.

Aynı yıl önceki filminin tam tersi olarak yeni filmi Casus Aile'de dürüst bir çocuğu oynadı. Rol arkadaşı Sidney Poitier ile iyi bir arkadaşlık kurdu. Poitier ona hep hayat hakkında nasihatlar veriyordu. Yine aynı yıl Boşu Boşuna filminde sevgilisi Marthr Plimpton ile oynadı.

Bu yoğun film temposu arasında babası ile sürtüşmeler yaşıyordu ve baskı hissediyordu. Bu dönemlerde kendini müziğe verdi. 1989'da Harrison Ford'un küçüklüğü yani Indiana Jones'un küçüklüğü olarak Indiana Jones: Son Macera filminde kısa bir rol aldı. Filmden sonra grubu Aleka's Attic ile bir turneye çıktı.

1989'da River, Boşu Boşuna ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar'ına aday gösterildi. Törene sevgilisi ve rol arkadaşı Plimpton ile gitti ancak ödülün sahibi olamadı. Ölümüne Sevmek filmi çekimleri sırasında da sevgilisinden ayrıldı. 1990'da yayınlanan filmden sonra Sue Solgot ile çıkmaya başladı, grubuna ağırlık verdi ve zamanını ailesiyle geçirdi.

Son Çalışmaları

1990 tarihli Dogfight'ta saçlarını kazımış ve artık gençlerin sevgilisi olmayacağını gösteren roller seçmeye başlamıştı. 1991'de en önemli filmi Benim Güzel Idaho'm'u çekti. Gus Van Sant'ın yönettiği ve Keanu Reeves ile başrolünü paylaştığı bu filmde bir eşcinsel fahişe rolünde oynadı. Bu rolü kabul ettirmek için Gus Van Sant River'ın menejerlerinden habersiz gizlice River'a ulaşmışlardı. Yeni rollerde oynamak isteyen River da senaryoyu okuyup rolü kabul etmişti.

Bu filmden sonra Aleka's Attic'in en büyük turnesine çıktı. Bir yandan da sıkı bir vejeteryan olduğu için hayvan hakları ile ilgili büyük çalışmalar yapıyor ve bağışta bulunuyordu. Aynı şekilde yağmur ormanlarının korunmasına da yardım ediyordu.

1991'de Sessiz Dil filminin çekimlerini bitirdi ancak film 1994'te ölümünden sonra yayınlanacaktı. 1992 tarihli büyük bütçeli Şifreciler filminde dostu Sidney Poitier ile tekrar oynadı. Zaman sorunu yüzünden sevgilisi Sue Solgot'tan ayrılan River, aynı yıl Aşk Denen Şey filminin setinde rol arkadaşı Samantha Mantis'e aşık oldu ve bu ilişki River'ın ölümüne kadar devam etti. 1993'te yayınlanan filmden sonra Aleka's Attic, son turnelerine çıktı ve stüdyoda şarkılar kaydetti ama bu şarkılar yarım halde kaldılar.

Babası daha önce de yaptığı gibi River Phoenix'i Hollywood'dan uzak tutmak istiyordu. River babasıyla anlaştı, daha önce anlaşma yaptığı iki filmden sonra babasıyla yaşamaya başlayacaktı. Dark Blood filminin çekimleri devam ediyordu, bir yandan da Vampirle Görüşme filminde Tom Cruise, Brad Pitt ve Antonio Banderas ile oynayacaktı.

Ölümü

Dark Blood filminin setinden çıktıktan sonra kardeşleri Rain, Joauqin ve sevgilisi Samatha Mantis ile Johnny Depp'in sahip olduğu "The Viper Room" adlı bara gider. Saat 12'yi geçip 31 Ekim olduğunda River birden kusmaya ve nefes alamamaya başlar. Rai ve Samantha onu dışarıya çıkarır ve Jaoquin ambulans çağırır. Ancak saat gece 1:51'de River Phoenix hayatını kaybeder. Bir Aleka's Attic T-Shirt'ü ile annesinin düzenlediği bir cenaze töreni ile toprağa verilir.

Bilgiler

*Red Hot Chili Peppers üyeleri ile iyi arkadaştı, Flea onunla birlikte My Own Private Idaho'da oynamıştı. Ayrıca öldüğü zaman ambulansta yanındaydı. John Frusciante ile Height Down adlı bir şarkı söylemiştir. Ayrıca Smile from the streets you hold şarkısını da ona adamıştır. Grup, One Hot Minute albümünde Transcending şarkısını da ona adamışlardı. Aynı zamanda R.E.M. de Monster albümünü River Phoenix'e adamıştır.

*Total Eclipse ve Safe Passage adlı iki film için başrol olarak düşünülüyordu.

*Natalie Merchant kendisi hakkında River adlı bir şarkı yazmıştır. Milton Nascimento ve Nada Surf'un de River Phoenix adlı şarkıları vardır. Rufus Wainwright da ona Matinee Idol adlı bir şarkı yapmıştır.

*Gus Van Sant'ın Dişi Kovboylar da Hüzünlenir filmi ve oynayamadığı Vampirle Görüşme filmleri River'a adanmıştır.

*Never Odd Or Even adlı yayınlayamadığı bir albüm vardır.

Kaynak: Wikipedia


~ Filmografi ~

Sinema Filmleri

Explorers (1985)
Stand By Me (1986)
The Mosquito Coast (1986)
A Night In The Life Of Jimmy Reardon (1988)
Little Nikita (1988)
Running On Empty (1988)
Indiana Jones And The Last Crusade (1989)
I Love You To Death (1990)
My Own Private Idaho (1991)
Dogfight (1991)
Sneakers (1992)
Dark Blood (1993)
The Thing Called Love (1993)
Even Cowgirls Get the Blues (1993)
Silent Tongue (1994)

~ Bazı Resimler ~~ Bazı Adresler ~

IMDB Sayfası

The River Phoenix Encyclopedia

Biyografi.info Sayfası


Arkadaşlar birçoğunuz biliyorsunuzdur bu filmi.Birçok yerde bir çocuk filmi olarak görülmesine rağmen hiç de öyle olmayan, geç izlesem de beni etkilemeyi başarmış bir filmdi Stand By Me.Aslında bunun DVD'sini arıyorum.Sizlerde belki vardır ama öncelikli tercihim Orjinal DVD'si.Çünkü benim için önemli olan filmleri orjinal ve kullanılmamış olarak almaya özen gösteriyorum ve bu öyle bir film.İzmir'de D&R'a sordum ve üretiminin durdurulduğunu öğrendim.Hepsiburada'da da ellerinde yokmuş 'Gelince Haber Ver' yaptım ama gelir mi bilmiyorum. Vanilya Disk veya Koleksiyoner versiyon olması farketmiyor.Yeter ki bulayım.

Bana bulmamda yardımcı olur musunuz?
Amatörün de amatörü bir basketbol oyuncusu olarak basket oynamaya başlarken ilk yapmaya çalıştığım şey kendime göze hoş gelen bir atış stili bulmaktı aslında bakılırsa hala pek yapabilmiş değilim.Özellikle NBA de Ray Allen ve Michael Redd gibi isimlerin müthiş estetik bir biçimde attığı şutlar basketbolu sevmemi sağlayan en önemli sebeplerdi.Özellikle Redd'in el üstünden atmasına rağmen atletizmde atılan cirit gibi topu elinden çıkarması müthiş bir görüntü bana göre.

Ama öyle oyuncular var ki sanki potaya karpuz atar gibi atıyorlar.Benim için en kötü atanların en başında Shawn Marion geliyor.Zaten birçok sebepten dolayı (Nash ve Amare ile aynı takımda olması) antipati duyduğum bir adam, bir de şut atarken tahtayı tırnaklamak gibi hissi veren atış stili ile antipatim iyice arttı.
Attığı şutları sokuyor aslında ama düzgün atıp sokamasa daha güzel olucak bence.

Sizlerin bu konuda görüşleri nedir?
Arkadaşlar bildiğiniz üzere geçen aylarda Google Earth programı yeni özelliğiyle seçilen bazı noktalara resim ekleyebilme izni veriyor.Bazı kimseler çektikleri resimleri Google Earth'e ekleyerek herkesin görmesini sağlıyorlar.Panoramio isimli web sitesi sanırım destekliyor.Peki diyelim kendi çektiğimiz resmin Google Earth te gösterilmesini nasıl sağlayacaz? Bilen var mı?

Bu konuda bilgisi olmayanlar için örnekler aşağıda.

Resim 1

Resim 2
Arkadaşlar hatırlıyormusunuz bilmiyorum ama yıllar önce bir film vardı. Korku-komedi tarzı filmler olur ya öyle.Filmdeki bir karakter hani gece yatağa girerken kollarını bacaklarını falan çıkartıp yatağın kenarına koyuyordu hatırlayanınız vardır.Beterböcek gibi geliyo ama o olmayabilir.Acaba bilen var mı o filmi?
Hakkında
Konum: İzmir
Forum İmzası:
eski nick hepanil
Forum İkinci El İmzası:
~alışveriş yaptıklarım~

mj_pelit(komple sistem)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 13 yıl
Mesaj Sayısı: 584
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.767
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 324.467 (Bu ay: 340)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.